Rodzaje kosmetyków do włosów

W dawnych czasach, chcąc umyć włosy, nie mieliśmy dużego wyboru szamponów, jeśli już one były, były to po prostu zwykłe preparaty dostępne od jednego producenta. Jeszcze dawniej włosy myto po prostu szarym mydłem. Obecnie zidentyfikowany cały natłok chorób skóry głowy, problemów związanych z włosami i kosmetolodzy lepiej rozumieją zagadnienie. W ostatnich latach branża kosmetyczna rozwija się dość dynamicznie, a kobiety przyzwyczajają się do coraz większego wydawania pieniędzy właśnie na urodę. Producenci chemii kosmetycznej doszli do wniosku, że także kosmetyki do włosów powinny być bardziej spersonalizowane, dzięki czemu każdy konsument będzie mógł znaleźć coś, co może rozwiązywać jego specyficzny problem, a jednocześnie bardziej zachęci go do zakupu.

Podstawowy kosmetyk, czyli szampon do włosów.
Szampony są obecnie kosmetykiem, który kupuje każdy z nas. Większość ludzi wybiera najczęściej zwykły tradycyjny szampon, ewentualnie stara się kupować szampony o działaniu przeciwłupieżowym. Często nie zdajemy sobie sprawy, jakie dokładnie problemy z włosami mogą nas dotyczyć bezpośrednio. Pomocna może się okazać wizyta u dermatologa lub kosmetologa. Ważne jest stosowanie szamponu przeznaczonego także do naszych włosów. Może się okazać, że mamy włosy nadmiernie wysuszone, przetłuszczające się, lub w ogóle mamy tendencje do łysienia.
Skład szamponów, mimo ogólnego przeznaczenia do konkretnego rodzaju włosów, także może się różnić. Na rynku mamy dostępnych kilkanaście marek, produkowanych przez kilku znaczących producentów. Warto się zawsze zapoznać ze składem poszczególnych szamponów, ponieważ często się okaże, że szampony różnych marek tego samego producenta, pomimo dużej różnicy w cenie, nie różnią się w ogóle. Tak często może wyglądać w przypadku szamponów producenta Loreal, który posiada kosmetyki pod swoją pierwotną nazwą, ale wypuszcza także szampony marki Kerastase.
Istnieją też duże różnice jakości szamponów dostępnych w sklepach i drogeriach a tych dostępnych w salonach fryzjerskich. Fryzjerzy zawsze mają dostępne kosmetyki dużo lepszej jakości, do których zakupu zachęcają nas przy każdej wizycie. Czasami te same szampony możemy zakupić także w niektórych sklepach internetowych, o podobnym asortymencie. Ceny wówczas są odpowiednio niższe.
Warto wspomnieć także, że popularne szampony przeciwłupieżowe, nie są jedyną drogą walki z tym rodzajem problemów naszych włosów. Te specyfiki mogą nie być do końca skuteczne w przypadku silnego łupieżu, a ich działanie ma często bardziej charakter zapobiegawczy. W przypadku silnego łupieżu lepiej jest zakupić dedykowany specyfik w aptece, którego działanie jest potwierdzone dermatologicznie, a najlepiej, jeśli był wytworzony w standardzie leku.

Innymi często stosowanymi kosmetykami do włosów są odżywki. Te identycznie jak szampony możemy znaleźć w wariantach pasujących do naszych włosów lub przeznaczone do konkretnego problemu z włosami, np. od wielu producentów, na rynku znajdziemy odżywki do włosów niezdyscyplinowanych, podkreślająca loki czy przeciwdziałająca łamaniu się włosów.

Innymi preparatami do włosów, mających charakter odżywczy będą maski, emulsje i lotiony. Dodatkowo mamy także dostępny cały wachlarz preparatów do stylizacji włosów. U kobiet najczęściej popularne są kremy do włosów oraz spraye utrwalające. Mężczyźni częściej są zainteresowani żelem, gumą lub woskiem, który podkreśli ich fryzurę, a pojedynczym pasmom włosów nada dodatkowy blask.

Specyficznie dopasowane kosmetyki były zazwyczaj domeną kobiet, to one najczęściej były najbardziej zainteresowane szamponami czy odżywkami dobranymi odpowiednio do ich typu włosów. Obecnie po profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, coraz częściej sięgają także mężczyźni. W ich przypadku największą popularnością cieszą się kosmetyki zwalczające najczęstsze problemy występujące u tej grupy. Wielu mężczyzn jeszcze we względnie młodym wieku ma coraz częściej problemy z siwieniem włosów oraz łysienie, a odpowiednio dobrany kosmetyki może te problemy znacząco zniwelować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here