Epilacja laserowa

Epilacja laserowa jest powszechnie stosowanym zabiegiem mającym na celu usuniecie zbędnego owłosienia. Ceniona jest przede wszystkim za swoją skuteczność w usuwaniu włosów oraz długotrwałe efekty.

Epilacja laserowa, zasada działania zabiegu

Zabieg epilacji laserowej polega na naświetlaniu za pomocą wiązki laserowej danej partii ciała. Ciepło lasera przenika przez skórę i jest pochłaniane przez melatoninę zawartą we włosach. W wyniku fototermolizy dochodzi do zniszczenia cebulki włosa i jego wypadnięcia. Seria zabiegów prowadzi do skutecznego usunięcia włosów z danej partii ciała, nawet bardzo delikatnej. Epilacja laserowa bikini może być wykonywana z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Epilacja laserowa, przygotowanie do zabiegu

W okresie miesiąca przed planowanym zabiegiem epilacji laserowej nie powinno się stosować depilacji mechanicznej z wykorzystaniem depilatora elektrycznego. Włosy mogą być usuwane za pomocą maszynki do golenia. Ponadto, nie wskazane jest opalanie tych partii ciała, które mają być poddane epilacji. Należy również zrezygnować ze stosowania leków i suplementów diety mogących mieć działanie fototoksyczne lub fotouczulające. W dzień poprzedzający zabieg należy usunąć włosy z danej partii ciała za pomocą maszynki do golenia. W dniu zabiegu skóra poddawana epilacji powinna być czysta, pozbawiona makijażu. Nie powinno się również stosować na nią kremów, dezodorantów czy perfum.

Epilacja laserowa, seria zabiegów

W celu uzyskania optymalnych efektów zabiegu powinno się wykonać ich serię. Włosy rosną bowiem w różnym tempie, a do ich zniszczenia dochodzi jedynie w fazie intensywnego wzrostu. W celu utrzymania efektów epilacji zaleca się wykonywanie zabiegów utrwalających. Powinny się one odbyć po roku lub dwóch od pierwotnego zabiegu, w zależności od indywidualnych potrzeb klientki lub klienta.

Epilacja laserowa, zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu epilacji laserowej skóra smarowana jest kremem łagodzącym. Ewentualne zmiany skórne w postaci zaczerwienienia oraz obrzęku ustępują zazwyczaj w ciągu kilku godzin po zabiegu. Jednakże po zabiegu należy unikać przez pewien czas narażania skóry poddanej zabiegowi na nadmierne działanie promieniowania słonecznego. Powinno się również zrezygnować z gorących kąpieli, peelingów oraz basenów.

Epilacja laserowa, bezpieczeństwo zabiegu

Epilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym pod warunkiem wykonywania w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Stosowany specjalistyczny sprzęt oraz wysokie kompetencje osób wykonujących zabieg są gwarancją bezpiecznego i skutecznego zabiegu. Listę profesjonalnych gabinetów świadczących usługi epilacji laserowej na danym terenie, na przykład Górnego Śląska, można zaleźć wpisując w przeglądarkę internetową hasło: Depilacja laserowa katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here