pobrane (13)Nasze dłonie cierpią kiedy mają kontakt z detergentami oraz wiatrem, mrozem, zimną lub bardzo gorącą woda. Dłonie to cześć ciała bardzo narażona na działanie czynników zewnętrznych, dlatego najbardziej widać po nich wiek. Warto zdać sobie sprawę z tego, że smukłe i wypielęgnowane dłonie to nasza wizytówka. Warto o nie zadbać, zwłaszcza po długiej i mroźnej zimie. Jest wiele przyzwyczajeń z których dla dobra dłoni warto zrezygnować. Na skórze pojawiają się przebarwienia, spowodowane niedoborami witamin, które prowadzą do przesuszania się skóry i utraty elastyczności. Złe nawyki źle wpływają na nasze dłonie, a zajęcia domowe nie pozwalają na znalezienie czasu na domowe SPA dla dłoni.

Wiatr, słońce, niskie temperatury, substancje chemiczne, detergenty znacznie przyczyniają się do pogorszenia wyglądu skóry. Niedobory witamin i rzadka pielęgnacja dłoni prowadzą do przesuszania się skóry, utraty elastyczności, pojawiania się pierwszych przebarwień. Ratunkiem dla bardzo zaniedbanej skóry jest terapia intensywnie nawilżająca i odbudowująca, na przykład przy zastosowaniu wanienki parafinowej.

Taki zabieg wygładza, ujędrnia skórę i wzmacnia paznokcie. Wanienka posiada regulację temperatury, która jest pomocna w kuracji regenerującej. Zabieg odnowi nie tylko skórę, ale zrelaksuje i zapewni na kilka minut psychiczny odpoczynek od zmartwień i stresu. Aby skóra dłoni jak najdłużej pozostawała w znakomitej kondycji, należy poddawać dłonie zabiegom odprężającym oraz troszczyć się o nie i chronić.