peelingi chemiczne

Choć w drogeriach i aptekach nie brakuje peelingów ze specjalnymi drobinkami mającymi za zadanie złuszczenie martwego naskórka, to tak naprawdę na gruntowne oczyszczenie skóry możemy liczyć udając się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Pośród licznych zabiegów poprawiających wygląd skóry, na szczególne uwzględnienie zasługują peelingi chemiczne. Na czym polega ta usługa? Jakich efektów można się po niej spodziewać?

Peeling chemiczny – co to takiego?

Podstawowym zadaniem tego zabiegu jest poprawa wyglądu skóry twarzy, szyi i rąk poprzez złuszczenie i usunięcie warstwy martwych komórek. Wykorzystywany do tego jest odpowiednio dobrany kwas, który nie tylko pozwala odsłonić zdrowy naskórek, ale również usunąć przebarwienia, drobne zmarszczki czy blizny potrądzikowe.

Kto może skorzystać z peelingu chemicznego?

Z zabiegu mogą skorzystać nie tylko osoby pragnące pozbyć się płytkich zmarszczek powstałych na skutek działalności promieni słonecznych czy postępujących wraz z wiekiem, ale również wszyscy ci, którzy chcą pozbyć się różnego rodzaju blizn czy rozstępów. Peeling chemiczny okazuje się również wybawieniem w przypadku zaburzeń łojotokowych czy zmian barwnikowych skóry. Należy podkreślić, że najlepszym okresem na poddanie się zabiegowi są miesiące jesienno-zimowe. Wynika to z mniejszego promieniowania słonecznego, albowiem skóra po przeprowadzonym peelingu jest podrażniona i nie zaleca się jej eksponowania na słońce.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi?

Peelingi chemiczne to zabiegi, które skrywają w sobie wiele nieocenionych korzyści. Po pierwsze – cera staje się gładsza, bardziej elastyczna, sprężysta i posiada wyrównany koloryt. Dzieje się tak za sprawą stymulacji procesów odbudowujących głębokie partie skóry, w efekcie czego pobudzana zostaje produkcja elastyny i kolagenu. Jednak ogólna poprawa skóry to nie jedyny atut poddania się peelingowi chemicznemu. Ów zabieg okazuje się dla wielu osób ratunkiem w przypadku uporczywych problemów z cerą. Mowa oczywiście o trądziku, zaskórnikach, nadprodukcji sebum czy powstawaniu stanów zapalnych. Nie wspominając o zmarszczkach…

Przeciwwskazania do zabiegu

Czy peelingi chemiczne mogą być wykonywane u wszystkich zgłaszających się do gabinetów kosmetycznych klientek? Oczywiście, że nie! W tym przypadku również istnieją pewne przeciwwskazania. Jakie? Przede wszystkim różnego rodzaju alergie skórne, zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy i szyi, choroby autoimmunologiczne, a także stany zapalne i inne uszkodzenia skóry, znamiona o wypukłej powierzchni, opryszczka i trądzik z najcięższej postaci. Okres ciąży i laktacji także uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here