Słoik jako opakowania dla kosmetyków

Dziś mnóstwo kosmetyków jest zamkniętych w ozdobne, estetycznie się prezentujące słoiczki. Wszystkie produkty w nie zapakowane pięknie się prezentują oraz są praktyczne podczas użytkowania. Jakie słoiki na kosmetyki są najlepsze?

Na jakie kosmetyki nadają się słoiki ze szkła?

Szklane słoiki na kosmetyki są powszechnie wykorzystywane przez producentów naturalnych kosmetyków, którym zależy na ich efektownym wyglądzie oraz którym środowisko naturalne nie jest obojętne.

Szklany słoik kosmetyczny zawsze wzmacnia dobre wrażenie i wywołuje pozytywne emocje u klienta już na etapie pierwszego zetknięcia się z produktem.

Szkło to takie tworzywo, które znacznie trudniej wchodzi w reakcje, niż inne opakowania. Szklany słoiczek jest zatem bardzo dobrym opakowaniem do przechowywania naturalnych kosmetyków z drogocennymi składnikami.

Takie opakowania mogą być wykonane ciemnego lub przezroczystego szkła. Idealnie nadają się one do przechowywania kremów, musów, olejków oraz masełek do ciała.

Słoiki kosmetyczne z brązowego szkła doskonale chronią zawartość przed światłem. Ich dużą zaletą jest to, że zapakowane w nie kremy oraz emulsje bardzo łatwo odchodzą od ścianek.

Szklane słoiczki świetnie nadają się również do przechowywania substancji o twardszej konsystencji, która to nie nadaje się do dozowania oraz do nalewania. Takie pojemniki kosmetyczne świetnie nadają się do przechowywania żeli, wazelin oraz substancji sypkich.

Do szklanych słoików kosmetycznych można także wkładać kosmetyczne suplementy, na przykład wzmacniające włosy oraz oprawiające koloryt cery. Słoiczki kosmetyczne stanowią sprawdzony pojemnik na maski do włosów, balsamy do ciała oraz chłodzące kremy, które to aplikuje się po opalaniu. W mniejszych słoiczkach można z powodzeniem umieszczać koloryzujące pomadki oraz balsamy do ust. Obecnie ofercie np. sklepu https://www.centrumopakowan.com/pol_m_Opakowania-kosmetyczne_Sloiki-kosmetyczne-156.html znajdują się słoiczki o pojemności:

– 3 ml, służące do pakowania próbek kosmetyków,

– 15 – 50 ml służące do pakowania pełnowymiarowych kosmetyków pielęgnacyjnych

– 200 ml, które służą do pakowania masek oraz balsamów.

Słoiczki kosmetyczne z innych tworzyw

Kosmetyki mogą też być pakowane w słoiki plastikowe. Opakowania o większej pojemności doskonale sprawdzają się w przypadku peelingów, masek oraz glinek. Kosmetyki zapakowane w plastikowe opakowania można z łatwością zabrać na urlop czy w delegacje bez obaw, że potrzaskają się przez nieuwagę podczas transportu.

Wielu producentów wykorzystuje także aluminiowe słoiki na kosmetyki. Opakowania te są nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, lecz także bardzo wytrzymałe. Są one dostępne w różnych kształtach oraz o bardzo atrakcyjnym designie. Można na nich wykonywać nadruk czy też je metalizować lub oksydować.

Każdy słoik aluminiowy potrafi znakomicie chronić zawartość przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Stanowi on skuteczną barierę przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz zanieczyszczeniami. Idealnie nadaje się do pakowania do kremów, balsamów, żeli, maści, wazeliny oraz wielu kosmetyków do włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here