Jak pielęgnować soczewki kontaktowe

Osoby ze stwierdzoną wadą wzroku mają dwa warianty do wyboru. Mogą sięgnąć po tradycyjne okulary lub soczewki kontaktowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Ciężko się temu dziwić, gdyż jest to rozwiązanie wygodne oraz praktyczne. Soczewki umożliwiają uprawianie najróżniejszych sportów, nie trzeba się przejmować, że ulegną zniszczeniu, nie reagują one na czynniki atmosferyczne. Trzeba je jednak właściwie pielęgnować, aby zachować zdrowe oczy.

Dlaczego pielęgnacja soczewek jest ważna?

Soczewki kontaktowe należy często czyścić, ponieważ na jej powierzchni gromadzą się osady lipidowo-białkowe. Mogą stać się one pożywką dla bakterii, narażając nas na infekcje i nieprzyjemne objawy. Jest jednak na to rozwiązanie. To odpowiednia pielęgnacja soczewek. Powinny być one myte i dezynfekowane po każdym zdjęciu za pomocą specjalistycznych płynów (uwaga: nie wolno używać w tym celu wody z kranu, która może zawierać różne nieczystości!). Warto zapoznać się z zaleceniami producenta w tej kwestii.

Pielęgnacja soczewek – porady

Niezależenie od tego, czy wkładasz, czy zdejmujesz soczewki, musisz zadbać o czyste ręce. Postaraj się przy obu czynnościach zaczynać od tego samego oka, dzięki czemu nie pomylisz soczewek. Jeśli korzystasz z soczewek wielokrotnego użytku, musisz je po zdjęciu wyczyścić. Zapoznaj się z wytycznymi producenta, dotyczącymi stosowania płynu dezynfekującego. Soczewki każdorazowo muszą zostać umieszczone w specjalnym pojemniku, w którym powinien znajdować się płyn pielęgnacyjny. Należy go regularnie wymieniać, a samo pudełeczko warto raz na miesiąc zamienić na nowe. Więcej o pielęgnacji soczewek znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/pielegnacja-soczewek

Odpowiednia pielęgnacja a jakość soczewek

Na rynku dostępne są najróżniejsze soczewki, niestety, nie wszystkie dobrej jakości. Warto zainwestować w sprawdzony produkt, jakim są soczewki Acuvue. Wykonane z miękkich materiałów, są komfortowe do noszenia, a jednocześnie skutecznie mogą skorygować Twoją wadę. W tej sprawie musisz się jednak skonsultować ze specjalistą, który dobierze Ci odpowiednie soczewki. Acuvue oferuje soczewki, które chronią przed promieniowaniem UV oraz zapewniają odpowiedni stopień nawilżenia oka. Łatwo jest je także utrzymać w czystości, należy jednak stosować się do wszystkich zaleceń producenta.

Soczewki kontaktowe są dużo wygodniejsze od okularów. Pozwalają na cały dzień zapomnieć o swojej wadzie wzroku. Wieczorami, w trakcie ich zdejmowania, trzeba jednak je zdezynfekować i umyć. Ważne są także warunki przechowywania soczewek. Trzeba mieć wszystkie zalecenia na uwadze, aby cieszyć się zdrowymi oczami i nie narażać ich na kontakt z bakteriami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here