pobrane (22)Nie da się ukryć, że droga do wymarzonej sylwetki często jest nie tylko bardzo wyboista, ale również długa. Choć wydaje nam się, że przybieranie na wadze przebiega bardzo sprawnie, to odwrotny proces, spalanie tkanki tłuszczowej, często trwa bardzo długo. Nic więc dziwnego, że niecierpliwe osoby chętnie sięgają po tabletki na odchudzanie, które mają przyśpieszać chudnięcie. Czy można stosować je tak długo, aż uzyskamy wymarzony efekt?

Wiele osób tak robi, jednak nie jest to dobre podejście. Tabletki odchudzające, zarówno te na receptę, jak i ziołowe, mogą mieć znaczący wpływ na nasz organizm. Najczęściej skutkują ograniczeniem apetytu lub zmniejszeniem wchłaniania się tłuszczu w organizmie. Taki stan rzeczy nie powinien utrzymywać się zbyt długo, bo w czasem może okazać się, że nasze ciało nie jest w stanie poradzić sobie bez wspomagaczy. Przyjmowanie tabletek odchudzających, w zależności od ich rodzaju, nie powinno trwać dłużej niż kilka tygodni lub miesięcy.

Warto wiedzieć również, że z czasem twój organizm może przyzwyczaić się do działania środków odchudzających. To sprawi, że przestaną być tak samo skuteczne jak na początku. Wraz z upływem czasu kupowanie kolejnych opakowań może więc mijać się z celem.