Najmodniejsze męskie fryzury

Każdy boryka się z jakimiś kompleksami. Wiele z nich dotyczy okolic twarzy oraz samej głowy. Niektórzy mają okrągłą twarz, inni odstające uszy, a jeszcze inni odstającą kość potyliczną. Czasami w loterii genetycznej wygrywamy wysokie czoło, zakola czy rzadkie włosy. Zdarza się, że dostajemy cały taki pakiet, a nie chcemy lub nie możemy poddać się kosztownej transplantacji włosów. Na szczęście dzisiejsze fryzjerstwo rozwinęło się na tyle, że dla każdego znajdzie coś odpowiedniego.

Podstawą przy wyborze salonu fryzjerskiego/barbershopu powinny być opinie znanych Ci osób. Jeżeli przeprowadzisz odpowiedni research wśród znajomych, to powinno Ci być łatwiej zdecydować, pod kogo nożyczki oddać swoje włosy. Zwróć uwagę na sposób rejestracji (internet, telefon, a może przychodzisz i po prostu czekasz na swoją kolej?) oraz styl, w jakim specjalizuje się dane przedsiębiorstwo.

W uproszczony sposób, tak charakteryzują się specjaliści od włosów:

Do barbera warto udać się po wyraziste, męskie cięcie, okraszone steampunkowym klimatem oraz pomadowaniem włosów na koniec. Oczywiście – barber obetnie Cię tak jak mu powiesz, ale pamiętaj, że pracuje on nieco inaczej niż zwykły fryzjer.

Fryzjer-stylista powinien zadowolić każdego, kto woli nieco łagodniejszy styl, bez pomad, brzytw i mocnych przejść. Oczywiście – możesz liczyć u niego na męski, ostry sznyt, ale tak jak w przypadku barbera – pamiętaj, że pracuje on w pewnym określonym stylu, który może nie pasować do tego, co sobie zamarzysz.

Pamiętaj, że ostateczna forma fryzury zależy od kształtu Twojej głowy oraz właściwości włosów. Dobry fryzjer i dobry barber obetną Cię równie świetnie, ale na pewno zauważysz różnicę między wizytą u jednego, a wizytą u drugiego.

Kiedy wybierzesz już swojego fryzjera/barbera, umówisz wizytę oraz wybierzesz fryzurę (w czym pomoże Ci dalsza część tego artykułu), pamiętaj o jeszcze jednym szczególe. Mianowicie – już na miejscu nie bój się rozmawiać z fryzjerem. Dobrze będzie, jeśli pokażesz mu zdjęcie wybranego uczesania i dokładnie opowiesz jak chcesz, aby było ono zrealizowane u Ciebie. Na pytanie „Ile tniemy?” odpowiadaj, że na początek mniej. Lepiej uciąć mniej i dociąć, niż potem być złym, że fryzura nie wygląda tak, jak miała wyglądać. Musisz wiedzieć, że jako klient masz prawo wymagać od fryzjera i zwracać mu uwagę, gdy coś idzie nie po Twojej myśli. Nie bój się z tego korzystać – hairstyler nigdy nie chce dla Ciebie źle, czasami możecie się po prostu nie zrozumieć.

Modna męska fryzura to jak widzisz nie taka trudna rzecz. Zobacz, czym możesz się zainspirować:

Classic Fringe
Czyli klasyczna, wiecznie modna fryzura z grzywką. Możesz zastosować ją w wielu odmianach – począwszy mocno wygolonych boków i bardzo długiej góry, przez stosunkowo krótkie boki i długą górę, aż po średnie boki i długie włosy na górze głowy. Kombinacji jest wiele, ale jedno jest pewne – jeżeli tylko nie masz zbyt dużych zakoli ani zbyt okrągłej twarzy śmiało korzystaj z tej fryzury. Świetnie zamaskuje wysokie czoło oraz ewentualne zakola.

Pompadour
To coś dla fanów długiej góry ze sporą grzywką. Boki mogą być krótkie lub średnie, czesane do tyłu góra z kolei jest długa i przerzedzana i czesana do tyłu, zaczynając od włosów z tyłu, aż dochodzi się do tych z przodu. Zabieg taki jest stosowany po to, aby włosy były podniesione. Warto użyć pudru do włosów i lakieru w celu utrwalenia tego uczesania. Patrząc po trendach pompadour nigdy nie wyjdzie z łask.

Fade
Fryzura, w której jest spore pole do popisu jeżeli chodzi o modyfikacje. Główny motyw to cieniowanie krótkich boków oraz dłuższa góra. Reszta zależy od nas. Przyda się guma do włosów, puder lub wosk, a do utrwalenia lakier.

Side Part
Przedwojenna klasyka, która nigdy nie wyjdzie z łask. Włosy są czesane na bok, z wyraźnie zaznaczonym przedziałkiem. Boki w zależności od preferencji obcinane nożyczkami/strzyżone maszynką i cieniowane. Nieodłączną pomocą do utrzymania zaczesu w bok będzie lakier.

Undercut
Czyli fryzura dla zbyt niecierpliwych na pompadoura. Boki są strzyżone dość wysoko i cieniowane, a góra czesana do tyłu. Różnica między tą fryzurą a pompadourem jest taka, że włosy nie są aż tak postawione do góry.

Bad Hair Day
Coś dla właścicieli długich i falowanych/kręconych włosów. Góra powinna być stosunkowo długa, a boki, w zależności od preferencji – długie, przycięte bądź przystrzyżone. Reszta należy do Ciebie – podczas stylizacji potargaj włosy, skieruj w różne strony, stwórz artystyczny nieład. Podczas układania użyj np. gumy, a całość utrwal lakierem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here