Sposoby leczenia niepełnej erekcji

Zaburzenia erekcji to dla wielu panów nie tylko wstydliwy problem, ale też przyczyna utraty pewności siebie i poczucia swojej wartości. To sprawia, że nie podejmują leczenia. Tymczasem zwykle jest ono bardzo skuteczne.

Według niektórych szacunków problemy z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu ma co piąty mężczyzna przed 40 rokiem życia. W tym wieku większość dolegliwości ma podłoże psychiczne. Po 50 urodzinach rośnie natomiast ryzyko zaburzeń erekcji spowodowanych schorzeniami somatycznymi, a wraz z nim – odsetek dotkniętych nimi panów, który w tym przedziale wiekowym wynosi prawie 50 procent.

Zarówno zaburzenia erekcji, jak i inne dysfunkcje seksualne, są dla wielu panów powodem do nieuzasadnionego wstydu. Z tego względu często zwlekają z konsultacją u specjalisty, czego wynikiem jest pogłębienie problemu. To błąd tym większy, że w większości przypadków zaburzenia wzwodu można skutecznie leczyć. Po jakie metody może sięgnąć w tym celu lekarz lub terapeuta?

Zaburzenia erekcji. Co może odpowiadać za ich wystąpienie?Zanim przejdziemy do omówienia poszczególnych sposobów leczenia zaburzeń wzwodu, warto przynajmniej w skrócie omówić ich przyczyny. Jest to o tyle ważne, że właśnie od nich zależy wybór konkretnej metody. Za problemy z erekcją najczęściej odpowiada jeden lub kilka z następujących czynników:

choroby układu krwionośnego lub powodującego jego uszkodzenie (np. miażdżyca, zakrzepica, czy nadciśnienie tętnicze);

-cukrzyca (zaburzenia wzwodu występują u około 50 procent diabetyków);

– nieprawidłowe działanie układu hormonalnego;

– przebyte zabiegi chirurgiczne;

– zaawansowany wiek;

– skutki uboczne niektórych leków;

– otyłość, nadwaga i brak ruchu;

– nieprawidłowa dieta (zwłaszcza niedobory witaminy E, cynku, selenu lub argininy);

– używki (wieloletnie palenie, nadużywanie alkoholu, zażywanie narkotyków);

– choroby psychiczne (między innymi depresja, nerwice lub zaburzenia lękowe);

– przewlekły stres;

– przebyte traumy (dotyczące nie tylko sfery seksualnej).

Leczenie zaburzeń erekcji. Jakie metody się stosuje?Jeśli zaburzenia erekcji pojawiają się sporadycznie, zazwyczaj nie są powodem do obaw – często wystarczy po prostu odpocząć, wyciszyć się i zregenerować siły. Jeżeli jednak są stałym problemem, pacjent powinien jak najszybciej skorzystać z konsultacji lekarskiej.

W przypadku młodych mężczyzn zwykle odpowiadają za nie stres, traumy lub zaburzenia psychiczne – wówczas najlepszą formą leczenia jest terapia przeprowadzona przez seksuologa lub psychiatrę. Leczenie impotencji spowodowanej chorobami somatycznymi opiera się zaś na ich wyleczeniu lub uregulowaniu przebiegu. Wspomnieliśmy też, że na sprawność seksualną niekorzystnie wpływają nadprogramowe kilogramy, złe odżywiania i brak ruchu – niekiedy konieczna jest więc zmiana stylu życia i redukcja wagi.

Niezależnie od przyczyny zaburzeń, ważnym wsparciem w terapii są suplementy i leki poprawiające sprawność seksualną. Szczególnie skuteczne są te drugie. W wielu przypadkach – oczywiście w połączeniu z odpowiednim nastrojem i stymulacją seksualną – pozwalają osiągnąć erekcję mężczyznom, którzy do tej pory mieli z tym problem. Substancje czynne o takim działaniu to przede wszystkim tadalafil, sildenafil (zawarty w dostępnym bez recepty leku Maxon Forte), avanafil i vardenafil. Dzięki nim pacjent może pozbyć się stresu związanego ze współżyciem i odzyskać pewność siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here