Dieta Wegetariańska z rybą

Dieta wegetariańska jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych diet ostatnich lat. Jej podstawą jest odrzucenie wszystkich produktów mięsnych, wliczając w to również ryby. Nie oznacza to jednak, że nie można skorzystać z diety Wegetariańskiej z rybą. Wiele zależy jednak od tego, z jakiego powodu zdecydowaliśmy się na stosowanie diety wegetariańskiej – czy motywy maj podstawę religijną, etyczną, czy zdrowotną.

Dieta wegetariańska z rybą – popularna odmiana diety wegetariańskiej

Dieta wegetariańska bazuje na świadomym zrezygnowaniu ze spożywania mięsa, owoców ryb oraz owoców morza. Niektórzy wegetarianie dodatkowo starają się unikać spożywania innych produktów pochodzących z uboju zwierząt – takich jak żelatyna wieprzowa czy smalec. Tutaj ponownie dużo zależy od tego, dlaczego stosujemy taką dietę. Jeżeli jednak spojrzymy na historie i rozwój diety, trzeba zwrócić uwagę na to, że powstało wiele różnych odmian wegetarianizmu. Jedną z nich jest dieta wegetariańska z rybą. Dieta wegetariańska z rybami dedykowana jest osobom, które nie chcą spożywać białego i czerwonego mięsa lub ze względów zdrowotnych czy etycznych chciałyby wyeliminować je z codziennej diety. Oczywiście w takiej sytuacji można całkowicie zrezygnować ze wszystkich produktów mięsnych. Alternatywą jest jednak dieta wegetariańska z rybami, do której zaliczają się potrawy z różnych gatunków ryb oraz owoców morza. Dieta wegetariańska z rybami będzie świetnym wyborem dla osób borykających się z problemami z sercem i podwyższonym poziomem cholesterolu.

Na czym opiera się dieta wegetariańska z rybami i inne rodzaje diety wegetariańskiej?

dieta wegetariańska z rybami

Dieta wegetariańska z rybami w pewien sposób przypomina dietę śródziemnomorską i dietę japońską, które również bazują na dużej ilości warzyw, produktów zbożowych i owoców morza. Takie produkty są doskonałymi źródłami cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminy D oraz składników mineralnych jak selen, jod, fluor, wapń i magnez. Aby mieć pewność, że dostarczamy wszystkie potrzebne składniki odżywcze, warto skorzystać ofert proponowanych przez catering dietetyczny Katowice. Jak już wspominaliśmy, pod nazwą wegetarianizm nie można już mówić o jednym rodzaju diety, ponieważ pod terminem kryje się obecnie co najmniej kilka różnych odmian diety. Niektóre z nich są bardziej restrykcyjne, natomiast inne znacznie mniej niż klasyczny wegetarianizm jak np. dieta wegetariańska z rybą. Poza nią zaliczamy do nich:

Laktowegetarianizm, czyli dieta, która zakłada wykluczenie nie tylko spożywania mięsna, ale również jajek. W jadłospisie pozostają jednak produkty mleczne. Odwrotnym rozwiązaniem jest owowegetarianizm, czyli dieta wykluczająca, oprócz mięsa, przetwory mleczne, ale pozwala na spożywanie jajek. Bardziej radykalną opcją jest weganizm, czyli dieta, która wyklucza wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, czyli mięso, jajka, mleko i produkty pochodzenia mlecznego, żelatyny i miodu. Witarianizm polega natomiast na wykluczeniu ze swojej diety produktów poddanych obróbce termicznej. Najbardziej restrykcyjna jest z kolei frutarianizm, czyli dieta polegająca na odrzuceniu spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego, odmawiają także jedzenia owoców i warzyw, których pozyskiwanie zabija roślinę. Najlepszym rozwiązaniem przy rozpoczynaniu restrykcyjnego systemu żywieniowego jest dieta pudełkowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here