Krótkie fryzury dla mężczyzn

W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn ma na głowie nie jedną, a kilka aktywności w ciągu dnia. Rano na przykład idzie na jogging, potem do biura, następnie na siłownię, a wieczorem do klubu. Inni nad klub i siłownię stawiają sporty ekstremalne, takie jak jazda crossem, quadem, latanie paralotnią czy skoki spadochronowe. Jeszcze inni regularnie pływają. Wszystkich tych mężczyzn łączy jedno – potrzeba komfortu w podejmowanych działaniach.

Jednym z elementów, który najczęściej daje się we znaki podczas dnia codziennego są włosy. Wielu facetów zapuszcza je i nosi długie fryzury, które musi codziennie pieczołowicie układać. Podręcznikowo wygląda to tak: najpierw mycie, potem suszenie, następnie nałożenie kosmetyku (np. pasty) i jeszcze utrwalenie lakierem. Pominięcie któregoś kroku może mieć zły wpływ na całokształt, a wszystko to zajmuje czas. Warto dodać, że kiedy na przykład nadejdzie niespodziewana ulewa – cała praca potrafi pójść na marne. Na szczęście moda na długie fryzury wcale nie wyparła krótkiego strzyżenia, będącego antidotum na sytuacje opisane wyżej.

To właśnie ono dedykowane jest wszystkim aktywnym facetom. Nie trzeba się przejmować złymi warunkami atmosferycznymi, a zaczepianiem się włosów o kask, hełm czy czepek to problem nieznany. Krótkie włosy nie oznaczają jednak nudnego strzyżenia „na łyso” czy zwykłego „jeżyka”. Modeli jest naprawdę wiele, a w zależności od preferencji możemy uzyskać różny sznyt w naszych fryzurach – inaczej będą wyglądać włosy po wizycie u barbera w barbershopie, a inaczej u fryzjera w salonie fryzjerskim. To wszystko daje nam możliwość uzyskania złotego środka, łączącego komfort oraz styl. No i automatycznie zmniejsza się ilość sytuacji, w których zdenerwują nas zaczepiające się o coś tudzież tracące fason włosy.

Męskie krótkie fryzury mają plus, który został wcześniej poruszony – minimum pielęgnacji. O tyle, o ile przy dłuższych fryzurach warto pomyśleć o pielęgnacji w postaci odżywek, o tyle tutaj jest to wskazane, ale wcale nie tak potrzebne jak przy długich włosach. Podobnie sprawa wygląda z wspomnianymi wyżej utrwalaczami – krótka góra będzie wyglądać dobrze zarówno z nimi, jak i bez nich. Długa jednak nierzadko zażąda pasty, wosku czy gumy – bez spełnienia tego życzenia może zwyczajnie nie współpracować, czyli kłaść się w różne strony, szaleć na wietrze i za nic nie dać się okiełznać. To potrafi być bardzo frustrujące.

Aby udowodnić, że krótka fryzura nie oznacza nudy, przed Wami 5 krótkich fryzur, które pokocha każdy aktywny mężczyzna!

High Fade Haircut
Pierwsza fryzura w tym zestawieniu to świetna opcja dla osób, które nie lubią bardzo krótkich włosów. Boki są cieniowane oraz wygolone krótko i dość wysoko. Długość góry z kolei zmniejsza się ku tyłowi – włosy z przodu są najdłuższe i, w zależności od preferencji, mają od ok. 5 do 7 cm.

Mohawk Haircut
Mohawk, czyli popularny irokez, to wygolone boki oraz pozostawiony pas na górze głowy, od linii czoła aż do potylicy. Nie musi być to jednak punkowa wersja – spokojnie możesz zostawić szeroki pas niezbyt długich włosów i nie wygalać zanadto boków oraz wycieniować je. Uważaj jednak, jeżeli masz zakola – ta fryzura może je dodatkowo wyeksponować!

Ultra Short Spikes
Krótkie, postawione włosy na górze oraz krótkie i cieniowane boki są właśnie tą fryzurą. Ciekawym elementem może być wycięta brzytwą linia we włosach na boku.

Men’s Short Textured Haircut
Wygolone boki, krótka, teksturowana góra (cięta w taki sposób, aby włosy miały wiele krótkich pasm) oraz skierowanie fryzury do przodu. Świetna propozycja dla osób lubiących naprawdę krótkie cięcie, chociaż spokojnie można przekształcić ją w dłuższą wersję.

Caesar Cut
„Cięcie cezara” przypadnie do gustu tym, którzy nie chcieliby rozstawać się ze swoja grzywką. Boki są wygolone i cieniowane, góra dosyć krótka (ok. 4 cm), a włosy położone do przodu. Grzywka jest przycięta prosto lub zostaje postrzępiona. Jest krótka i układa się równolegle do linii czoła.

Do każdej z tych fryzur można użyć prostych kosmetyków, takich jak guma czy pasta. Nie jest jednak potrzebny lakier – ze względu na małą długość włosy nie są na tyle ciężkie, aby przeciwstawić się wcześniej wymienionym środkom do stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here