Kolorowa oprawa oczu - oryginalne tusze do rzęs

Większość kobiet stosuje klasyczny makijaż, w którym królują czerń, brązy i beże. Młodzież chętniej bawi się kolorami, jednak i tutaj najchętniej korzysta się z czarnych, niekiedy ciemnobrązowych tuszów do rzęs, a przecież mamy mnóstwo ciekawych, barwnych propozycji. Warto zapoznać się z ich nietypowymi odcieniami, które sprawią, że oczy staną się bardziej wyraziste, a makijaż interesujący i zwracający uwagę otoczenia.

Kolorowe tusze – co możemy znaleźć w sklepach?

Obecnie oferta producencka, obejmująca kolorowe tusze do rzęs jest bardzo szeroka. W sklepach oraz na internetowych platformach sprzedażowych są dostępne tusze w stonowanej kolorystyce: głębokich brązach, butelkowej zieleni, ciemnych fioletach oraz odcieniach niebieskich i granatowych. Znajdziemy tam również propozycje dla bardziej odważnych osób pełne jaskrawych oraz neonowych barw. Bez problemu możemy pomalować rzęsy przyciągającą wzrok, intensywną zielenią lub prowokacyjnym różem. Jeśli chodzi o ceny kolorowych tuszów, to nie różnią się one znacząco od klasycznych kosmetyków. Oryginalną maskarę możemy kupić już za około 10 zł. Pamiętajmy jednak, że trwałość makijażu zależy od jakości użytych do jego wykonania produktów. Warto zatem przed zakupem zapoznać się z opiniami na jego temat.

Kiedy można „zrobić sobie kolorek” na rzęsach?

Kolorowe rzęsy z pewnością przyciągają wzrok, ponieważ nie należą do najpowszechniej stosowanych form makijażu. Należy jednak pamiętać, kiedy można zrobić sobie barwy make-up. Nie wypada przecież przyjść na rozmowę kwalifikacyjną z różowymi rzęsami. Studentka na egzaminie też nie będzie wyglądała dobrze, jeżeli nad jej oczami pojawi się seledynowa zieleń lub fiolet, a już na pewno dużym faux pas będzie przyjście do pracy w biurze w tego typu makijażu. Kolorowe tusze do rzęs wspaniale wtapiają się w konwencję karnawałowych, pełnych barw imprez. Sprawdzą się również w czasie clubbingu, niezobowiązującego spotkania w gronie znajomych albo w trakcie wieczoru panieńskiego. Nietypowe rzęsy, utrzymane w bardziej stonowanych odcieniach, np. granatowym, ciemnozielonym lub fioletowym będą się dobrze prezentowały np. na weselu, półmetku, czy też na studniówce. Ważne, aby kolory były dobrane adekwatnie do okazji, a także fizjonomii oraz stroju osoby, która będzie go nosiła.

Kolor tuszu do rzęs – jaki wybrać?

Szeroki wybór tuszów do rzęs sprawia, że czasami mamy problem z wyborem koloru. Pamiętajmy, aby nie kierować się jedynie modą oraz tym, czym malują się koleżanki. Nie każdej dziewczynie ładnie jest z rzęsami w odcieniu limonki lub jaskrawego różu. Ważna jest również okazja, na którą wykonujemy make-up. Neonowe odcienie pasują jedynie do imprez, natomiast w stonowanych barwach możemy wybrać się na zakupy lub niezobowiązujące spotkanie. Podczas wyboru koloru tuszu do rzęs, musimy również wziąć pod uwagę barwę naszych oczu. Nie powinniśmy mieć problemu z doborem właściwego odcienia, ponieważ obecnie na tubkach wielu kosmetyków znajdują się informacje o tym, do jakich oczu jest on przeznaczony. Możemy również skorzystać z porad wizażystek, które twierdzą, że do oczu niebieskich pasują tusze w odcieniach fioletowych, to samo dotyczy oczu zielonych. Natomiast posiadacze oczu brązowych będą dobrze prezentowali się z rzęsami w kolorze zielonym. Barwy niebieskie są równie uniwersalne, jak czerń, czy też brąz, i mogą ich z powodzeniem używać wszystkie osoby, niezależnie od koloru oczu.

Odrobina ekstrawagancji na rzęsach

Kolorowe tusze do rzęs sprawiają, że wygląd nabiera nieco ekscentrycznego, a nawet kosmicznego charakteru. Na specjalne okazje możemy pokusić się o udekorowanie rzęs nietypowymi odcieniami, np. bielą, złotem lub srebrem. Można do nich dodać nieco brokatu i kryształków – efekt na pewno będzie zjawiskowy. Pamiętajmy jednak, że w wypadku, kiedy intensywnie dekorujemy rzęsy, to powinniśmy zmniejszyć ilość makijażu na powiekach. Najlepiej w ogóle zrezygnować wtedy z cieni, wystarczy kreska, która może zostać wykonana w tym sam odcieniu, co tusz do rzęs.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here