Fajne fryzury męskie

Coraz więcej mężczyzn przywiązuje uwagę do swojego wyglądu, dba o siebie, a także chce podążać za aktualną modą. Mężczyźni największą uwagę przywiązują zazwyczaj do pielęgnacji włosów i zarostu. Bardzo popularni w ostatnim czasie są barberzy, czyli specjaliści od cięcia i pielęgnacji męskiego zarostu.
Często zarost musi pasować formą i długością do fryzury, dlatego warto odwiedzić barbera, który udzieli kilku rad i odpowiednio przystrzyże zarost.
Inspiracji warto szukać na stronach i portalach internetowych, na blogach oraz w czasopismach. Fajne fryzury męskie często zaproponować może również fryzjer. Kształt i forma fryzury zależy oczywiście od długości włosów.
Od wielu sezonów hitem jest klasyczny undercut. Fryzurę charakteryzują krótkie boki i dłuższa góra. Góra powinna być zaczesana do gór i uniesiona u nasady. Włosy nie powinny leżeć przy głowie, dlatego przed zaczesaniem przód powinien być delikatnie natapirowany. W górę warto wetrzeć odrobinę pianki do włosów. Fryzura ta nie jest odpowiednia jednak dla mężczyzn z wysokim czołem ani zbyt okrągłą twarzą. Mężczyzna decydujący się na takie cięcie powinien mieć również gładką i zadbaną cerę. Do układania i utrwalenia niezbędna jest guma lub wosk i lakier, który dodatkowo nada włosom piękny połysk. Takie uczesanie jest bardzo eleganckie, dlatego też jest odpowiednie dla mężczyzn w każdym wieku. Doskonale komponuje się ono z klasyczną stylizacją, na przykład marynarką, koszulą czy garniturem.
Mężczyźni, którzy lubią luźne, swobodne fryzury powinni zastanowić się nad cięciem, w którym boki są dłuższe a góra średniej długości. Góra nie wymaga precyzyjnego układania, wystarczy wetrzeć w nią odrobinę pianki lub żelu. Aby uzyskać efekt włosów czesanych przez wiatr, wystarczy po prostu suszyć je na jeden wybrany bok i delikatnie podwijać szczotką. Włosy wyglądają bardzo swobodnie, przypominają artystyczny nieład. Fryzura ta będzie pasowała do niezobowiązujących, sportowych stylizacji. Jest to odpowiednie cięcie dla mężczyzn młodych, energicznych, którzy podążają za modą.
Przed bardziej eleganckim wyjściem na głowie bez problemu można zrobić również przedziałek i górę zaczesać na jeden bok.
Oczywiście panowie, którzy mają dłuższe włosy mogą zdecydować się na bardziej oryginalne i niebanalne cięcie.
Dla mężczyzn odważnych, lubiących się wyróżniać świetnym wyborem jest uczesanie na tak zwanego samuraja, a po bokach stworzenie ciekawych wzorów. Fryzura wikingów nie sprawia problemów, wystarczy po prostu związać górę w koka. Niestety decydując się na wzory, trzeba częściej odwiedzać fryzjera, gdyż włosy po bokach szybko odrastają i wzory z czasem mogą wyglądać nieestetycznie. Wizyta u fryzjera jest konieczna zazwyczaj co dwa tygodnie.
Z całą pewnością jest to dobre uczesanie dla mężczyzn wykonujących niezobowiązujące zawody. Na takie uczesanie nie powinni decydować się osoby na wyższym stanowisku, na przykład prawnicy, dyrektorzy czy właściciele firm.
W dalszym ciągu bardzo popularna jest fryzura, gdzie długie włosy opuszczone są na jeden bok. Niestety długie włosy zazwyczaj odbierają odrobinę męskości, dlatego doskonale gdy mężczyzna decydujący się na tego typu fryzurę posiada zadbany zarost. Jeden bok powinien być dokładnie wygolony i oddzielony od długich włosów cienkim, wygolonym paskiem. Tego typu fryzurę najlepiej układać za pomocą wosku, gumy do włosów lub pomady. Dla utrwalenia efektu warto długie włosy delikatnie spryskać lakierem.
Bardzo modna jest także fryzura bardzo krótka. Włosy zgolone są na równą długość z brodą. Ten rodzaj fryzury jest najodpowiedniejszy dla mężczyzn dojrzałych, o ostrych rysach twarzy. Nie będzie on odpowiedni dla osób młodych, o okrągłej lub owalnej twarzy.
Wbrew pozorom, mężczyźni mają spory wybór fryzur. Przed podjęciem decyzji najlepiej jednak poprosić o radę swojego fryzjera, który dopasuje kształt i formę fryzury do kształtu twarzy i wzrostu mężczyzny.
Należy pamiętać, że niektóre cięcia potrzebują sporo czasu aby je odpowiednio ułożyć przed wyjściem z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here