Miesięczne Archiwa: grudzień 2012

mkloBardzo wielu rodziców boi się podawać wszelkiego rodzaju nowości pokarmach jednak jest to bardzo duży błąd gdyż jak wiadomo z czasem dziecko samo sygnalizuje że samym mlekiem się nie naje. Dlatego też warto tą dietę powoli wzbogacać o kolejne produkty, oczywiście w samych początkach warto by była to jedna bądź też dwie łyżeczki tak by maluszek się oswoił z danym smakiem i sam zdecydował czy polubi czy jednak nie. Często już kilkumiesięczne dzieci potrafią samodzielnie rozróżniać smaki i dzięki temu jedne pokarmy uwielbiają a inne będą wypluwać. Warto więc uszanować ich smaki, gdyż jak wiadomo dzięki temu zachęcimy maluszka do zjadania tego, co lubi najbardziej. Jest to oczywiście bardzo ile produktów, tak więc w sytuacji gdy nie lubi jogurtów warto by zjadało kaszkę gdyż ona także zawiera w sobie produkty pochodzenia mlecznego, a w tym także te składniki które posiada mleko. Tak więc jeden produkt zastępujemy innym tak by dziecko miało wszelkiego rodzaju witaminy oraz inne składniki odżywcze dostarczone w odpowiedniej ilości. Ma to ogromny wpływ na jego prawidłowy rozwój dlatego też warto o to zadbać. Zawsze można mieszać poszczególne składniki za pomocą blendera gdyż to właśnie on będzie naszym wspaniałym pomocnikiem kuchennym dzięki któremu będziemy mogli szybko przyrządzić odpowiednie zupek, które być może zasmakują naszemu maluszkowi. Można zawsze dodać więcej składników które lubi być może także z chęcią zje w połączeniu z tymi za którymi zwykle nie przepada.

jlkjhNajczęściej ludzie zakupują specjalne syropy które zawierają różnorodne witaminy, jednak najlepszych sposobem będzie oczywiście podawanie pokarmów które będą bogate w takie ważne składniki. Tak więc odpowiednim rozwiązaniem będą różnorodne zupki najlepiej te które zrobimy samodzielnie. Oczywiście odpowiednim sposobem karmienia dziecka będą także gotowe produkty jednak warto skupić się na znanych markach które mają dobrą opinię wśród klientów. Gdy jednak chcemy zaoszczędzić warto samodzielnie wypróbować różne przepisy tak by urozmaicić dietę malucha. Wraz z kolejnymi miesiącami życia można ją jeszcze bardziej wzbogacać o kolejne produkty dzięki temu poznamy co dziecko zjada najchętniej a czego nie lubi. Rodzice bardzo często wpychają dziecku różne produkty których nie lubi, jednak należy pamiętać o tym że już kilkumiesięczny maluch ma określone ulubione potrawy warto więc to uszanować. Można także wymieniać się ciekawymi przepisami z innymi mamami dzięki temu dostarczymy dziecko odpowiednich witamin i będziemy pewne że jego dieta jest bogata we wszelkiego rodzaju składniki. Oczywiście warto uważać na wszelkiego rodzaju nowości gdyż maluch może być uczulony na coś, jednak w przypadku owoców czy warzyw można skorzystać z innego dostawcy gdyż być może są one pryskane. Warto także je dokładnie umyć i w razie możliwości obrać ze skórki.

kliyyNajczęściej maluchy są bardzo wybredne jednak należy zauważyć, że często lubią określone owoce czy warzywa tak więc należy z tego korzystać i podawać je dzieci. Oczywiście wszystko ma swoje granice, tak więc należy się bardzo dokładnie zapoznać z tabelami żywieniowymi tak by wiedzieć czego potrzebuje nasze dziecko oraz w jakiej ilości, jest to uzależnione od jego wieku. Wiadomo, że raz z wiekiem zapotrzebowanie na coraz więcej kalorii wzrasta tak więc należy tę potrzebę zaspakajać. Należy jednak zauważyć, że już kilkumiesięczne dziecko z chęcią będzie jadło starte jabłuszko czy też marchewkę co także ma duży wpływ na jego rozwoje. Jednak w przypadku tego ostatniego należy pamiętać o tym, by nie przekroczyć pewnej dawki, gdyż wtedy skóra malucha zacznie farbować co może być widoczne po ubrankach. Jednak warto robić różnego rodzaju mieszkanki zupek w których głównymi składnikami będą właśnie owoce i warzywa, oczywiście można to zmieszać z mięsem a wszystko robi się w ciągu kilku minut przy ożyciu blendera. Należy więc przeznaczyć na to naprawdę bardzo mało czasu a efekty będą znakomite. Wiele osób zastanawia się nad tym co zrobić by dziecko rosło zdrowe jednak czasami odpowiedź jest taka prosta wystarczy dostarczać mu wiele różnorodnych składników. Warto więc zakupić blender gdyż z pewnością będziemy często z niego korzystać zwłaszcza gdy dziecko skończy roczek.