Metody na oporny tłuszczyk

Wiele kobiet boryka się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Szczególnie problematyczne obszary to brzuch, uda, pośladki, ramiona czy podbródek. Dieta i ćwiczenia czasem nie wystarczą, aby te części ciała wyglądały idealnie. W takim przypadku warto zwrócić się do salonu medycyny estetycznej i uzyskać odpowiednią pomoc.

Jak walczyć z nadmiarem tłuszczyku?

Gabinety medycyny estetycznej świadczą aktualnie bardzo wiele różnorodnych usług związanych z poprawą wyglądu, modelowaniem i kształtowaniem sylwetki. Do wyboru są zabiegi, do których używa się różnego typu sprzętu, na przykład ultradźwięki, ale również te bardziej inwazyjne.

W zależności od potrzeb można zdecydować się na wiele metod, które wspomogą w redukcji tkanki tłuszczowej czy nieestetycznego cellulitu.

Metody bardziej inwazyjne to na przykład liposukcja brzucha katowice lub lipoliza iniekcyjna katowice.

Liposukcja katowice – różnice

W zasadzie obie wskazane wyżej metody są przeznaczone do redukcji tkanki tłuszczowej. Jest między nimi jednak kilka zasadniczych różnic.

Liposukcja brzucha katowice to zabieg mocno inwazyjny, potocznie zwany odsysaniem tłuszczu.

Wykonywany jest przez lekarza w znieczuleniu i wymaga kilkutygodniowej rekonwalescencji jak po normalnej operacji. Lekarze wskazują również na wiele możliwych skutków ubocznych oraz powikłań.

Lipoliza iniekcyjna katowice to natomiast zabieg bardzo nowoczesny, który jest całkowicie bezinwazyjny. Za pomocą odpowiedniego preparatu, wstrzykiwanego w miejsca gromadzenia się tkanki tłuszczowej, uzyskuje się podobny efekt, jaki daje liposukcja katowice.

Wady i zalety obu metod

Liposukcja brzucha katowice metodą tradycyjną jest coraz rzadziej stosowana. Wykorzystuje się ją jednak w przypadku zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej. Takie metody służą na przykład modelowaniu piersi czy pośladków. Z odessanego tłuszczu wyodrębniane są komórki macierzyste, wykorzystywane do innych zabiegów na ciało pacjenta.

Lipoliza iniekcyjna katowice jest alternatywą dla bolesnych liposukcji. Metoda ta jest bardzo bezpieczna a dodatkowo znacznie tańsza niż tradycyjna liposukcja. Efektem zabiegu jest utrata kilku centymetrów w obwodzie uda czy brzucha, poprawa krążenia i lepsza regeneracja skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here