Fryzura do twarzy

Odpowiednio dobrana fryzura do twarzy potrafi niesamowicie zmienić nasz image, nasz wygląd. W wielu przypadkach to właśnie w odpowiedniej fryzurze tkwi sekret dobrego wyglądu. Ale jak znaleźć uczesanie pasujące do naszej twarzy, a także i do sylwetki? Jest kilka możliwych rozwiązań – między innymi metoda prób i błędów.

Metoda prób i błędów.

Nie da się ukryć, że tego typu metoda jest zarówno pracochłonna, czasochłonna, jak i w pewnym stopniu narażająca nas na nieprzyjemności. Przez przypadek możemy wybrać fryzurę zupełnie niepasującą do naszego wyglądu i na kolejną zmianę będziemy musieli czekać przynajmniej kilka tygodniu. Dotyczy to zarówno koloru bądź wybranej farby do włosów, jak i ich uczesania bądź ścięcia. Z drugiej strony warto pamiętać, że do odważnych świat należy i być może w taki sposób znajdziemy fryzurę idealną dla siebie.

Zdanie się na fryzjera

Możemy nasze włosy oddać w ręce profesjonalnego fryzjera, który bazując na swoim doświadczeniu i latach pracy, wybierze uczesanie odpowiednie właśnie dla nas. Oczywiście, taki wybór również wiąże się z pewnym ryzykiem, jednakże profesjonalista, który jest dobry w swoich fachu z pewnością je zminimalizuje. Ponadto, możemy przed rozpoczęciem zabiegu z nim porozmawiać, w czym czujemy się dobrze, a w czym nie. Jakie kolory i uczesania lubimy i tak dalej. Na podstawie tych wszystkich czynników profesjonalny fryzjer znajdzie z pewnością coś co nas zadowoli.

Spotkanie ze stylistą

Kolejnym krokiem może być spotkanie z profesjonalnym stylistą, którego zadaniem będzie nie tylko wybór odpowiednich dla naszej sylwetki ubrań, ale także znalezienie właściwej dla nas fryzury. Takie spotkanie to wydatek od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, ale znacznie zwiększamy prawdopodobieństwo znalezienia właściwej opcji, w której będzie wyglądać bardzo dobrze, ale także czuć się bardzo dobrze.

Znalezienie odpowiedniej fryzury do twarzy to często nie lada wyzwanie i jeżeli rozejrzymy się wokół po naszym środowisku, to zauważymy, że wielu ludzi nosi to co jest aktualnie modne, albo z drugiej strony – tę samą fryzurę od lat. W związku z tym nie zastanawiają czy wyglądają dobrze, czy też nie. Pamiętajmy, że w wielu przypadkach nie warto podążać za modą i obecnymi trendami, ponieważ mogą one w ogóle nie pasować do naszego typu urody, sylwetki, kształtu twarzy i tak dalej. Bo to właśnie kształt twarzy odgrywa ogromną rolę w wyborze odpowiedniego uczesania – fryzura może wyszczuplić albo pogrubić twarz. Sprawić wrażenie kwadratowej twarzy lub najbardziej pożądanej – owalnej. Uwypuklić zmarszczki i wszelkie niedoskonałości albo wręcz przeciwnie – ukryć je przed światem i wścibskimi oczami. Nam samym może być ciężko obiektywnie ocenić nasz wygląd i czy dana fryzura pasuje do naszego typu urody. Warto więc skorzystać z opinii wyżej wspomnianych specjalistów – fryzjerów i stylistów, ale także i spytać o zdanie zaufane osoby, co do których mamy pewność, że powiedzą nam prawdę. Być może nasza twarz jest na tyle uniwersalna (co nie musi być wadą, wręcz przeciwnie, w tym wypadku jest zaletą), że pasuje do niej wiele różnorakich fryzur i uczesań. Albo niestety mamy taki kształt twarzy, że możemy nosić jedno-dwa uczesania, gdyż każde inne nas postarza lub zniekształca. Pamiętajmy także, że ogromne znaczenie w przypadku wyboru fryzury ma także jej kolor. Być może czarna farba bardzo nam się podoba, ale nie pasuje do odcienia naszej cery, gdyż ta jest delikatna i raczej blada. Ten sam problem napotkamy w przypadku intensywnych kolorów – odcieni rudego i czerwonego, które stały się bardzo modne w ostatnim czasie. Wybierając odpowiedni dla siebie kolor, również powinniśmy skonsultować ten wybór z fryzjerem bądź stylistą, ewentualnie sprawdzić go za pomocą różnych aplikacji, które pozwalają dopasować różne kolory włosów do wgranego przez nas zdjęcia. Jest to ciekawy sposób na sprawdzenie, czy dany odcień pasuje do naszej karnacji i kolorytu skóry, co da nam pewne wyobrażenie, jak będzie się prezentować fryzura na żywo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here