przetłuszczające się włosy

Włosy pozbawione objętości, płaskie, sklejające się oraz świecące określamy przetłuszczającymi się. Tenże rodzaj damskich fryzur jest ciężki w utrzymaniu oraz sprawia wielu trudności w stylizacji włosów. Tłuste włosy mogą być rezultatem wielu zaburzeń skóry, takich jak trądzik na skórze głowy oraz twarzy. Ogólnie można rozpoznać dwa rodzaje włosów tłustych, więc włosy tłuste na całkowitej długości, włączając skórę głowy, oraz włosy tłuste przy cebulkach, i suche na końcach. Jest mnóstwo przyczyn gwałtownego przetłuszczania się włosów oraz niejedna efektywna forma pielęgnacji owego rodzaju włosów. Właściwe środki pielęgnacyjne są w stanie stonować świecenie oraz sklejanie się tłustych włosów.

Czemu włosy się przetłuszczają?
Skóra głowy zaopatrzona jest w gruczoły łojowe, tak samo jak reszta ciała. Analogicznie do gruczołów znajdujących się na twarzy, na głowie produkują one ilość sebum uzależnioną od niezwykle wielu elementów. Najprościej przyrównać to do cery tłustej, jakiej stopień przetłuszczenia może się zmniejszyć czy rozszerzyć dzięki zmianie diety oraz kosmetyków. Nadprodukcja łoju może być wrodzona oraz wpisana w nasz organizm, więc także cera tłusta lubi chodzić w parze z przetłuszczającymi się włosami. Jeśli jednakże cera jest normalna oraz nie zaobserwowaliśmy takiego kłopotu u siebie, natomiast włosy są tłuste, może to znaczyć złą pielęgnację skóry głowy. Włosy przeważnie przetłuszczają się, gdy skóra głowy jest zbytnio sucha oraz zmusza gruczoły do zwiększonej pracy. Ogromny wpływ ma także zbyt częste mechaniczne stymulowanie gruczołów i przenoszenie drobnoustrojów z brudnych dłoni oraz okryć głowy. Włosy tłuste wielokrotnie towarzyszą zmianom hormonalnym, np. podczas okresu dojrzewania u nastolatków i w czasie przekwitania u dojrzałych pań. Gdy cię to nie dotyczy, natomiast włosy, pomimo właściwej pielęgnacji, przetłuszczają się, porozmawiaj ze swoim lekarzem. Może to być jeden z symptomów zaburzonej gospodarki hormonalnej.

Jak dbać o przetłuszczające się włosy?
Włosy przetłuszczające się powinnyście myć w zależności od potrzeby, jeśli musicie to chociażby codziennie. Do pielęgnacji tego typu włosów należy stosować dobrze dopasowanych kosmetyków o delikatnej konsystencji, jakie nie będą powodowały obciążania włosów. Po oczyszczeniu głowy używajcie wzmacniających odżywek – najlepiej sprawdzą się delikatne mgiełki w sprayu, jaką należy nakładać od połowy ich długości, aż po same końce. Pamiętajcie, iż przetłuszczające się włoski nie lubią letniej wody. Letnia woda powoduje poszerzenie się gruczołów łojowych, co doprowadza do intensywniejszego wydzielania łoju. Nie powinnyście przesadzać z kosmetykami do stylizacji. Doskonale sprawdzą się artykuły do włosów cienkich czy dodające objętości. Odradzamy używanie ciężkich balsamów, pianek, fluidów oraz past, jakie jedynie dodatkowo obciążą włosy. Jeśli macie przetłuszczające się włosy to powinnyście unikać prostowania włosów. Doskonale sprawdzi się suszarka z dyfuzorem, jaka pozwala nadać fryzurze większą objętość oraz spowoduje, iż włosy dłużej zatrzymają witalność. Włosy przetłuszczające się można bez wyrzutów sumienia farbować oraz rozjaśniać. To najłatwiejszy oraz skuteczny sposób na przeciwdziałanie temu niebezpiecznemu zjawisku.

Pielęgnacja przetłuszczających się włosów
Przetłuszczanie się włosów wywołane jest hiperfunkcją gruczołów łojowych umieszczonych na skórze głowy. W naturalnych warunkach gruczoły produkują tłustą substancję służącą do zwilżenia włosów, jednakże zbyt duża produkcja tego środka może wywoływać natychmiastowe przetłuszczanie się włosów. Wielu fachowców uważa, iż najdoskonalszym wyjściem z tego kłopotu jest codzienne mycie włosów profesjonalnymi produktami dla przetłuszczających się włosów. Z innej strony jednakże, codzienne mycie włosów pobudza gruczoły łojowe do produkcji tłuszczów, zatem im częściej wykonujesz zabieg, tym bardziej tłuste staną się twoje włosy. Szampon do przetłuszczających się włosów używaj tylko w kłopotliwych miejscach – kiedy zarówno skóra głowy, jak również końce włosów przedstawiają skłonność do przetłuszczania się, zastosuj kosmetyku na całkowitej długości włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here