Korektor mineralny

Kosmetyki mineralne zostały wykonane z myślą o tychże, jacy z jakiś powodów nie mogą używać zwykłych kosmetyków, m.in. po zabiegach tj. botoks lub peeling laserowy, operacjach plastycznych, i również z problemami np. atopii. Szybko jednakże uzyskały rozgłos oraz do dzisiaj cieszą się ogromna popularnością, nie jedynie u osób z cerą delikatną, uczuleniową lub trądzikową lecz każdego, kto pragnie nosić makijaż, jakiego nie czuć, jaki nie jedynie podkreśla urodę, lecz również ją chroni.

Kosmetyki mineralne a kosmetyki standardowe
Wytwórcy kosmetyków mineralnych przekonują, iż użycie w przebiegu produkcji bardzo pokruszonych minerałów to przełom w sektorze kosmetycznym, gdyż środki do makijażu na podstawie minerałów są bardziej naturalne aniżeli standardowe kosmetyki. Jednakże chemicy kosmetyczni są nieufni względem takich stwierdzeń. Przypominają, iż wszelkie kosmetyki dostępne w drogeriach są mineralne, gdyż znajdują się w nich takie same elementy, na przykład: dwutlenek tytanu, tlenek cynku, mika i tlenek żelaza. Wbrew temu, co wskazują reklamy, rzeczone składniki nie są wydobywane spod ziemi, mielone oraz dodawane do kosmetyków. Ingrediencje kosmetyków mineralnych, takie jak tlenek cynku, występują w przebiegu syntezy w laboratoriach. Chociażby gdy konkretne elementy tychże składników, na przykład tytan, pochodzą z natury, muszą zostać oczyszczone w laboratorium. Nie ma w tym nic szkodliwego, gdyż minerały te są zazwyczaj zabrudzone, na przykład ołowiem oraz rtęcią. Tym, co wyróżnia kosmetyki mineralne od klasycznych, to nie ich skład, lecz ingrediencje, jakich nie zastosowano do ich produkcji. Na liście odrzuconych elementów są środki impregnujące, parabeny, olej mineralny, barwniki sztuczne oraz substancje aromatyczne. Wszelkie z rzeczonych składników mogą podrażniać skórę – nic zatem nadzwyczajnego, iż wielu dermatologów zaleca kosmetyki mineralne. Co więcej, ze względu na brak oleju, mineralne kosmetyki nie oddziałują niekorzystnie na skórę trądzikową.

Nie tylko dla skóry problematycznej
Kosmetyki mineralne idealnie sprawdzą się u właścicielek każdego rodzaju skóry – zarówno trądzikowej, jak również suchej lub delikatnej. Ich zdrowotne właściwości powodują, iż produkty te idealnie łagodzą zmiany trądzikowe oraz pochłaniają sebum, z innej natomiast strony – łagodzą uczuleniowe podrażnienia.

Możliwość stopniowania rezultatu
Puder, podkład, lub także korektor mineralny mają ową wartość, iż bez problemu możemy tworzyć z ich wykorzystaniem różnorodne poziomy krycia. Gdy zależy ci na pokryciu niedoskonałości, po prostu nałóż więcej produktu, z kolei gdy chcesz zrobić tylko niewielki makijaż – starczy dosłownie ociupinka.

Zero chemii
W doskonałej klasy kosmetykach mineralnych nie odnajdziemy konserwantów lub substancji aromatycznych. To czysta natura – krystaliczne minerały, takie jak cynk, mika oraz barwniki wynikające z np. z tlenku żelaza oraz chromu.

Duży asortyment artykułów
Popularność na minerały sprawiła, iż teraz mamy właściwie nieskończony wybór kosmetyków kolorowych z ich zawartością. Możemy wybierać spośród mineralnych artykułów do makijażu twarzy, i zatem np. podkładów, pudrów lub korektorów, jednakże bez kłopotu odnajdziemy również palety mineralnych cieni i produktów do konturowania.

Jak nakładać kosmetyki mineralne?
W zależności od specyfiku dobieramy różnorodne typy dozowników. Do pudru oraz podkładu użytkujemy małego pędzla (najlepiej typu kabuki – do krycia dobrego czy flat top – do większego) czy innego, mniejszego o w miarę zwartym włosiu (łatwiej wówczas o dokładną aplikację). Pudry oraz podkłady, identycznie jak bronzery, rozprowadzamy po suchej skórze kolistymi ruchami. Bez obawy osiągnięcia „efektu maski” możemy nałożyć parę warstw, lecz pamiętajmy o zasadzie „im mniej tym lepiej”. Gdy jednakże zależy nam na większym kryciu, wykorzystajmy technologię stemplowania. Dzięki takiemu „wpychaniu” w skórę rezultat będzie szczególnie zauważalny oraz mocniejszy. Korektory, róże oraz cienie nakładamy zwykłymi niewielkimi pędzelkami. Można je nanosić również na mokro – korektor zagwarantuje lepsze krycie, natomiast cień oraz róż będzie bardziej intensywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here