Precyzja alkomatu elektrochemicznego

Niestety każdego roku dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń na drogach szybkiego ruchu. Warto zauważyć, że większość tego typu sytuacji jest zasługą nietrzeźwych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę, a nie są nawet w stanie kierować pojazdem.

Czym jest alkomat elektrochemiczny?

Przydatnym urządzeniem jest Alkomaty Elektrochemiczne, z którego korzysta nawet polska policja oraz reszta służb mundurowych. Pomiar jest ekstremalnie szybki, ponieważ trwa zaledwie kilka sekund. Alkomaty elektrochemiczne powinny być powszechnie dostępne dla każdego, ponieważ w ten sposób można szybko zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drodze. Alkomaty można podzielić na półprzewodnikowe oraz elektrochemiczne. Droższą, ale jednocześnie skuteczniejszą opcją jest zakup alkomatu elektrochemicznego, który jest wyposażony w sensor elektrochemiczny, czyli tak zwany czujnik. Jest on w stanie rozpoznać cząsteczki alkoholu, które są zawarte w powietrzu wydychanym przez kontrolowaną osobę. Alkomaty z atestem są bardzo dokładne i precyzyjne, dlatego też są na wyposażeniu najważniejszych służb mundurowych w tym kraju.

Dokładność urządzenia

Czułość elektrochemicznych sensorów została tak dobrana, żeby skuteczność pomiarów była jak największa. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre czynniki mogą zakłócać pomiar. Alkomaty elektrochemiczne są jednak na to odporne, ponieważ nawet dym papierosowy nie jest w stanie zakłócić prawidłowego pomiaru urządzenia. Nagłe rozładowanie baterii również nie ma żadnych konsekwencji dla wyników pomiarowych. Alkomat elektrochemiczny wystarczy, że będzie kalibrowany raz w roku. Na wyróżnienie zasługuje także żywotność czujnika elektrochemicznego. Zazwyczaj powinien on starczyć na 7-10 tysięcy pomiarów, jednak ta ilość może się różnić w zależności od użytkowania. Alkomaty z atestem to podręczne urządzenia, które dzięki dużej precyzji i dokładności mogą być z powodzeniem wykorzystane jako urządzenia dowodowe. Takie urządzenie sprawdzi się idealnie w dużym zakładzie pracy. Masowe badania przesiewowe są niezwykle skuteczne i pomagają wykryć pracowników, którzy nadużywają alkoholu. Od tego głównie zależy bezpieczeństwo w miejscu pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here