Jak dobrać odpowiedni tusz do rzęs?

Sklejone rzęsy, mało estetyczne ślady nad powieką, rozmywający się tusz – czy znasz te problemy? Jeżeli któraś z tych sytuacji wydaje Ci się znajoma, to znaczy, że źle dobrałaś tusz do rzęs. Nie martw się jednak, w Twojej sytuacji znajduje się większość Polek. Odwiedzamy zatem sklep kosmetyczny i podpowiadamy, jak dobrać odpowiedni tusz do rzęs.

Twoje rzęsy wymagają podkręcenia

Jeżeli należysz do grupy pań, którym rzęsy rosną prosto, pomniejszając optycznie oko, potrzebujesz tuszu, który podkręci Twoje rzęsy. Wybierz zatem produkt, który oferuje zakrzywioną szczoteczkę, umożliwiającą profilowanie poszczególnych włosków.

Twoje rzęsy są zbyt rzadkie

Z kolei, jeżeli Twoim problemem są zbyt rzadkie rzęsy, w sklepie kosmetycznym musisz postawić na produkt, zwiększających ich objętość. Taką właściwość oferują pogrubiające tusze, wyposażone w szczoteczkę o stożkowatym kształcie. Zwężający się aplikator skutecznie dotrze w ten sposób nawet do najcieńszych włosków.

Twoje rzęsy są gęste, ale zbyt krótkie

Wiele pań narzeka również na gęste, ale jednocześnie zbyt krótkie rzęsy. W takim przypadku potrzebują czegoś, co nada rzęsom optymalnej długości. Sklep kosmetyczny z pewnością zaoferuje Ci produkty, zawierające polimery, a także nylon lub jedwab. To właśnie te tusze najlepiej zadbają o to, aby Twoje rzęsy wyglądały na dłuższe i lepiej odżywione.

Twoje rzęsy się sklejają

Najwięcej pań ma natomiast problem z uporczywie sklejającymi się rzęsami. Dzieje się tak wtedy, gdy włoski są osadzone bardzo blisko siebie. Na to również można znaleźć remedium W sklepie kosmetycznym rozglądaj się za maskarą z plastikową, kolczastą szczoteczką. Ona odpowiednio rozczesze rzęsy. Dodatkowo pamiętaj, aby nakładać tusz „na raz”. Wszelkie poprawki mogą spowodować, że rzęsy znów się połączą.

Potrzebujesz tuszu do zadań specjalnych

Z kolei, w sytuacji gdy intensywnie uprawiasz sport albo Twój makijaż z innych powodów jest narażony na rozmywanie, postaw na tusze do zadań specjalnych. W sklepie kosmetycznym z pewnością znajdziesz produkty, które cechuje wysoka wodoodporność. Kosmetyczki polecają również sprytny zabieg, dzięki któremu utrzymasz świetny wygląd rzęs nawet w czasie ulewnego deszczu. Zwyczajny tusz można bowiem delikatnie popryskać lakierem do włosów. Trwałość gwarantowana. Uważaj jednak, aby produkt nie dostał się do oczu.

Gdzie kupić odpowiedni tusz do rzęs?

Na rynku znajdziesz szeroką gamę drogerii i perfumerii. Postaw raczej na sklep kosmetyczny, który oferuje możliwie najszerszy wybór produktów. Poza tym zastanów się też nad ofertą różnego rodzaju sklepów internetowych, jak chociażby https://cosibella.pl/. Oferują one produkty w niezwykle atrakcyjnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here