Kształt twarzy oraz sposoby jego korygowania

Zarówno w stylizacji jak i kreowaniu wizerunku oraz modzie czy fryzjerstwie zawsze staramy się dążyć do perfekcji. Za idealny kształt twarzy uznaje się twarz o kształcie owalu a za idealny typ sylwetki – figurę o kształcie klepsydry z wąską talią oraz wyraźnie zarysowaną i zaokrągloną linią bioder oraz piersi. Jeżeli nie jesteśmy jednak posiadaczkami owalnej buzi oraz daleko nam do figury klepsydry nie powinnyśmy popadać w kompleksy, bowiem dzięki wielu znanym sztuczkom chociażby ubraniowym czy makijażowym możemy korygować nasze mankamenty i sprawić, że nawet okrągła twarz lub twarz trójkątna czy też twarz kwadratowa będą wyglądały pięknie i staną się zbliżone do pożądanego na całym świecie owalu.
Okrągła twarz nie lubi prostych grzywek, które sprawiają że stanie się ona jeszcze bardziej przysadzista i okrągła. Dlatego osoby z okrągła twarz powinny nosić dłuższe i gładkie fryzury – które wyszczuplą i wydłużą twarz okrągła. Ponadto dzięki odpowiedniemu nakładaniu makijażu oraz konturowaniu twarzy za pomocą kosmetyków takich jak rozświetlacz oraz bronzer i profesjonalny zestaw pędzli do konturowania okrągła twarz wyda się o niebo szczuplejsza i zacznie swoim wyglądem przypominać twarz owalną. Również dzięki zastosowaniu oprawek okularowych o odpowiednio dobranym kształcie okrągła twarz przestanie być tak bardzo okrągła. Warto jest nabyć oprawki o modnym kocim kształcie – lekko uniesione po bokach oraz delikatnie wyszczuplające. Osobom, których buzia przypomina swym wyglądem okrągła twarz nie poleca się oprawę w kształcie kółeczek oraz kwadratów bowiem takie oprawki jeszcze bardziej podkreśliłyby ich okrągła twarz i sprawiły, że wydawałaby się ona dosyć pokaźnych rozmiarów.
Co ciekawe w niektórych krajach oraz kręgach kulturowych to nie owalna twarz uznawana jest za ideał piękna. Nie jest to również okrągła twarz, ani kwadratowa. Idąc takim tokiem rozumowania oraz na drodze prostej eliminacji nie trudno nam się będzie domyśleć, że dla niektórych ideałem piękna kobiecego jest właśnie twarz trójkątna. Takie podejście przejawiają właśnie mieszkanki Tajlandii, Chin, Japonii oraz ogólnie mówiąc wschodu. Azjatki uwielbiają twarze trójkątne bowiem według nich taka buzia sprawia, że cała figura wydaje się być bardzo szczupła.
Mieszkanki krajów azjatyckich nawet malują oraz konturują twarze w taki sposób, aby one kształtem swoim przypominały trójkąt.
Aby osiągnąć taki właśnie efekt nakładają bronzer u dołu twarzy po obu jej stronach oraz akcentują koniec jej, czyli podbródek za pomocą rozświetlacza tak, aby cała buzia tworzyła właśnie tak bardzo przez Azjatki pożądany trójkąt. Czasem mówią one także o twarzy trójkątnej, że jest to buzia w kształcie serca. Azjatki oprócz tego, że uwielbiają okrągłe twarze, są także fankami lekkich podkładów tak zwanych kremów -BB, które zbytnio nie obciążają cery oraz nie niszczą i nie wysuszają delikatnej skóry twarzy pozwalając jej swobodnie oddychać. Ponadto kremy BB chronią skórę twarzy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych , czyli atmosferycznych takich jak niskie temperatury, wiatr oraz mróz, a także szkodliwe promieniowanie promieni słonecznych. Wiele z kremów typu kremy BB posiada także filtry ochronne UV dzięki czemu nasza skóra uniknie oznak przedwczesnego starzenia się. Zmarszczki oraz kurze łapki to jedne z pierwszych oznak starzenia się skóry, które pojawiają się wraz z wiekiem kiedy to produkcja kolagenu w naszej skórze drastycznie spada. W ten sposób zanikają w skórze włókna kolagenowe na skutek czego skóra staje się wiotka i obwisła, a na jej powierzchni widać zmarszczki – czyli pionowe lub poprzeczne linie oraz bruzdy. Na bardzo szczupłej twarzy o wiele wcześniej widać pierwsze zmarszczki i upływ czasu. Okrągła twarz to twarz nie należąca do najszczuplejszych dlatego dużym jej plusem jest to, że statystycznie rzecz biorąc będziemy mogli się cieszyć przez dłużej gładką i promienną cerą niż w przypadku osób o bardzo szczupłej buzi. Posiadając okrągła twarz wydajemy się także o wiele bardziej sympatyczni i przyjaźni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here