Rzęsy jedwabne

Syntetyczne rzęsy, doklejone do własnych, zapewniają rezultat okazałej „firany”. Na rynku można napotkać parę typów syntetycznych rzęs do indywidualnej aplikacji, tymczasem najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do kosmetyczki, jaka dobierze typ rzęs i ustali, jaka forma ich złożenia jest najmniej obciążająca dla naturalnego włoska.
Syntetyczne rzęsy to komfortowy sposób oszczędzenie czasu podczas robienie makijażu, co niewątpliwie przeważa na ich korzyść.

Rzęsy sztuczne
Najmniej elastyczne i delikatne, tymczasem o szczególnie systematycznym kształcie, są rzęsy sztuczne. Na rynku można napotkać artykuły o rozmaitej grubości, długości i poziomie podkręcenia, dzięki czemu łatwiej znaleźć te o szczególnie odpowiednich wymiarach. Należałoby także wspomnieć, że w odróżnieniu od rzęs jedwabnych i z futra norek sztuczne nie uczulają. Rzęsy sztuczne są tymczasem mniej rozciągliwe i lubią się plątać, więc należy uważać, aby nie zniszczyć ich podczas rozczesywania.

Rzęsy jedwabne
Rzęsy jedwabne ze względu na własną elastyczność, wytrzymałość oraz wielkość typów są teraz najpowszechniejszą grupą rzęs wybieraną przez profesjonalne stylistki. Co wpływa na tak ogromne zainteresowanie właśnie owymi danymi rzęsami? I czy to jedwab powoduje, iż rzęsy są miękkie oraz miłe w dotyku?

Miłość stylistek do rzęs sztucznych ma własne racje w jakości materiału, jego niezawodności oraz odporności. Tak nazywane „rzęsy jedwabne” zrobione są z włókna poliestrowego. To właśnie ono ma bezpośredni wpływ na sprężystość, wytrzymałość na zniekształcenia oraz wygląd przedstawiający te, jakimi obdarzyła nas natura. Miano „rzęsy jedwabne” wzięło się z oznaczeń wytwórców, jacy podzielili je na rzęsy silk oraz mink co w praktyce nie musi znaczyć materiału, z jakiego zrobione są rzęsy, a tylko może sugerować cechy specyficzne konkretnych grup. Rzęsy syntetyczne – więc tzw. „jedwabne”, dzięki dużemu wachlarzowi grubości, skrętów oraz długości mogą być stosowane do tradycyjnej metody 1:1 i do wszelkich dostępnych form objętościowych przedłużania rzęs.

Rzęsy z norki
Rzęsy z norek to kolejna grupa – jest to materiał naturalny, uzyskiwany, jak sama nazwa pokazuje, z futra norek. Przez jedne stylistki lubiane oraz traktowane jako dobro luksusowe skierowane do szczególnie wymagających klientek, przez pozostałe tymczasem znienawidzone. Skąd tyle kontrowersji dookoła jednego produktu?

Rzęsy z włosia norki to produkt naturalny zatem jego zachowanie na oczach nie jest tak przewidywalne jak w wypadku produktu chemicznego. Rzęsy z norek, identycznie jak naturalne włosy, reagują na faktory zewnętrzne (np. na zbytnią wilgotność w powietrzu). Może to w konsekwencji doprowadzić do ich wyprostowania. Istnieją także mniej wytrzymałe na odgniecenia zatem decydując się na rzęsy z włosia norki należy mieć na uwadze, iż wymagają one subtelnego traktowania. Długość rzęs w jednym pudełku może delikatnie od siebie odbiegać. Przez to właśnie stylistki, jakie lubią kontrolować sytuację oraz mieć wpływ na rezultat na każdym kroku stylizacji, niekoniecznie wybierają je w normalnej pracy. Dużą korzyścią jest bez wątpienia ich delikatność, elastyczność oraz naturalny wygląd.

Niestety, pomimo własnych korzyści, rzęsy z włosia norki to produkt, jakiego produkcja może przyczyniać się do zwyrodnienia względem zwierząt, z jakich futer te rzęsy są wykonane. Decydując się na zakup dobrze jest mieć świadomość mechanizmu produkcyjnego oraz praktyk wykorzystywanych podczas ich wyrobu.

Rzęsy jedwabne bądź z norki?
Rzęsy jedwabne powstają z protein prawdziwego jedwabiu. Są niezwykle delikatne oraz mają mały skręt zbliżony do tego, jaki mają rzęsy naturalne. Dzięki małej wadze nie obciążają rzęs naturalnych tak, jak sztuczne. Niewątpliwie, można w nich wykonywać wszelkie czynności, włącznie z pływaniem. Rzęsy norki powstają z futra norek syberyjskich. Są lekkie, delikatne oraz identycznie jak jedwabne nie obciążają prawdziwych rzęs. Rzęsy z włosia norki mają różnorodną długość, lecz każda rzęsa ma jednakową grubość. Dzięki temu najlepiej odtwarzają prawdziwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here