Prostownica turmalinowa - co to takiego?

Wszystkie chcemy mieć piękne włosy. Z tego powodu wszystkie też o nie dbamy, pielęgnując je dosłownie codziennie i każdego dnia nakładając na nie tonę kosmetyków. Zwykłe mycie nie wystarcza, choć dla mężczyzn jest to jedyny niezbędny zabieg. Po dokładnym oczyszczeniu włosów wklepujemy w nie nawilżające odżywki albo, jeśli mamy trochę więcej czasu, nakładamy na nie głęboko odżywcze maseczki, byleby tylko zahamować ich puszenie się i rozdwajanie się samych końcówek. Nie tylko pielęgnujemy swoje kosmyki, ale też staramy się je stylizować, by zawsze uzyskiwać perfekcyjny wygląd fryzury. W tworzeniu nowych uczesań i upięć również pomagają nam preparaty kosmetyczne, choć dużo trwalsze i ciekawsze efekty uzyskujemy z pomocą specjalistycznych sprzętów. Każda z nas miała kiedyś do czynienia z prostownicą. Nawet naturalnie proste włosy wymagają czasem wygładzenia, bo jeśli umyjemy je wieczorem i w mokrych kosmykach położymy się do łóżka, rano możemy dostrzec na swojej głowie gigantyczną szopę, którą będziemy musiały jakoś ujarzmić. Czy pomoże nam w tym specjalistyczna prostownica turmalinowa, która jest jednym z ostatnich odkryć branży fryzjerskiej? Czy taki sprzęt rzeczywiście jest nam potrzebny, czy jednak dalej możemy spokojnie korzystać ze swoich standardowych tańszych odpowiedników?

Prostowanie włosów jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej przeprowadzanych zabiegów stylizacyjnych, któremu poddajemy się albo w gabinetach fryzjerskich, albo wykonujemy go same w domowych warunkach. Nie jest to zresztą wielce skomplikowane. Dysponując wyłącznie jednym prostym sprzętem, czyli właśnie dobrą prostownicą, możemy w ciągu kilku minut ujarzmić swoje loki, poradzić sobie z delikatnymi falami bądź wygładzić puszące się kosmyki. Same jednak wiemy o tym, że efekt takich zabiegów bywa mierny. Niby tuż po zastosowaniu prostownicy włosy wyglądają pięknie i są cudownie wygładzone, ale gdy tylko wyjdziemy na zewnątrz i minie ta pierwsza godzina, a jeszcze do tego złapie nas deszcz lub wiatr, kosmyki zaczną ponownie się zawijać, przez co zaczną prezentować się jeszcze gorzej niż wcześniej. Tylko naprawdę porządne prostownice, wykorzystywane w samych salonach fryzjerskich, mogą nam zapewnić długotrwałe efekty. Prostując włosy specjalistycznymi urządzeniami, zyskujemy tą pewność, że nawet gdy wyjdziemy z domu na wielką ulewę, kosmyki nie zaczną się zawijać z powodu padającego na nie deszczu i przyjmowania wody.

Oczywiście lubimy tanie prostownice i chętnie po nie sięgamy, nie chcąc wydawać na tego rodzaju sprzęty większych pieniędzy, zwłaszcza jeśli nie korzystamy z nich regularnie, a jedynie od święta, przed większymi i bardziej specjalnymi okazjami. A taką najprostszą na świecie prostownicę możemy zakupić już za kwotę wynoszącą mniej niż pięćdziesiąt złotych. Czy będzie ona dobra dla nas i naszych włosów? Na pewno nie, bo w tak niskiej cenie nie jesteśmy w stanie pozyskać niczego bardziej wartościowego. Skoro więc mamy zamiar prostować swoje kosmyki przynajmniej ten jeden raz na dwa tygodnie, zainwestujmy w swój wygląd i wyposażmy się w urządzenie naprawdę świetnej jakości. Prostownica turmalinowa jest jego idealnym przykładem. Można ją uznać za produkt luksusowy, który fantastycznie wygładza wszystkie pasma, nawet te najbardziej polokowane, a oprócz tego nie doprowadza do ich wcześniejszego niszczenia się czy rozdwajania. Prostownice tego rodzaju mogą być w całości wykonane z turmalinu bądź zawierać płytki pokryte jego grubszą warstwą. Pierwsze będą nieco lepsze, ale także i droższe, więc jeśli dalej mimo wszystko zależy nam na zaoszczędzeniu, sięgnijmy po te drugie – one też sprawdzą się świetnie.

Skoro korzystamy już z czegoś regularnie, nie powinnyśmy oszczędzać na tym swoich pieniędzy. Nie musimy mieć nawet specjalistycznej wiedzy na temat preparatów i urządzeń do stylizacji włosów, by domyślać się, że prostownica kosztująca dwadzieścia złotych nie będzie dla nas dobra. Na taki sprzęt powinnyśmy wydać przynajmniej z pięć razy więcej. Sięgając chociażby po prostownicę turmalinową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here