W jaki sposób farbować włosy?

Farbowanie włosów, to czynność, którą wykonuje bardzo dużo nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Warto jest jednak wiedzieć, na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chcemy w odpowiedni sposób wykonać taki zabieg. Co będzie miało dla nas największe znaczenie? Tego rodzaju pytania, to pytania, z którymi borykają się osoby, które noszą się z zamiarem wykonania farbowania włosów. Jest kilka, bardzo istotnych kwestii, które musimy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o wykonanie zabiegu farbowania włosów. Zanim zatem wykonamy taki zabieg, warto jest dowiedzieć się, jak prawidłowo się do niego przygotować. Jest kilka kluczowych czynników, które z całą pewnością będą definiowały to, czy farbowanie włosów zostanie wykonane w sposób prawidłowy.

Przede wszystkim przygotowanie włosów do farbowania

Zanim zaczniemy farbować włosy, musimy je odpowiednio przygotować. Prawdą jest bowiem to, że jeśli włosy nie zostaną odpowiednio przygotowane do farbowania, farba może się nie przyjąć, a co za tym idzie, kolor nie będzie taki, jakiego oczekiwaliśmy. Pierwszą kwestią związaną z przygotowaniem włosów jest to, aby nie farbować ich zaraz po umyciu głowy. Najlepiej jest farbować włosy wtedy, kiedy są lekko przetłuszczone. Wówczas farba zdecydowanie lepiej przyjmuje się na włosach a także kolor utrzymuje się znacznie dłużej. Najlepiej, jeśli włosy umyjemy na trzy – cztery dni przed ich farbowaniem. W taki sposób mamy gwarancję tego, że po pierwsze – sam proces farbowania włosów nie będzie trwał zbyt długo, zaś po drugie – nie będzie najmniejszego problemu z tym, aby po takim zabiegu nie tylko porządnie umyć włosy, ale też je ułożyć.

Farbowanie włosów z jasnego blondu na ciemny blond

Jak jednak pofarbować włosy, aby uzyskać oczekiwany przez nas kolor? W przypadku, kiedy mówimy o farbowaniu ciemnych włosów na jaśniejszy, z reguły konieczne jest rozjaśnienie włosów. W przypadku jednak, kiedy mowa o farbowaniu włosów jasnych na ciemny kolor, sprawa jest dużo prostsza. Przede wszystkim, musimy jednak wiedzieć, jaki kolor włosów chcemy ostatecznie osiągnąć. Warto jest zatem dokładnie sprawdzić różnego rodzaju farby, które są dostępne na rynku i poczytać o nich opinie. Starajmy się też dobrać odcień koloru w taki sposób, aby rzeczywiście był on dopasowany do naszej karnacji. Kiedy mamy jasnoblond włosy, z reguły powinniśmy bardzo ostrożnie dobierać farby, które opisane są jako farby do włosów o kolorze ciemny blond. Czasem bowiem, włosy po farbowaniu taką farbą są niemalże czarne. Dobrze jest zatem dokładnie sprawdzić, jaki jest przewidywany kolor, który powinniśmy osiągnąć po farbowaniu. To jednak nadal nie jest wszystko, na co musimy zwrócić uwagę, kiedy mówimy o farbowaniu włosów. Co zatem jeszcze będzie miało dla nas znaczenie?

Samodzielnie farbować czy lepiej u fryzjera?

Ostatnią kwestią, którą należy poruszyć, jeśli mówimy o farbowaniu włosów jest to, czy lepszym rozwiązaniem jest wykonanie tego samodzielnie, czy też może lepiej jest udać się do fryzjera? Prawda jest taka, że wiele zależy od tego, jakie są nasze umiejętności, jeśli mowa o farbowaniu włosów. Może się bowiem okazać tak, że będziemy w stanie bez najmniejszego problemu samodzielnie pofarbować włosy. W przypadku jednak, kiedy mamy długie włosy, wówczas pomoc fryzjera w farbowaniu włosów może okazać się nieoceniona. Nie możemy o tym zapominać.

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wszystkie, powyżej opisane czynniki, z całą pewnością uda nam się wybrać najlepszą metodę, jeśli chodzi o farbowanie włosów. Ważne jest jednak przede wszystkim to, aby w możliwie jak najlepszy sposób wybrać kolor farby do włosów. Z pewnością jest to jeden, z najbardziej istotnych czynników, jeśli chodzi o prawidłowe farbowanie włosów. Szczególnie, jeśli mówimy o trwałej koloryzacji. Częste powtarzanie zabiegu farbowania włosów (np. w przypadku, kiedy okaże się, że kolor zupełnie nam nie odpowiada), bardzo niszczy nasze włosy. Aby zatem tego uniknąć, należy przede wszystkim skupić się na tym, aby odpowiednio dobrać kolor farby.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułJakie kosmetyki stosować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here