kobieta malowanie

Coraz więcej osób boryka się z nadwagą, a za zakrętem stoi już otyłość. Warto zatem zadbać o siebie, zmienić dietę na zdrowszą i wprowadzić do codziennej aktywności sporą dawkę ruchu. Takie działanie można dodatkowo wspomagać zabiegami ujędrniającymi z zakresu medycyny estetycznej. Poznajcie top 5, na które warto się zdecydować.

Icoon, czyli specjalny kombinezon, działanie głowicy, zimnego lasera i światła LED

Niewątpliwie zabieg Icoon jest dość osobliwy, bowiem aby do niego przystąpić trzeba założyć specjalny uciskający kombinezon, dzięki któremu działanie głowicy zasysającej jest bardziej precyzyjne, a do tego zasysanie skóry nie jest tak bolesne. Poza specjalną głowicą w czasie zabiegu do tkanek skóry doprowadzany jest zimny laser. Z kolei światło LED dociera do białek – fibroblastów i stymuluje je do produkcji kolagenu i elastyny, a jak wiadomo odpowiadają one bezpośrednio za jędrność skóry. Z wiekiem jest ich coraz mniej, dlatego warto zdecydować się na taki zabieg. Sprawdzi się także po odchudzaniu, kiedy produkcja kolagenu nie nadąża za procesem utraty masy ciała, przez co skóra staje się obwisła. Oczywiście przy utracie kilkudziesięciu kilogramów nie można spodziewać się spektakularnych efektów i w tym przypadku polecane jest po prostu usunięcie nadmiaru skóry chirurgicznie, ale jeśli skóry nie jest bardzo dużo to jest dobry zabieg, który pomoże jej wrócić do stanu wyjściowego.

Termolifting NIR – zniweluj kompleks nadmiaru skóry po odchudzaniu

Warto wiedzieć, że termolifting NIR uważany jest za dobrą alternatywę chirurgicznego liftingu skóry. Warto wiedzieć, że ta technologia powoduje wzrost produkcji kolagenu o 30%. Praca głowicy NIR opiera się na emitowaniu światła podczerwonego przez co podgrzane zostają włókna kolagenowe do temperatury ok. 40 stopni Celsjusza. Dzięki temu ulegają one skróceniu, a organizm zostaje pobudzony do produkcji nowych, a także stymulowany do produkcji elastyny. Warto wiedzieć, że rozszerzone naczynia krwionośne nie są przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu. Należy wykonać serię 4-6 zabiegów, poprawa widoczna jest od razu, a końcowy rezultat widoczny jest po 6 miesiącach.

Osocze bogatopłytkowe Angel System – wspomagająco w leczeniu ran, a także do poprawy jędrności skóry

Wampirzy lifting stosowany jest generalnie na twarz, a także skórę głowy, ewentualnie kark i dekolt. Pewnie zastanawiasz się dlaczego znalazł się w naszym zestawieniu. Otóż w przypadku odchudzania, zwłaszcza tego radykalnego gwałtownie spada poziom kolagenu i elastyny, bo organizm nie nadąża z produkcją. W rezultacie mamy nie tylko obwisłą skórę, ale i widoczne zmarszczki. Dzięki ostrzyknięciu osoczem, specjalnie spreparowanym w wirówce medycznej można nie tylko zredukować zmarszczki, ale i poprawić owal twarzy, co dotyczy np. podwójnego podbródka. W przypadku tego ostatniego skuteczne są oczywiście także nici Aptos.

Masaż smart lifting – alternatywa dla liftingu chirurgicznego

Kolejną dobrą alternatywą dla liftingu chirurgicznego w przypadku lekko obwisłej skóry jest masaż smart lifting. Oczywiście jest to technika masażu wykonywanego ręcznie. Nie ma tu żadnych narzędzi, a jedynie sprawne palce osoby wykonującej masaż. Usprawnia on krążenie krwi i limfy, a także działa detoksykacyjnie. Masaż wykonywany jest na skórze twarzy, polega na pracy na mięśniach i otaczających je podwięziach. Odpowiednio wykonany masaż twarzy naprawdę działa!

Kwas hialuronowy – by wypełnić widoczne zmarszczki

Na koniec także jeden z zabiegów na twarz, dzięki któremu można pozbyć się kompleksów. Już wspomnieliśmy, że po odchudzaniu zmarszczki się pogłębiają. Jednak od czego jest kwas hialuronowy? Jego wstrzyknięcie nie jest bardzo bolesne, właściwie powinno być bezbolesne, bo skóra jest przed zabiegiem znieczulana. Efekt wypełnienia zmarszczek może utrzymywać się od 6 do nawet 18 miesięcy. Dzięki temu można rzeczywiście poczuć się pewniej i na pewno młodziej.

To tylko niektóre z zabiegów, które mogą poprawić figurę i pomóc pozbyć się kompleksów. Wystające boczki, podwójny podbródek, czy zwisająca skóra mogą być przeszłością, dzięki odpowiednim metodom dostępnym w klinice medycyny estetycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here