Kosmetyki profesjonalne

Na rynku przybywa firm kosmetycznych, które oferują nam rozmaite kosmetyki, zarówno te tradycyjne, jak i kiedyś jeszcze praktycznie niedostępne- kosmetyki profesjonalne. Profesjonalne kosmetyki to oddzielna grupa kosmetyków, które wykazują zwykle mocniejsze działanie w porównaniu do tych tradycyjnych. Jednak niektóre z nich nadal mogą być stosowane tylko przez profesjonalistów, dlatego przed ich zakupem warto zastanowić się, czy na pewno będziemy wiedzieć, jak prawidłowo je stosować samodzielnie, w warunkach domowych.

Moc zaklęta w kosmetykach profesjonalnych

Kiedyś do tego typu specyfiku dostęp miały tylko firmy lub osoby wykonujące określony zawód. By móc zakupić profesjonalny kosmetyk, często trzeba było zalogować się na specjalnej stronie, dodać swoje dane lub nawet nr wykonywanego zawodu i dopiero wtedy mogliśmy zamówić profesjonalne kosmetyki. Dziś dostęp do tego typu specyfików jest zdecydowanie łatwiejszy, ponieważ na rynku znajdziemy wiele sklepów, hurtowni, które oferują możliwość zakupu produktów profesjonalnych. Część z tych sklepów czy hurtowni nadal dedykuje profesjonalne kosmetyki tylko klientom salonów kosmetycznych, czy gabinetów kosmetologicznych, którzy chcą uzupełniać pielęgnację gabinetową o profesjonalną pielęgnację w domu.

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji domowej

Osoby, które korzystają z zabiegów w salonach i gabinetach kosmetycznych lub kosmetologicznych, doskonale zdają sobie sprawę, że efekty pozabiegowe najlepiej jest wzmocnić poprzez stosowanie odpowiedniej pielęgnacji w domu. I właśnie głównie z tego powodu, w gabinetach i salonach, mamy możliwość zakupu profesjonalnych kosmetyków, które mają podtrzymywać efekty pielęgnacji w salonach, tylko w warunkach domowych. Kosmetyki profesjonalne do pielęgnacji domowej z jednej strony mają przyspieszać np. regenerację skóry po zabiegach kosmetycznych i zabiegach medycyny estetycznej (np. specjalne kosmetyki do stosowania po zabiegach mikrodermabrazji czy po manualnym oczyszczaniu lub po mezoterapii igłowej i mikroigłowej, lub po bardziej drastycznych peelingach chemicznych), a z drugiej strony mają one przedłużać efekty tych zabiegów. Co więcej, profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji domowej to także doskonała alternatywa dla kosmetyków drogeryjnych, ponieważ kosmetyki profesjonalne charakteryzują się zdecydowanie wyższym stężeniem składników aktywnych oraz skutecznymi recepturami, które głównie wykorzystywane są w gabinetach kosmetycznych.

Zalety kosmetyków profesjonalnych

Skuteczność działania profesjonalnych kosmetyków w głównej mierze wiąże się z ich składem. Z założenia wszystkie produkty profesjonalne posiadają w składzie wyższe stężenia wszelkiego rodzaju substancji aktywnych, przez co też wykazują mocniejsze działanie na skórę. Efekt stosowania produktów profesjonalnych jest mocniejszy i szybciej zauważalny niż w przypadku standardowych produktów drogeryjnych. Oczywiście trudniejszy jest dostęp do tego typu produktów, jednak coraz większa sieć hurtowni i sklepów profesjonalnych, zdecydowanie ułatwia nam zadanie zdobycia dobrych jakościowo i przede wszystkim działających produktów. W przypadku profesjonalnych kosmetyków musimy też liczyć się z ich wyższą ceną. Standardowo koszt zakupu np. kremu z linii profesjonalnej, który dostępny jest tylko w specjalnej hurtowni lub w gabinecie kosmetycznym, jest kilkakrotnie, a nawet kilkanaście razy wyższy niż koszt zakupu standardowego kremu zakupionego w drogerii. Co jest właśnie jedną z cech odróżniającą profesjonalne kosmetyki od tych standardowych. Tak jak zauważalny jest wpływ tego typu produktów na skórę, tak i widzimy różnicę w cenach. Czasami jednak warto pokusić się produkty profesjonalne, chociażby w celu sprawdzenia ich działania na poważniejsze problemy skórne takie jak np.uporczywe niedoskonałości, przebarwienia czy zmarszczki. Wyższe stężenia substancji aktywnych sprawiają, że efekty działania na skórę są zauważalne szybciej, czego zazwyczaj praktycznie nie zauważamy, kupując kosmetyki drogeryjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here