wpływ promieni słonecznych na włosy

Aby nasze włosy wyglądały na zdrowe i były odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, powinniśmy zadbać o ich prawidłowe nawilżenie i ochronę przez cały rok. Wiele osób o tym zapomina, ale ochrona włosów przed promieniowaniem słonecznym jest tak samo jest ważna, jak zabezpieczanie skóry.

Długotrwały kontakt z promieniami UV, prowadzi do uszkodzenia struktury włosów, w wyniku stają się one suche, kruche i matowe. Jak dbać o włosy zwłaszcza w sezonie letnim?

Olejek do włosów DIY

Aby w należyty sposób zadbać o swoje kosmyki, powinniśmy regularnie stosować odpowiednie preparaty oraz zapobiegać różnego rodzaju uszkodzeniom. Ciekawym rozwiązaniem jest samodzielne wykonanie w domu, preparatu do ochrony włosów. Co jest nam potrzebne? Pierwszym składnikiem jest olej jojoba, który wykazuje działanie odżywcze, do tego posiada teksturę podobną do sebum, które wydziela nasz organizm. Po jego zastosowaniu włosy są wypielęgnowane, ale nie obciążone.

Drugi składnik to olejek mandarynkowy, który nie dość, że obłędnie pachnie to jeszcze dodaje blasku włosom oraz je rewitalizuje.

Kapelusz, jako podstawowe narzędzie do ochrony przed promieniami UV

Jedną z najskuteczniejszych oraz najprostszych metod jest noszenie kapelusza lub czapki. Nie dość, że takie rozwiązanie świetnie nas chroni, to jeszcze uatrakcyjnia nasz strój. Obecnie wybór tego typu dodatków jest ogromny, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście unikanie słońca i nie wystawianie się na szkodliwe działanie promieni, ale jak już nie mamy wyboru, pamiętajmy o nakryciu głowy!

Przeczytaj też: http://www.zwiazekidealny.pl/peeling-kawowy-jakie-ma-dzialanie/

Uwaga z wodą!

W sezonie letnim nie tylko słońce szkodzi naszym włosom, jest jeszcze coś. Mowa tutaj oczywiście o wodzie, słonej którą spotykamy w morzu oraz chlorowanej, która znajduje się w basenie. Oba rodzaje mają bardzo szkodliwy wpływ na kondycję naszych kosmyków. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Powinniśmy pamiętać, że po każdej kąpieli, należy dokładnie spłukać włosy pod bieżącą wodą.

Prawidłowo dobrany szampon

Kosmetyk, którego zadaniem jest pielęgnacja naszych kosmyków jest bardzo ważny. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele produktów do włosów, które zamiast nawilżać, dodatkwoo wysuszą nasze kosmyki. Jak wybrać dobry produkt? Szampon do włosów powinien przede wszystkim być naturalny. Znajdujące się w składzie olejki i ekstrakty roślinne, nie tylko odżywią nasze włosy, ale i zapewnią im należytą ochronę.

Źródło: https://www.bebeandcompany.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here