Biel - nowy trend

Biała farba do włosów zyskuje coraz większą popularność zwłaszcza wśród młodzieży oraz kobiet, które są pewne siebie i nie boją się eksperymentować. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą podkreślić swoją indywidualność. Białe włosy stanowią doskonałą alternatywę dla pospolitych już odcieni miedzi, blondu i mahoniu. Biel, kojarzona przede wszystkim z naturalną surowością śniegu i lodu, wprowadza swego rodzaju świeżość i nowe tchnienie do stylizacji.
Biała farba do włosów to nie tyleż zwykłe farbowanie, co kompletna zmiana wizerunku, która zaskoczy wszystkich wokół. To jeden z prostszych sposobów, by zwrócić na siebie uwagę i przyciągnąć zawistne spojrzenia.
Skąd wziął się zachwyt białymi fryzurami? Jak większość awangardowych rozwiązań, przyszedł zza wielkiej wody wraz z modą na siwe włosy, które przestały być synonimem starości i przemijania. Aktorki, które osiągnęły pewny wiek, przestały się maskować i bez zażenowania zaczęły podkreślać to, co czeka w zasadzie wszystkich.
Zauważmy, że biała farba do włosów to nie tylko oryginalne rozwiązanie na imprezę czy przyjęcie, ale także doskonała fryzura na co dzień. Ogromną zaletą jest to, że białe włosy nie potrzebują wymyślnego i mocnego makijażu, bo same przyciągają uwagę. Uzupełnieniem, które w zupełności wystarczy, jest eyeliner, tusz i cień do powiek. Nie zapomnijmy rzecz jasna o podkładzie.
Wbrew pozorom, wybór farby to nie taka prosta rzecz. Nie wystarczy, by włosy uzyskały biały kolor. Co zatem wybrać? Obecnie na rynku mamy wiele marek i odcieni, od lekko siwych po zupełnie białe. Wybór zależy wyłącznie od nas. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zmieszać kilka odcieni w formie balejażu lub pasemek. Oryginalnym pomysłem będzie zestawienie z bielą koloru na przykład czerwonego lub fioletowego (dla bardziej odważnych). Nie mniej zachęcamy do stosowania produktów znanych i sprawdzonych producentów. Nie chcielibyśmy, by okazało się, że nasz wymarzony kolor okazał się jednym wielkim koszmarem. Jednak nieodpowiedni kolor to nie najgorsze, co może nas spotkać. Co w przypadku, gdy niesprawdzony specyfik zniszczy nasze włosy? Tego lepiej sobie nie wyobrażać.
Pamiętajmy, że każdy zabieg koloryzacji to ingerencja w strukturę włosa, która może powodować, że włosy staną się łamliwe i suche, stracą swoją puszystość i naturalny blask. Należy zatem zadbać o odpowiednią pielęgnację. Trzeba podkreślić, że pełnię bieli uzyskuje się poprzez usunięcie naturalnego pigmentu, zalecane jest zatem, by odbyło się to w miarę najmniejszym kosztem, jeśli chodzi o same włosy.
Zatem, biała farba do włosów potrzebuje odpowiednich płukanek, szamponów oraz odżywek, nie powinniśmy na nich oszczędzać. Kosmetyki renomowanych firm pozwolą również utrzymać kolor przez długi czas. Oczywiście, by biel była czysta i zachowała naturalną barwę należy co kilka tygodni powtarzać zabieg.
Jeśli zabieg farbowania będziemy wykonywać po raz pierwszy, najlepiej udać się do profesjonalnego studia fryzjerskiego, gdzie wszystko odbędzie się pod czujnym okiem fachowca. On też doradzi, jak dbać o nasze włosy.
O wiele mniej problemów będą miały osoby, które posiadają naturalnie jasny kolor. W przypadku włosów ciemnych zabieg będzie należało powtórzyć kilka razy, jednak efekt jest tego wart.
Najodpowiedniejszymi fryzurami dla białych włosów będą zarówno fryzury proste (cięty bob, kucyk czy prosta grzywka) ale także asymetryczne. Dla fryzur cieniowanych i z grzywką proponujemy falowane i zmierzwione wersje boba lub shag. Pamiętajmy, że włosy krótkie w białym kolorze również wyglądają stylowo a dodatkowo dodają charakteru i drapieżności. Największe wrażenie jednak powodują włosy długie, które można upleść w warkocz albo pozwolić działać wyobraźni.
Rozważając białą fryzurę musimy również pomyśleć o odpowiedniej stylizacji. Właściwym wyborem będą stroje i dodatki w pastelowych odcieniach (róż, brzoskwinia, błękit oraz mięta czy fiolet). Ciekawym rozwiązaniem będą kolorowe szale, opaski i biżuteria. Nie bójmy się kontrastów. Czerń, przy zastosowaniu makijażu typu smekey, zapamiętają wszyscy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here