Dlaczego warto wybierać polskie naturalne kosmetyki?

Kosmetyki są nam niezbędne do codziennego życia. Nawet, jeżeli nie szczególnie przejmujemy się wyglądem naszej skóry w przyszłości, to używamy mydeł, szamponów, kremów czy kosmetyków kolorowych. Niestety, w pogoni za klientem wiele firm kosmetycznych nie przebiera w środkach, dodając do swoich produktów duże ilości substancji, które służą tylko i wyłącznie podtrzymaniu trwałości produktu na półkach sklepowych czy podniesieniu jego atrakcyjności dla klienta, np intensywne barwniki czy substancje zapachowe. Wartościowe oleje naturalne zastępowane są wazeliną, a zawartość substancji odżywczych jest śladowa. Część produktów, nawet tych dla dzieci, zawiera składniki silnie podrażniające w najlepszym przypadku, a w najgorszym podejrzewane o kancerogenność. W odpowiedzi na zwiększoną świadomość konsumentów odnośnie składu kosmetyków, na rynku pojawiła się szeroka oferta produktów organicznych, ekologicznych, pozbawionych składników syntetycznych, sztucznych substancji zapachowych i barwiących.

Kosmetyki naturalne polskie w niczym nie ustępują swoim zagranicznym odpowiednikom. Wręcz przeciwnie, mają atrakcyjne ceny, dobrze dobrane składy i są przyjemne w użyciu. Dostaniemy je w aptekach i drogeriach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Niektóre firmy oferują próbki, dzięki którym możemy sprawdzić czy dany kosmetyk nas nie podrażnia- nawet wysokiej jakości składniki naturalne mogą u niektórych osób wywoływać niepożądane reakcje, część z nich jest bowiem składnikami działającymi bardzo aktywnie. Może też występować indywidualna reakcja alergiczna na dany składnik, dlatego warto korzystać z próbek, zanim zdecydujemy się na zakup całego opakowania np. kremu.

Cechą wartościowych i bezpiecznych produktów jest często dość prosty, krótki skład. Wbrew pozorom, skutecznie działające preparaty nie muszą zawierać kilkudziesięciu substancji czynnych. Wręcz przeciwnie, im większa ilość składników, tym większa szansa na niekorzystne interakcje pomiędzy nimi lub też na to, że zwyczajnie jest ich w składzie za mało, aby mogły skutecznie działać. Co więcej, nie wszystkie połączenia składników są przebadane, w efekcie bogate serum zamiast pomagać, może podrażniać skórę lub ją niszczyć, wbrew zapewnieniom producenta barwnie opisywanym na opakowaniu. Dlatego kosmetyki naturalne polskie mają często bardzo krótkie składy, na przykład krem będzie zawierał czystą wodę, wysokiej jakości olej roślinny o dobroczynnym działaniu, konieczny do połączenia wody z olejem emulgator pochodzenia naturalnego, który sam w sobie poprawia stan skóry i dodatek witamin, ziół czy kwasów. Tyle naprawdę wystarcza, aby uzyskać nawilżenie, odżywienie czy spłycenie zmarszczek. Do tego często w składach znajdzie się naprawde dobrze przebadane zestawienia substancji, które wzajemnie dają efekt synergii, czyli wzmacniają i uzupełniają swoje działanie, co podnosi ogólną skuteczność produktu.

Substancje uszlachetniające wygląd i zapach produktu w tego typu kosmetykach także się redukuje. Dlatego naturalne kremy mogą mieć żółtawy czy beżowy odcień, jednak nie wpływa to negatywnie ani na działanie preparatu, ani nie przebarwia skóry. Taki odcień wynika z naturalnego koloru olejów czy ekstraktów roślinnych. Dla przykładu, kosmetyki oparte na oleju konopnym często mają odcień zielonkawy. Zapach w kosmetykach naturalnych nadają zwykle cenne olejki eteryczne, hydrolaty czy mieszanki zapachowe pochodzenia naturalnego, z certyfikatami ekologicznymi. Niektóre firmy całkowicie rezygnują z dodatków zapachowych.

Peelingi naturalne zawierają substancje ścierne naturalnego pochodzenia. Może to być cukier, sól albo pestki owoców. W ofercie producentów kosmetyków naturalnych polskich znajdziemy też szampony do włosów bez parabenów, SLS i silikonów, oparte o delikatne substancje myjące, delikatne żele pod prysznic, toniki bazujące na hydrolatach, doskonałe maseczki na glinkach i alginatach oraz skuteczne sera- słowem wszystko, czego potrzeba do skutecznego i bezpiecznego dbania o stan i urodę skóry. Producenci oferują też serie przeznaczone dla mężczyzn oraz dla dzieci, zatem cała rodzina znajdzie kosmetyki naturalne polskie specjalnie dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here