Miesięczne Archiwa: sierpień 2012

dieta (3)Bardzo ważna także w czasie ciąży jest oczywiście kontrola wagi, gdyż jak wiadomo czasami kobiety się zapominają i zbędne kilogramy potrafią przypisać wadze dziecka, jednak to wszystko się zmienia gdy już się urodzi. Otóż wiadomo, że czasami kobieta ma zbyt wiele ciała po ciąży, jednak gubi to wraz z upływem czasu, jednak zdarza się tak, że tego ciała jest tak wiele że trudno jest wrócić do sylwetki sprzed ciąży. I właśnie dlatego tak istotna jest tutaj ciągła kontrola wagi, by było wiadomo ile jest zbędnych kilogramów oraz jak duże jest dziecko. Wiadomo przecież że waga idzie w górę szczególnie pod koniec ciąży gdy dziecko przestaje się rozwijać a jedynie rośnie, jednak należy to cały czas kontrolować by wiedzieć jak szybko waga wzrasta i mieć na tym stałą kontrolę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest samodzielne kontrolowanie tego w domu, jednak jak wiadomo wszelkiego rodzaju zmiany w diecie można wprowadzać raczej pod okiem lekarza, gdyż czasami zdarzyć się może że zabierzemy dziecku ważne dla jego rozwoju składniki. Tak więc nie wolno się odchudzać w czasie ciąży a jedynie dbać o to, by waga była prawidłowa, można to robić za pomocą zbilansowanej diety, jak i również regularnych posiłków. Jednak pod żadnym pozorem nie wolno ograniczać bardzo kalorii które są dziecku bardzo potrzebne a wręcz niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Zdrowie-publiczneJest to także jeden z najgorszych możliwych nałogów, gdyż powoduje ogromne wyniszczenie organizmu. Dlatego też należy się wystrzegać nadmiernego spożywania alkoholu. Gdy jednak staramy się o dziecko należy zrezygnować z picia, gdyż może mieć to już wtedy negatywny wpływ na zdolność do zajścia w ciąże. Oczywiście wiadomo, że każda ciężarną kobieta powinna przestać spożywać alkohol w jakiejkolwiek postaci, gdyż jak wiadomo może się to źle skończyć. Z roku na rok zwiększa się liczba dziecku których matki piły alkohol w czasie trwania ciąży. Niestety ale dla dziecka może być groźna nawet bardzo malutka dawka dlatego też trzeba z niego całkowicie zrezygnować. Warto więc zając się picie soków, które mają dużo witamin bądź też zwykłej wody która zawiera bardzo wiele ważnych minerałów które są niezwykle istotne w prawidłowym rozwoju każdego płodu. Oczywiście wraz z upływem czasu zapotrzebowanie na kalorie się zwiększa gdyż dziecko potrzebuje ich więcej, jednak nawet wtedy należy się wystrzegać alkoholu który może bardzo zaszkodzić maleństwu a tym samym spowodować zmiany które będą widoczne przez całe życie. Warto więc o siebie zadbany już od pierwszych tygodni ciąży, a wraz z kolejnymi wejdzie nam to w nawyk, dzięki temu maleństwo urodzi się zdrowe i pełne sił, a my sami będziemy z niego bardzo dumni.

zdrowie_w_podrozyJest to jeden z najgroźniejszych nałogów w jakie tylko można popaść. Praktycznie trzeba mieć naprawdę bardzo silną wolę by się go pozbyć, jednak można to zrobić naprawdę bardzo szybko. Zwykle wystarczy postanowienie że od jutra rzucam palenie, i wytrwanie w tym postanowieniu. Oczywiście gdy ktoś częstuje także należy odmawiać, gdyż jest to najprostsza droga to powrócenia do tego nałogu. Gdy jednak kobieta paląca dowie się o tym, że jest w ciąży to zwykle przemawia za rzuceniem tego nałogu bardzo silna motywacja, jak i również zdrowie dziecka. I właśnie w takiej sytuacji zwykle rzucenie papierosów jest pierwszą czynnością jaką się wykonuje już po potwierdzeniu ciąży. Należy zauważyć że dym papierosowy ma bardzo niszczące działanie zarówno na nasze płuca jak i płuca dziecka które w późniejszym czasie może mieć z nimi naprawdę bardzo poważne problemy. Dlatego też należ y przestać palić nawet przy kobiecie w ciąży, gdyż bierne palenie także jest bardzo szkodliwe. Jest to powiązane z tym, że tytoń przedostaje się do płuc kobiety a następnie do dziecka co dla niego jest prawdziwą trucizną. Zdrowie malucha jest najważniejsze dlatego też warto o nie zadbać już od samego początku. Zawsze można poszukać porady u specjalisty który znajdzie metodę która ułatwi rzucenie papierosów partnerowi, który może mieć tym większe trudności.