Jak zapuścić długie, zadbane włosy?

Piękne, długie i zadbane włosy są marzeniem niemal każdej kobiety. Niestety – zła pielęgnacja, farbowanie u kiepskiego fryzjera oraz nieodpowiednia stylizacja doprowadzają do nieodwracalnych zniszczeń, z których jedynym wyjściem jest obcięcie włosów na krótko. Na ten desperacki krok decyduje się wiele kobiet. Ścinamy, a potem uparcie zapuszczamy włosy obiecując sobie, że już nigdy nie dopuścimy do takich zniszczeń włosów, jak poprzednim razem.
Jak zatem zapuścić zdrowe, lśniące włosy? Odpowiedzią na to jest właściwa pielęgnacja i ostrożna stylizacja. Włosy mają bardzo delikatną strukturę, dlatego myjąc je wybieraj tylko delikatne szampony o naturalnym składzie (upewnij się, że stosowany przez Ciebie szampon nie zawiera w składzie szkodliwego SLS). Myjąc włosy pamiętaj, że nienawidzą one tarcia. Po każdym myciu nałóż na włosy odżywkę, a raz w tygodniu nakładaj na nie odżywczą maskę. Pamiętaj także o regularnym podcinaniu końcówek. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz rezygnować z farbowania. Dostępne na rynku farby fryzjerskie z roku na rok mają coraz lepsze składy – niestety nie wszystkie salony fryzjerskie stawiają na jakość, dlatego dobrze zastanów się nad wyborem fryzjera. Wiele salonów oferuje farbowanie włosów wraz z ich regeneracją (np. zabiegi z olaplex) – warto dopłacić i wyjść z salonu fryzjerskiego z olśniewającym kolorem i nadal zdrowymi włosami.
Wiele kobiet wie, że pielęgnacja i dobry fryzjer to klucz do sukcesu, jednak zapominają one o włosach w momencie ich stylizowania. Karygodnym błędem jest traktowanie włosów wysoką temperaturą. Susząc włosy stosuj chłodniejszy nawiew, a prostując – wybieraj możliwie jak najniższą temperaturę. Warto także zaopatrzyć się w kosmetyki do prostowania włosów, które zabezpieczają łuskę włosa przed szkodliwym wpływem wysokiej temperatury. Oczywiście nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego wykonano płytki w prostownicy. Wiele Pań uważa, że kupowanie drogich prostownic z dziwnymi powłokami to wymysł producentów, gdyż temperatura tak czy siak niszczy włosy. W tym momencie warto porównać płytki prostownicy do …patelni. Patelnie do smażenia są wykonane z różnych powłok. Na pewno każda z Was miała okazję smażyć na taniej patelni, na której żywność przywiera i pali się. Zupełnie inną jakość dają patelnie teflonowe, gdzie bez grama tłuszczu można przyrządzić dowolne danie. Tak samo jest z prostownicą. Najtańsze będą wysuszały i paliły włosy, przez co otrzymujemy na głowie znienawidzone „siano”. Droższe prostownice (np. z powłoką tytanową lub ceramiczną) będą mniej inwazyjne. Inwestując w dobrą prostownicę i kosmetyki do prostowania włosów masz szansę nie zauważyć żadnych zniszczeń od prostownicy. Włosy rosną bardzo wolno (u większości kobiet jest to 1 cm na miesiąc), warto zatem zainwestować w dobre urządzenia do włosów i kosmetyki chroniące je przed nieodwracalnymi zniszczeniami. Warto wiedzieć, że w podobny sposób jak prostownica niszczy włosy też lokówka. Przy jej zakupie warto również zainwestować w lepsze powłoki.
Mówiąc o szkodliwym wpływie temperatur nie można zapominać o suszarkach. Oczywistym jest, że im niższe ustawienie temperatury w suszarce tym mniej zniszczeń na włosach. Warto jednak wiedzieć, że współczesne suszarki do włosów mają wiele innych, dbających o włosy funkcji. Jedną z takich funkcji jest jonizacja, dzięki której włosy są suszone szybciej, ale też bezpieczniej. Dzięki funkcji jonizacji cząsteczki wody są niejako rozbijane na mniejsze cząsteczki i znacznie szybciej odprowadzane z powierzchni włosów. Dodatkowo wiele użytkowniczek suszarek z jonizacją zauważyło, że włosy nie puszą się i nie elektryzują, jak to ma miejsce w przypadku zastosowania tradycyjnych suszarek do włosów. Warto wiedzieć, że suszarki do włosów z jonizacją są niewiele droższe od tradycyjnych.
Odpowiednio dobrana pielęgnacja, chroniące przed temperaturą kosmetyki do stylizacji włosów, bezpieczne urządzenia do układania włosów oraz właściwe mycie i odżywianie włosów sprawi, że już po kilkunastu miesiącach będziesz mogła cieszyć się naprawdę pięknymi włosami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here