Śląskie Eldorado turystyki

Ustroń był dawniej mało znanym i niedocenianym w Polsce centrum turystycznym. W ostatnich latach jednak ten trend się zmienił bowiem Ustroń jest jednym z najlepiej wyposażonych i najbardziej malowniczo położonych miast naszego kraju. Jakie można spotkać tam atrakcje, co zobaczyć i jakim aktywnościom się oddać, o tym wszystkim dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Górskie atrakcje ustroń

Ustroń to miasto położone w Beskidzie Śląskim, w dolinie Wisły. Miasto otaczają cztery znane szczyty górskie: Równica, Mała Czantoria, Wielka Czantoria oraz Palenica. Sprawia to, że z miasta rozciąga się wspaniała panorama. Liczne lasy otaczające miejscowość warunkują występowanie tu dobrej jakości powietrza korzystnego dla zdrowia. Ustroń to więc idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Wytyczonych szlaków pieszych do turystyki górskiej istnieje w okolicy sześć, ponadto wytyczone zostały miejskie szlaki spacerowe pozwalające oglądać liczne ustroń atrakcje takie jak zabytkowe dzieła architektury sakralnej oraz muzea i skanseny.

Górskie położenie umożliwiło także rozwój narciarstwa w Ustroniu. Od wielu lat na zboczu Palenicy znajduje się ośrodek narciarski a na szczyty boczne istnieją wyciągi narciarskie z kolejką linową oraz wyciągiem krzesełkowym. Miasto posiada też bogatą bazę gastronomiczną i hotelową dlatego z roku na rok, zimową porą coraz więcej tu narciarzy. W rozwoju zimowego oblicza Ustronia pomaga współpraca międzynarodowa z miastami Czech i Słowacji.

Ustroń atrakcje turystyczne

Ustroń to znane w kraju i za granicą uzdrowisko. Oprócz klasycznych terapii chorób reumatycznych oraz odnowy biologicznej ośrodek oferuje zabiegi rehabilitacyjne związane z wzmocnieniem pacjentów po przebytej chorobie Covid-19 (zabieg taki oferuje jedynie kilka ośrodków w kraju). Klient uzdrowiska ma do dyspozycji siłownie, baseny, domy zdrojowe i pijalnie wód oraz masaże czy terapie leśne. To oczywiście tylko część, gdyż nie sposób wymienić wszystkie atrakcje ustroń.

Ustroń wychodzi też naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych turystów. Utworzono tutaj Park Niespodzianek, który oferuje ścieżki bajkowe, edukacyjne oraz widokowe. Na ścieżkach parku można spotkać prawdziwe zwierzęta takie jak muflony, dziki czy sarny. Do dyspozycji jest też bajkowy plac zabaw. Jeśli więc chcesz odkryć Ustroń atrakcje turystyczne nie czekaj i odwiedź to miasto już dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here