Jak i gdzie zaopatrzyć się medycznie

Większość osób pracujących jest ubezpieczona. W ramach takiego ubezpieczenia przysługuje refundacja wyrobów medycznych. Jest to forma zaopatrzenia medycznego w sprzęt rehabilitacyjny lub artykuły potrzebne do rehabilitacji czy opieki nad osobami chorymi. Zaopatrzenie medyczne to bardzo szerokie pojęcie, a wszelkiego rodzaju artykuły tego typu poleca hurtownia medyczna, jak również sklep medyczny online czy też stacjonarny.

Co oznacza Zaopatrzenie medyczne?

Powyższe pojęcie oznacza nie tylko sposób zaopatrzenia osób wymagających rehabilitacji lub leczenia, ale także oznacza produkty medyczne i artykuły do rehabilitacji potrzebne. Dlatego też pod tym określeniem kryją się pompy insulinowe, wózki inwalidzkie, kule, sprzęt rehabilitacyjny, maty, materace, sprzęt stomijny, pieluchy, cewniki. Hurtownia medyczna czy też sklep medyczny online lub stacjonarny poleca także asortyment medyczny, którym są jednorazowe towary, jak i również przedmioty medyczne potrzebne do pracy ratownikom i medykom.

Bardzo spora część sprzętu i produktów dla osób chorych jest refundowana.

Kto może wypisać e – receptę?

Na zaopatrzenie medyczne najczęściej wypisuje się e – receptę, którą należy potwierdzić w najbliższym oddziale NFZ. Takie zlecenie wypisuje lekarz rodzinny, ale także lekarz prowadzący, rehabilitant, pielęgniarka. Dofinansowania do poszczególnych produktów są naprawdę dość spore. Dzięki temu na zakup sprzętu stać jest osoby, które nie posiadają zbyt dużo zasobów pieniężnych.

Nie każdy może być sprzedawcą zaopatrzenia medycznego

W hurtowniach medycznych i sklepach medycznych pracować powinny osoby, które posiadają wiedzę o sprzęcie i asortymencie, który sprzedają. Ponadto takie osoby powinny wykazać się bardzo dużym zasobem empatii i być ludźmi cierpliwymi. Praca w hurtowniach medycznych nie należy do łatwych zajęć. Trzeba wiedzieć jak dany sprzęt działa, co najlepiej jest polecić oraz jak zapewnić swoim klientom bezpieczeństwo i fachową obsługę. Aktualnie trwają rozmowy z Ministrem Zdrowia w temacie, jak zapewnić takim osobom możliwość otrzymania kwalifikacji w zaopatrywanie w sprzęt medyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here