Farbowanie włosów farbami plakatowymi – czy warto?

Koloryzacja włosów nikogo w dzisiejszych czasach nie dziwi. Włosy farbuje się dla podkreślenia i odświeżenia naturalnego koloru, zakrycia siwizny albo radykalnej zmiany wyglądu. Fryzura w kolorach czerwonych, niebieskich, różowych czy zielonych nie jest już rzadkością. Na tak odważny krok decydują się na pewno częściej osoby młode, które pragną po prostu wyróżnić się, zaakcentować swój charakter, pokazać styl i osobowość. Pomalowanie włosów na tęczowe odcienie trwałą farbą może jednak być kłopotliwe z uwagi na czas utrzymywania się koloru na głowie. Młodzież stara się jednak radzić sobie w inny sposób, stąd też bardzo modne ostatnio farbowanie włosów farbami plakatowymi. Z rozwiązania tego korzystają czasem nawet dorośli, którzy chcą zaszaleć i np. wykonać sobie taką koloryzację, wychodząc na imprezę. Jeśli więc chce się wziąć udział np. w balu karnawałowym czy spotkaniu z okazji Halloween, można jednorazowo wykorzystać ten sposób, nie obawiając się, że kolor pozostanie następne miesiące. Efekt użycia plakatówek do włosów nie jest przecież permanentny, zatem zazwyczaj szybko można pozbyć się go i wrócić do naturalnego koloru.

Sam pomysł na farbowanie włosów farbami plakatowymi wzbudza oczywiście wiele kontrowersji. Część osób bardzo krytykuje tę metodę. Ich argumentem jest szkodliwy wpływ plakatówek na stan włosów. Oczywiście tradycyjne farby i szampony koloryzujące, które kupuje się w sklepach, supermarketach czy drogeriach, również nie pozostają bez wpływu na kondycję włosów. Mimo wszystko są jednak znacznie zdrowsze i odpowiedniejsze do tych czynności, a jeśli zabiegi te będzie przeprowadzać się w pewnych odstępach czasowych, nic złego nie powinno się dziać. Podobnie jest z farbowaniem w salonie fryzjerskim. Tu użyte są już profesjonalne środki do koloryzacji. Powtarzanie zabiegów zbyt często może zniszczyć włosy, ale od czasu do czasu można sobie z powodzeniem pozwolić na zmianę wizerunku.

Tymczasem farbowanie włosów farbami plakatowymi nie jest już tak dobre. Produkt tego typu nie jest przecież przeznaczony do takich zadań. Można malować nim obrazki na kartce papieru, natomiast użycie ich do włosów wydaje się dość dziwne. Na pewno metoda ta jest łatwa i szybka do wykonania – wystarczy przygotować plakatówki, wybrać kolor, a następnie pędzelkiem nakładać farbę na kolejne pasma włosów. Po wyschnięciu trzeba jeszcze włosy przeczesać i to właściwie wszystko. Jak widać, nie jest to trudne, dlatego też wzbudza tak ogromne zainteresowanie wśród dzieci i nastolatków.

Farbowanie włosów farbami plakatowymi sprawdza się zatem jako metoda w naprawdę wyjątkowych sytuacjach. Regularne zabiegi tego rodzaju nie są wskazane. Najlepiej plakatówki posłużą do pomalowania pasemek lub końcówek, a nie całej długości włosów. Mimo wszystko warto przemyśleć zastosowanie normalnej, tradycyjnej farby, przeznaczonej do tego celu. Na pewno wiele osób kusi jednak możliwość ekspresowej koloryzacji oraz kiepska jej trwałość. Farbowanie włosów farbami plakatowymi wchodzi w grę jedynie wtedy, gdy chcemy zmienić wygląd na krótki okres, czyli np. na jeden wieczór. Poza specjalnymi okolicznościami, jak impreza czy chwilowa chęć metamorfozy, rozwiązanie to z całą pewnością nie jest odpowiednie ani skuteczne. Metoda ta nie ma więc racji bytu w przypadku osób, które liczą na długotrwały efekt, podobny do tego, jaki osiąga się po wizycie u fryzjera lub samodzielnie przeprowadzonym w domu zabiegiem koloryzacji farbą z drogerii.

Na dodatek farbowanie włosów farbami plakatowymi może być problematyczne z jeszcze jednego powodu. Zdarza się, że w momencie, gdy decydujemy się na powrót do poprzedniego wyglądu lub efekt po nałożeniu nie odpowiada nam, pojawia się dość spory kłopot ze zmyciem produktu. Choć plakatówki nie są trwałe, to zdarza się, że kolor pozostaje częściowo na włosach i pozbycie się go jest trudne. Całość wygląda wówczas bardzo nieestetycznie, a dodatkowo uszkadza włosy i wpływa negatywnie na ich kondycję. Warto więc wcześniej dokładnie przeanalizować wszystkie „za” oraz „przeciw”, by nie żałować decyzji o farbowaniu plakatówkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here