Jak dobrać kolor podkładu

Podkład to podstawowy kosmetyk do kolorowego makijażu. Ma on ukryć niedoskonałości cery, wyrównać jej koloryt, sprawić, że skóra będzie wyglądać lepiej. Aby podkład mógł spełniać stawiane przed nim zadania, musi być odpowiednio dopasowany. Kosmetyk nie tylko powinien odpowiadać na potrzeby cery i być dobrany do jej typu, ale i pasować do niej kolorystycznie. Jak go wybrać i dlaczego to jest tak ważne?

Dlaczego kolor podkładu jest tak ważny?

Podkłady do twarzy występują w wielu odcieniach. Dobór tego odpowiedniego nie jest łatwy, szczególnie jeśli kosmetyk chce się kupić przez Internet. Trzeba jednak pamiętać, że malowanie się fluidem w złym kolorze nie jest dobrym rozwiązaniem. Powoduje, że makijaż wydaje się odcinać od reszty ciała i staje się mało estetyczną maską. Sprawia to, że nie tylko make-up nie podkreśla urody, ale i uwypukla niedoskonałości i defekty.

Jak dobrać kolor fluidu?

Mnogość odcieni podkładu do twarzy sprawia, że dobór tego właściwego staje się dla wielu z nas zadaniem bardzo trudnym. Zakupy w stacjonarnej drogerii pozwalają na jego wypróbowanie na linii żuchwy. Decydując się na wygodne zakupy online, takiej możliwości niestety nie ma. Nie oznacza to, że trzeba się jednak zdać na ślepy los. Pierwszą zasadą, która pozwoli dobrać właściwy odcień fluidu, jest skorzystanie z oferty sprawdzonej drogerii internetowej oraz z marek kosmetycznych, które mają dużą ofertę kolorowych kosmetyków do makijażu. Taką posiada marka Revlon, jedna z najbardziej znanych z branży kosmetycznej. Każdy podkład Revlon dostępny jest na https://tagomago.pl/collections/revlon. Szeroka paleta kolorystyczna daje większą możliwość doboru odpowiedniego odcienia.

kolor fluidu

Jeśli nie ma się swojej sprawdzonej kolorówki, przed zakupem warto ją wypróbować. Najprościej można to zrobić w stacjonarnej drogerii. Można też przetestować kosmetyk, który posiada koleżanka, siostra, mama i sprawdzić, czy jego kolor jest odpowiedni.

W doborze właściwego koloru fluidu pomoże też ustalenie typu skóry. Aby to zrobić, wystarczy sprawdzić kolor żył na nadgarstkach. Niebieskie skazują na chłodną tonację, zielone są oznaką ciepłego odcienia skóry. Chłodna skóra dobrze będzie wyglądać z podkładami w odcieniach zimnego beżu z akcentami różu. Ciepłe odcienie cery polubią się natomiast z kosmetykami z pigmentem żółtym o oliwkowym i brzoskwiniowym odcieniu. Pamiętaj, że każdy fluid również podkład Revlon jest jasno oznaczony i mówi o tym, czy jego odcień jest ciepły (oznaczenie W/warm), zimny (oznaczenie C/cold) lub neutralny (oznaczenie N/neutral).

kolor podkładu

Jeśli ten sposób nie pomoże, zorientuj się, czy w drogerii internetowej można zamówić próbki pozwalające przetestować kosmetyk. Znacznie ułatwi to wybór. Na początek zamów kilka różnych odcieni i przetestuj je na linii żuchwy w domu. Pamiętaj, że próbki nie zawsze są dostępne. W takiej sytuacji możesz skorzystać z internetowych próbników kolorów lub tzw. siatki podkładów. Jest to aplikacja, która jest porównywarką podkładów. Należy do niej wpisać markę oraz numer podkładu (np. tego, który już posiadasz w domu), a aplikacja podpowie, jakie produkty innych marek posiadają ten sam odcień i jak się on nazywa. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here