Jaką farbę do włosów wybrać?

Wybieranie farb do włosów nie jest niestety łatwym zadaniem. Każda kobieta mogła się o tym przekonać, gdy nagle zamarzyła o nowym odcieniu na swojej głowie i postanowiła, że sama go osiągnie, zamiast po prostu skorzystać z usług salonu fryzjerskiego. Domowe farbowanie wydaje się być zresztą dość proste. Kobiety przeprowadzają je od lat i jakoś specjalnie na to nie narzekają, zwłaszcza gdy przypomną sobie, ile musiałyby zapłacić za profesjonalną koloryzację wykonaną przed doświadczonego fryzjera. Koszt takiego zabiegu to minimum dwieście złotych, a jeśli włosy są na tyle ciemne, że żadna farba nie jest w stanie pokryć ich powierzchni, do ceny należy doliczyć kwotę przeznaczoną na ich rozjaśnianie, no i oczywiście samo cięcie, bez którego żadna fryzura nie wyglądałaby dobrze. Ostatecznie kobieta wychodzi z takiego salonu odmieniona, ale jednocześnie wyzbyta z przynajmniej pięciuset złotych. A kogo stać na to, by co miesiąc wydawać tak duże pieniądze? Na pewno nie każdego, dlatego też domowe zabiegi koloryzacyjne cieszą się ogromną popularnością. Zanim jednak jakakolwiek kobieta spróbuje przeprowadzić coś takiego na własną rękę, będzie musiała udać się do drogerii lub sklepu kosmetycznego bądź fryzjerskiego i sięgnąć po odpowiedni kosmetyk koloryzujący. Jaka zatem okaże się najlepsza farba do włosów blond, a jaką wybrać dla ciemniejszych kosmyków, które często nie potrafią dobrze przyjąć niemalże żadnego, nawet najbardziej intensywnego i mocnego barwnika?

Przed zastanowieniem się nad tym, jaka farba będzie odpowiednia dla konkretnego naturalnego odcienia włosów, warto spojrzeć na różne odmiany tych preparatów kosmetycznych. Nie zawsze są one takie same. Występują w kilku wersjach o odmiennych specyfikach działania i odmiennych właściwościach. Produkty stanowiące najmniejszą grupę farb to farby zmywalne. Są to jedne z najtańszych artykułów tego rodzaju. Mogą występować w normalnych pełnowymiarowych opakowaniach i wtedy kosztują mniej więcej dwadzieścia złotych lub pojawiać się w małych i poręcznych saszetkach, które można już dostać za kilka złotych. Takie farby zmywalne nieraz da się kupić i w drogeriach, i w hipermarketach, i często nawet w zwykłych kioskach – dosłownie wszędzie włącznie ze specjalistycznymi punktami fryzjerskimi. Nie są one zbyt trwałe, bo jak wskazuje ich nazwa, dość szybko można je zmyć. Na opakowaniu produktu zawsze występuje informacja o tym, po ilu umyciach głowy barwnik powinien zejść z powierzchni włosów. Zazwyczaj jednak zalecenia te nie sprawdzają się w rzeczywistości, a zmywalne farby spłukują się znacznie szybciej – często nawet już po jednorazowym umyciu kosmyków. Dzięki temu jednak są bezpieczniejsze dla włosów, nie niszczą ich i nie obciążają. Nie składają się z wielu chemicznych substancji, a przy tym stają się idealnym wyborem dla tych kobiet, które chciałyby zmienić coś w swoim wyglądzie, ale jednocześnie obawiają się zastosowania farb stałych.

A jaka będzie najlepsza farba do włosów blond? Tak naprawdę każda, bo jasne włosy złapią każdy barwnik i to w mgnieniu oka. Nawet jednodniowy kosmetyk świetnie będzie na nich wyglądać, mimo iż oczywiście zmyje się lub spłucze już pod koniec dnia. Takie preparaty świetnie sprawdzają się na imprezach. Nie każda kobieta marzy przecież o tym, by totalnie odmienić swój wygląd. Niektóre panie i dziewczyny są tak bardzo przyzwyczajone do swojego naturalnego koloru włosów, że gdyby nagle ktoś kazał im go zmienić, najprawdopodobniej wpadłyby w rozpacz i nie potrafiłyby się pozbierać. Mimo wszystko nawet im marzy się od czasu do czasu drobna zmiana, ale boją się, że jeśli do swojej metamorfozy użyją tradycyjnych farb zmywalnych, one też jakimś cudem pozostaną na ich włosach, nawet jeżeli kilkukrotnie umyje się je mocnymi szamponami oczyszczającymi. Farby jednodniowe są natomiast tak delikatne, że na żadnych włosach nie utrzymają się dłużej niż przez jedną całą dobę. Można pofarbować sobie nimi kosmyki przez imprezą, sylwestrem czy osiemnastką koleżanki. Już na drugi dzień nie będzie po nich śladu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here