Farbowanie włosów przez czepek

Większość Polek posiada włosy farbowane – a przynajmniej raz zmieniła ich naturalny kolor. Wiele z nich również farbuje swoje włosy regularnie od wielu lat, co rusz zmieniając barwy swoich włosów. Na rynku dostępna jest szeroka gama kolorystyczna farb do włosów – od naturalnych odcieni blondu, brązu, koloru rudego lub czerni aż po egzotyczne, kolorowe farby w różnych odcieniach niebieskiego, zielonego, różowego czy pomarańczowego. Nic nie stoi na przeszkodzie by jednego roku farbować włosy na kruczoczarną czerń, a już kolejnego zaszaleć z zielono-niebieskimi włosami. Ogrom wyboru sprawia, że możliwości w kwestii farbowania włosów są wręcz nieograniczone. Dodatkowo, możemy decydować, czy farbujemy całe włosy, tylko ich część albo decydujemy się na pasemka. Decydując się na to ostatnie, można samemu, w zaciszu własnego mieszkania, można łatwo i szybko nie tylko zafarbować całe włosy, ale zrobić pasemka. Farbowanie włosów przez czepek to dobra metoda, która nie sprawia nikomu trudności. Aby zrobić pasemka, czyli inaczej balejaż, podkreślające naturalny odcień naszych włosów, nakłada się farbę za jego pomocą, by zafarbowaniu uległy tylko niektóre jego pasemka. Pasemka mają różne formy – czasem używa się jednego koloru albo każde pasemko farbuje na inną barwę. Popularną odmianą pasemek są refleksy, których nałożenie polega na delikatnym, lekkim rozjaśnieniu pasm włosów nie więcej niż o dwa tony od ich naturalnego koloru. Takie zabiegi można wykonywać zarówno u fryzjera, jak i we własnym domu.
Na rynku istnieją specjalne farby do włosów przeznaczone tylko do farbowania włosów poprzez czepek. Należy zaopatrzyć się w czepek – posiada on specjalne dziurki na swojej powierzchni, przez które nakłada się farbę. Dodatkowo, potrzebować będziemy jeszcze szydełka. Za jego pomocą przeciąga się pasma włosów na zewnątrz czepka – te pasma będą poddane działaniu farby. Ta metoda ma dużą zaletę – ciągle kontrolujemy, ile kosmyków włosów będzie farbowanych i w razie potrzeby możemy zwiększyć ich ilość. Jest to tania metoda stylizacji włosów, która nie wymaga wizyty u specjalisty. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by udać się na takie farbowanie do fryzjera. Większość stosowanych farb w takiej metodzie farbowania nie wchodzi w kontakt ze skórą na naszej głowie.
Czepek kosztuje kilka złotych – kupimy już go od trzech złotych. Wydając troszkę więcej znajdziemy w zestawie nie tylko czepek, ale też pędzelek i specjalne plastikowe szydełko – na pewno bezpieczniejsze dla naszej skóry głowy od domowych szydełek. Taki zestaw znajdziemy z łatwością w drogeriach, większych sklepach spożywczych i w Internecie. Niektóre modele czepków mają również opadający na plecy kołnierz, chroniący szyję przed ubrudzeniem farbą. Jest to bardzo przydatne, wie o tym każdy, kto choć raz ubrudził się farbą do włosów. Takie czepki są zazwyczaj wielokrotnego użytku.
Farbowanie w domu, za pomocą czepka, pozwoli nam niewielkim kosztem odmienić swój wygląd – pofarbować, rozjaśnić lub zupełnie odmienić swoje włosy. Nim jednak przystąpi się do farbowania włosów w domu, warto wykonać próbę uczuleniową – polega ona na nałożeniu odrobiny farby na skórę na czterdzieści osiem godzin przed planowanym farbowaniem. Najlepiej zrobić to za uchem, poniżej linii włosów lub w zgięciu łokcia. Bardzo małą ilość farby i aktywatora mieszamy ze sobą, nakładamy na skórę i zmywamy po dziesięciu minutach. Jeśli reakcja uczuleniowa nastąpi – będzie to niemalże natychmiastowe. Swędzenie i pieczenie jest znakiem, że farbę należy zmyć natychmiast i nie używać jej więcej, gdyż nas uczula.
Próba uczuleniowa zajmuje tylko chwilę i jest warta wykonania. Na pewno uchroni ona nas przed niespodziewanym uczuleniem na skórze głowy, twarzy, ramionach i szyi.
Farba użyta do próby uczuleniowej nie zniszczy się przez następne dwie doby – można jej użyć do farbowania włosów, jeśli nie nastąpi reakcja uczuleniowa. Farbę powinno się przechowywać w ciemnym, zacienionym miejscu i temperaturze pokojowej. Po upływie tego czasu można już farbować włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here