Najlepsze cienie do powiek

Rynek kosmetyków dekoracyjnych obecnie proponuje bogaty asortyment różnorakich produktów do makijażu oraz demakijażu. Są dostępne wiele rodzajów podkładów, korektorów, pudrów oraz szminek. Bogata jest także oferta tuszy do rzęs, kredek oraz cienie do powiek. Jak więc wybrać najlepsze cienie do powiek? Czym należy się kierować przy zakupie danego produktu.
Przede wszystkim należy pamiętać, że dla każdej z nas najlepsze cienie do powiek będzie oznaczać coś innego.
Oferta cieni do powiek obecnie jest niezwykle bogata. Rodzaje tego kosmetyku są różnorakie – do wyboru mamy cienie w kamieniu, cienie prasowane, cienie sypkie. Spotkać też można cienie w sztyfcie oraz cienie płynne. Cienie mogą być aplikowane pędzelkiem, gąbką lub nawet ręcznie, za pomocą koniuszków palców. Nawet doświadczony wizażysta nie potrafi odpowiedzieć nam na pytanie jakie to są najlepsze cienie do powiek. Dobór cieni do powiek pozostaje kwestią indywidualną.
Na rynku znajdziemy cienie od bardzo tanich, kilka złotych za pojedyncze cienie do bardzo drogich, wręcz luksusowych – po kilkaset złotych za opakowanie. Czy cena gwarantuje, że najdroższe cienie będą najlepszymi cieniami? Nie zawsze. Może się okazać po zakupie kosmetyku za kilkaset złotych, że kosmetyk ten nam całkowicie nie odpowiada. Na przykład, mamy na niego uczulenie bądź po naniesieniu go na naszą powiekę okaże się, że nie jest on trwały. Przed zakupem cieni do powiek dobrze by było udać się do dobrej drogerii lub perfumerii oraz skorzystać z próbek kosmetyków wystawionych do testowania. Dokonując próbnego makijażu ocenimy czy dane cienie do powiek nam odpowiadają. Sprawdzimy czy są one trwałe, czyli czy będą trzymać się przez cały dzień. W tym celu wizytę w drogerii najlepiej zaplanować w godzinach porannych lub popołudniowych. Ponadto zobaczymy czy dobrze będziemy się czuć w wybranym kolorze cieni do powiek, czy kolor ten pasuje do naszych oczy oraz karnacji.
Najlepsze cienie do powiek powinny odpowiadać nam nie tylko strukturą, a także kolorem. Dobierając kolor tego kosmetyku musimy wziąć pod uwagę kolor oczu, kolor włosów, fryzurę, którą nosimy, a także kolor cery. Pamiętać należy o doborze koloru cienie do powiek do noszonych przez nas ubrań w różnych sytuacjach. Do makijażu dziennego oraz do ubrań typu casual będą pasować cienie do powiek pastelowe, w spokojnych, neutralnych kolorach. Do makijażu wieczorowego, imprezowego, jak również do sukni wieczorowych wybrane zostaną cienie o kolorystyce bardziej głębokiej, czasami nawet jaskrawej.
Ważną cechą przy wyborze cieni do powiek, które będziemy mogły nazwać najlepsze cienie do powiek, jest także opakowanie kosmetyku. Dostępne są różne opakowania. Mogą to być cienie pojedyncze (w jednym kolorze), mogą być cienie pakowane po kilka kolorów lub odcienie – podwójne tzw. duo lub potrójne tzw. trio. Cienie mogą być sprzedawane w większych opakowaniach, tzw. paletach cieni. Palety mogą być paletami kolorów różnych od najjaśniejszych do najciemniejszych, a mogą składać się z jednego koloru w różnych odcieniach, np. wszystkie odcienie szarości. Na rynku są dostępne także większe zestawy kosmetyków dekoracyjnych, które składają się z cieni do powiek, różu do policzek, szminki oraz pudru. Wybór należy do nas i będzie on zależał od naszych potrzeb. W domu najwygodniej będzie mieć wszystko pod ręką i zaopatrzyć się w większy zestaw kosmetyków. Natomiast do spakowania do torebki lepsze są, oczywiście, podręczne opakowanie cieni do powiek, które można będzie użyć w każdym miejscu.
Najlepsze cienie dla powiek dla każdej z nas także oznaczają różny kolory kosmetyków. Ktoś będzie preferował delikatne, nie rzucające się w oczy kolory. Z kolei, ktoś inny preferuje mocne, intensywne i soczyste kolory. Są też zwolenniczki kolorów świecących się, mocno rzucających się w oczy.
Dla każdego najlepsze cienie do powiek oznacza coś innego. Jedno jest pewne, współczesny rynek kosmetyczny nie pozwoli, aby ktoś dzisiaj nie znalazł dla siebie idealnie dopasowanych, wyjątkowych cieni do powiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here