Najmodniejsze fryzury męskie na nadchodzący rok!

Od niepamiętnych czasów mężczyźni nosili przeróżne rodzaje fryzur. W starożytności były one zależne od statusu społecznego, jaki przedstawiała dana osoba. Niewolnicy w starożytności natomiast byli obcinanie na łyso, był to ich znak rozpoznawczy, aby nie zostali pomyleni z normalnymi obywatelami. Na pewno spotkaliśmy się zwłaszcza w filmach, w których grali Chińczycy z ich długimi do pasa z włosami. Warto wspomnieć tutaj o samurajach, byli to specjalnie szkoleni żołnierze, posiadający bardzo charakterystyczny samurajski miecz, legendy głoszą, że każdy samurajski miecz to zaklęta dusza innego wojownika. Właśnie Samuraje posiadali bardzo długie włosy uplecione najczęściej warkocz sięgający do pasa. Bardzo dobrze odwzorowany została postać samuraja w filmie Ostatni samuraj z Tomem Cruisem w roli głównej, który to film bardzo szczerze każdemu polecam ze względu na świetną obsada aktorska oraz fantastycznie stworzone stroje.

A jakie modne męskie fryzury panują dzisiaj?

Teraz postaram się przytoczyć modne męskie fryzury, które były najpopularniejsze w ubiegłym roku. Pierwsza z nich to slicked back, czyli klasyczny zaczes. Fryzura ta polega na zaczesaniu wszystkich włosów do tyłu, możemy to zrobić na kilka różnych sposobów, na płasko i z lekkim uniesieniem. Trzeba zaznaczyć bardzo jasno, że minimalna długość włosów znajdujące się na górze głowy to około 15 cm i około 6 cm po bokach. Taka długość włosów pozwala swobodnie je zaczesać oraz na to, aby nie odstawały po bokach. Fryzury ta pasuje praktycznie każdemu z wyjątkiem osób okrągłej twarzy. Aby tak ułożona fryzura wytrzymała, jak najdłużej powinniśmy użyć specjalistycznego żel do układania włosów w wersji hard oraz jeszcze bardziej można zabezpieczyć je za pomocą mocnego lakieru do włosów. Fryzura ta jest bardzo popularna wśród nastolatków, cieszy się wysokim powodzeniem podczas stylizacji studniówkowych oraz jest szybka i prosta w przygotowaniu, dlatego Polecam ją bardzo gorąco każdemu.

Kolejnym sposobem na uczesanie sobie włosów jest fryzura, która nosi nazwę pompadour. Jest to najprawdopodobniej, najbardziej znana męska fryzura klasyczna. Główną jej cechą charakterystyczną jest tak zwany kształt: „fali” w której układa się włosy. Tył fryzury jest nieco lżejszy i krótszy niż front, co daje nam możliwość ułożenia włosów w bardzo charakterystyczny trójkąt. Trzeba zaznaczyć, że taką fryzurę nosił sam Elvis Presley, który to bardzo dużym stopniu przyczynił się do jej popularyzacji. Aby cieszyć się z Takiej fryzury potrzebne nam będą włosy o następujących długościach do kropek grzywka co najmniej 10 cm, którą to należy pod pokręcić przy użyciu okrągłej szczotki. Aby uzyskać mocne, a zarazem wysokiej odbicia bardzo pomocny będzie w tym przypadku tonik bądź spray do układania włosów, który zwiększa ich objętość oraz trwałość. Natomiast jeśli jeszcze bardziej Chcemy zwiększyć objętość włosów powinniśmy zastosować puder do włosów.

Kolejną bardzo popularną fryzurą męska jest side part, czyli męska fryzura z przedziałkiem. No istotniejszych elementem tej fryzury jest przedziałek, to, z której strony go wykonamy, nie ma większego znaczenia, jednak Proponuję wykonać go z tej strony, której nasz profil twarzy jest lepszy. Fryzura ta jest przeznaczona dla osób o innej twarzy niż kwadratowa, ponieważ sama w sobie jest dość płaska. Włosy W tej fryzurze powinny być zaczesywane do boku, jednak jak w każdej klasycznej fryzurze bardzo mile widziane są przeróżne modyfikacje. Najpopularniejszą modyfikacją tej fryzury jest zaczesywanie włosy nie do boku, lecz lekko do tyłu.

Ostatnim rodzajem modnej męskie fryzury jest tak zwana undercut. Fryzura Ta może przypominać zaczes z wygolonymi bokami jednak największą różnicę pomiędzy nim jest to, że w przypadku undercut, włosy nie są tak mocno pozostawione do góry, a objętość ich na grzywce jest mała. Fryzura jest bardzo płaska. Do jej stworzenia będziemy potrzebowali włosy o długości co najmniej 6 cm. Aby włosy układały się w sposób, jaki chcemy. Dobrą praktyką będzie użycie tutaj pianki stylizujący oraz lakieru.

Modne męskie fryzury to klasyczne fryzury, które bazują na prostocie. Jakiej fryzury nie chcielibyśmy ułożyć, pamiętajmy o tym, aby zaopatrzyć się wcześniej piankę, żel oraz lakier do stylizacji naszych włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here