Miesięczne Archiwa: styczeń 2013

5555Dzieci są z natury bardzo ciekawskie dlatego też warto to wykorzystać oczywiście wiadomo, że w pierwszych miesiącach życia bardziej obserwują z rąk rodziców świat jednak wraz z rozwojem ich zainteresowanie się znacznie poszerza. Tak więc już dla rocznego dziecka frajda będzie pójście na plac zabaw gdzie będzie mogło pobawić się z rodzicem. Oczywiście wiadomo by zadbać o jego bezpieczeństwo gdyż zwykle takie dziecko wszystko bierze do buzi. Można także samemu zbudować zjeżdżalnie w swoim ogrodzie gdzie z pewnością także będzie z chęcią spędzało czas. Dla starszego dziecka wspaniałym rozwiązaniem może się okazać wyjście do sali zabaw gdzie czeka naprawdę bardzo wiele atrakcji oczywiście to wszystko jest powiązane z kosztami, jednak wyjście właśnie tam jest w miarę tanie a rodzice w tym czasie mogą obserwować malucha przez szybę pijąc kawę. Można ten czas przeznaczyć na zwiedzanie, czy też zakupy ale najwięcej rodziców przeznacza właśnie na relaks. Poza tym zawsze gdyby coś złego się stało mają dziecko na oczach. Coraz więcej rodziców decyduje się także na wyjście na basen gdzie można zabierać nawet bardzo malutkie dzieci. Jest to wspaniałe rozwianie gdyż taki maluszek znacznie szybciej nauczy się pływać niż dorosły człowiek. Warto skorzystać z praktycznie każdej okazji by dostarczyć dziecku nowych atrakcji jak i również możliwości na poznanie świata.

nmbvgAktywność fizyczna jest bardzo ważna dla każdego dziecka dlatego też już od pierwszego roku życia gdy zaczyna chodzić należy zachęcać do wszelkiego rodzaju zabaw jak przykładowo gry w piłkę czy tez ganianego. Być może na samym początku nie będzie chętne do tego jednak wraz z kolejnymi próbami powinno się udać. Często jeśli widzi że inne dzieci biegają także to robi, warto więc się udać na plac zabaw gdzie będzie mogło poganiać się z rówieśnikami. Wspaniale sprawdzają się także równego rodzaju sale zabaw dla dzieci gdzie także można załatwić sobie opiekę nad maluchem podczas gdy my możemy udać się w tym czasie na zakupy. Jest to specjalna okazja dla samotnych matek, którym brakuje czasu dla siebie. Tak więc warto czasami pomyśleć także o swoich przyjemnościach podczas gdy dziecko będzie się bawiło. Doskonałym rozwiązaniem mogą się okazać różnego rodzaju zabawy w ogrodzie gdzie można napuścić troszkę ciepłej wody do baseniku i z pewnością maluch będzie z niego z chęcią korzystał. Oczywiście należy pamiętać o odpowiedniej opiece tak by wszystko było w porządku. Można także wymyślać różne zabawy w domu jak kto szybciej posprząta czy kto pierwszy pójdzie do łazienki by się wykąpać. Z pewnością w miarę upływu czasu nabierze znacznie więcej wprawy i daną czynność będzie wykonywał szybciej.

khfffdBardzo często babcie dokarmiają dzieci co może prowadzić do otyłości. Pomimo tego, że rodzice dbają o to by maluch jadał regularnie określone produkty to często zdaniem babci czy cioci jest on bardzo wychudzony tak więc trzeba go dokarmiać. Oczywiście jest to bardzo niezdrowy nawyk który może spowodować że w późniejszym czasie dziecko będzie także podjadało pomiędzy posiłkami co może być bardzo dla niego szkodliwym zwyczajem. Oczywiście na samym początku mogą to być zdrowe rzeczy, jednak wraz z tym jak pójdzie do szkoły może zacząć kupować słodycze czy tak zwane szybkie jedzenie i tym sposobem stanie się osobą bardzo otyłą. Tak więc gdy tylko dziadkowie zaczynają dokarmiać malucha warto im tego zabronić bądź też samemu ustalić pewne granice. Często sami rodzice pozwalają na to by dziecko jadło pomiędzy posiłkami i tym sposobem gdy zje za dużo słodyczy nie będzie chciało jeść obiadu. Tak więc warto kontrolować przyzwyczajenia dziecka już od pierwszych miesięcy życia gdyż to właśnie wtedy już zaczyna się uczyć zdrowych zachowań. Należy zrobić wszystko by maluch jadł o konkretnych porach a wtedy będzie się rozwijał prawidłowo. To bardzo istotne, gdy jednak zobaczymy że maluch wciąż jest głodny być może cierpi na zaburzenia łaknienia i będzie potrzebna konsultacja ze specjalistą. Warto więc zwrócić na to uwagę.

mjkjlgPrawidłowa waga to coś bardzo istotnego dla każdego malucha dlatego też warto o to zadbać. Należy więc dołożyć wszelkich starań by zarówno waga jak i wzrost mieściły się w normach. Oczywiście można mieć na to troszkę wpływu gdyż poprzez podawanie składników pochodzenia mlecznego można przyśpieszyć wzrost kości. Bardzo często jednak nawet małe dzieci mają rozstępy co oznacza, że skóra nie zdążyła się rozciągnąć tak szybko jak rośnie dziecko. Jednak najczęściej to właśnie pierwszy rok życia jest takim w którym maluch rozwija się bardzo intensywnie dlatego też to właśnie wtedy trzeba dostarczać mu wszelkich składników które mu w tym pomogą. Bardzo ważne są tutaj składniki pochodzenia mlecznego, gdyż to właśnie od nich jest uzależniony wzrost kości jak i również to czy dziecko będzie się prawidłowo rozwijało. Kolejnym bardzo ważnym produktem są wszelkiego rodzaju owoce i warzywa gdyż one także mają bardzo duże znaczenie dla jego odporności. Jednym z najważniejszych czynników jest oczywiście odpowiednio dużo ruchu. To właśnie dzięki niemu możemy sprawić, że maluch będzie miał utrzymaną prawidłową wagę. Tak więc warto by kontrolować ją co jakiś czas. Należy jednak pamiętać o tym, że nawet gdy maluch jest dość ciężki to z pewnością zgubi kilogramy gdy tylko zacznie biegać jest to coś zupełnie normalnego na co nie trzeba zrywacz uwagi.