depilacja laserowa

Depilacja laserowa to usuwanie zbędnego owłosienia, która zakończona jest posiadaniem gładkiej i aksamitnej skóry. Takiej depilacji poddają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Powszechnie wykonywane metody usuwania owłosienia sprowadzają się do użycia depilatora, kremu do depilacji, wosku na zimno lub ciepło, a także golarki. Są to najbardziej dostępne i najłatwiejsze rozwiązania. Depilacja laserowa jest już zabiegiem, który może być wykonany koniecznie przez profesjonalistów. Jak wygląda zabieg depilacji laserowej? Czy jest on bezpieczny? Jakie zalety wynikają z depilacji laserowej? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/depilacja-laserowa-trwale-usuwanie-owlosienia/ 

Depilacja laserowa – zabieg krok po kroku 

Zabieg polega na wniknięciu światła lasera na melaninę włosa. Prowadzi to do uszkodzenia mieszków włosowych. Włosy rosną w różnym tempie, a laser szybko niszczy te, które są w fazie wzrostu oraz produkują duże ilości melaniny. Faza uśpienia, może trwać nawet 8 tygodni. Dlatego, kiedy włos zaczyna rosnąć, zabieg należy powtarzać, najlepiej 4 – 6 razy w okresie 4 – 10 tygodni. Pojedynczy zabieg trwa zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu minut. Przed zabiegiem prowadzona jest konsultacja lekarska, która pomoże wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do zastosowania zabiegu. 

Po zakończonym zabiegu włosy zaczynają przesuwać się w kierunku powierzchni skóry. Daje to wrażenie dalszego wzrostu włosa oraz nie powoduje zabiegu. Jednak po około dwóch do czterech tygodni martwe włosy wypadają ze skóry. Odrosty na twarzy mogą pojawić się zazwyczaj po czterech – 5 tygodniach, ty na nogach widać z kolei dopiero po około 3 miesiącach. 

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? 

Bez dwóch zdań można powiedzieć że przewaga takie depilacji nad innymi metodami walki z owłosieniem, to bezpieczeństwo. Parametry pracy lasera kontrolowane są systemami komputerowymi, stąd ryzyko poparzenia czy podrażnienia jest znikomy. Brak jest również nie estetycznego zjawiska wrastania włosków, które prowadzi do zapalenia mieszków włosowych lub powstania odczynów alergicznych. Po zabiegu pojawia się krótkotrwały zaczerwienienie oraz obrzęk skóry, jednak utrzymuje się tylko przez 2 dni, po czym znika. 

Jakie są zalety wynikające z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest definitywnie najlepszą metodą na pozbycie się zbędnego owłosienia. Oznacza to, że przeprowadzenie serii kilku zabiegów gwarantuje wypadnięcie włosków oraz zahamowanie ich odrastania. Będzie to idealny sposób na zaoszczędzenie dużej ilości czasu oraz pieniędzy. Wszystkie koszty depilacji laserowej okazują się być porównywalnie niższe, z kosztami innych zabiegów powtarzanych z dużą częstotliwością. Wykonanie depilacji laserowej jest również bardziej opłacalne, niż kupowanie maszynek do golenia i pianek praktycznie przed każdym goleniem. 

Zobacz też: http://www.zwiazekidealny.pl/peptydy-biomimetyczne-czym-sa-jak-dzialaja-jakie-jest-ich-zastosowanie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here