płyn pielęgnacyjny do soczewek

Używanie soczewek kontaktowych budzi czasem wśród użytkowników obawę o podrażnienie oczu. Wystarczy jednak zadbać o ich właściwe oczyszczanie, aby czuć się komfortowo przez cały dzień. Należy soczewki bezpiecznie przechowywać w przeznaczonym do tego pojemniku oraz płynie, aby zapobiegać tego typu problemom. Jaki płyn do pielęgnacji soczewek wybrać i jak go używać, aby odpowiednio je oczyścić?

Rodzaje płynów do soczewek

Płyny do soczewek mają w swoim składzie wodę, a także składniki bakteriobójcze, jak kwas wersenowy, nawilżające typu pantenol, prowitamina B5 czy kwas hialuronowy, rozpuszczające tłuszcz i osady białkowe, jak polaksamina oraz pomagające utrzymywać odpowiednie pH, jak kwas borny. Na rynku znajdziemy mnóstwo jednostopniowych preparatów tego typu, które mogą być używane do soczewek miękkich, tzn. służących jednocześnie do ich oczyszczania i przechowywania. Nieco inaczej wygląda pielęgnacja soczewek twardych, do których stosuje się preparaty dwustopniowe: oddzielny do mycia i oddzielny do przechowywania. Dobór odpowiedniego płynu pielęgnacyjnego zależy więc od rodzaju soczewek, jakich używamy na co dzień.

Jak dezynfekować i przechowywać miękkie soczewki kontaktowe?

Dwutygodniowe lub miesięczne miękkie soczewki kontaktowe należy zdejmować przed położeniem się spać. Następnie czyścimy je, stosując specjalny płyn do soczewek, który umożliwia usunięcie bakterii, zanieczyszczeń oraz osadów białkowych gromadzących się na nich w ciągu dnia. Płyn również delikatnie pielęgnuje soczewki oraz przedłuża ich trwałość, a jego skład jest opracowany tak, aby nie podrażniać oczu, a także chronić je przed infekcjami.

Jak używać płynu do soczewek?

Po zdjęciu soczewki z powierzchni oka umieszczamy ją w zagłębieniu dłoni i polewamy kilkoma kroplami płynu do soczewek. Następnie pocieramy opuszkiem palca powierzchnię soczewki, a na koniec płuczemy, również używając niewielkiej ilości płynu. Soczewkę umieszczamy w pojemniku i napełniamy go płynem tak, aby pokrywał całą jej powierzchnię. To samo robimy z drugą soczewką.

Wielofunkcyjny płyn pielęgnacyjny Acuvue RevitaLens

Marka Acuvue proponuje do pielęgnacji wielofunkcyjny płyn do soczewek Acuvue RevitaLens (https://www.acuvue.pl/revitalens-multi-purpose-disinfecting-contact-lens-solution). Podwójna technologia zastosowana w Acuvue RevitaLens dezynfekuje, a także zabija szkodliwe zarazki i bakterie, które mogą przyczyniać się do podrażnień i infekcji oczu. Doskonale sprawdza się w przypadku miękkich soczewek dwutygodniowych marki Acuvue, a duża pojemność pojemnika pozwala na wygodne użytkowanie go nawet ponad miesiąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here