Farbowanie włosów na blond

Koloryzacja włosów jest bardzo ważnym urodowym trikiem ostatnio. Kobiety kochają zmiany i fakt, że w kilka chwil mogą wyglądać tak jak sobie zaplanowały. Jest to bardzo istotna zmiana i zdecydowanie sprawia, że płeć piękna czuje się lepiej we własnej skórze i są o wiele bardziej pewne siebie. Mówi się, że nasz naturalny kolor włosów powinien pasować do nas najbardziej jednak nie zawsze tak jest i nie tylko z tego względu kochamy zmiany koloru włosów. Kolejnym aspektem jest niewątpliwie fakt, że nasz naturalny look się nam po prostu nudzi przez co chcemy wykonać na naszej głowie choćby kilka refleksów czy pasemek lub bardzo popularne ostatnio ombre lub sombre. Pozwala to na zmiany, które są bardzo widoczne, ale także nie dają także takich spektakularnych efektów i nie są drastycznymi zmianami, bo nie wszystkim Panią chodzi od razu o to, żeby całkowicie się zmieniać, a raczej o to żeby rozświetlić twarz i nadać jej odrobinę innego charakteru takiego jak np złagodzenie naturalnych rysów twarzy czy zatuszowanie mankamentów urody, bo odpowiednio dobrany kolor włosów sprawia, że np widoczne naczynka czy pajączki stają się mniej widoczne i skóra zaczyna wyglądać na o wiele bardziej zdrową. Dlatego Panie kochają takie zmiany i poczucie, że są pewniejsze siebie i czują się piękniejsze i młodsze niż są w rzeczywistości.

Farbowanie włosów na blond
Farba do włosów blond ma przede wszystkim dwa odcienie. Chłodny i ten cieplejszy. Musimy więc wybrać dla nas tą odpowiednią, bo tylko tak będziemy wyglądać korzystniej i piękniej. Chłodne kolory przy takim samym typie urody sprawią, że skóra zyska ładnego odcienia i zdrowego kolorytu. Panie z ciepłym typem urody będą zdecydowanie lepiej wyglądać w słonecznych i nieco żółtawych blondach. Chłodne typy urody dla podtrzymania zimnego tonu włosów, bo jest to niestety konieczne, bo taki kolor kocha żółknąć co wygląda niekorzystnie, powinny stosować płukanki o niebieskim i srebrnym zabarwieniu, a te kobiety, którym zdecydowanie bardziej pasują ciepłe kolory mogą wzmocnić efekt płukanką o różowym zabarwieniu, która nadaje świeży różowy i zdecydowanie ciepły odcień.

Rodzaje farb
Rodzaje farb są bardzo różne i przede wszystkim różnią się czasem efektu jaki pozostanie na włosach. Mamy do dyspozycji szamponetki, które spłukują się już po kilku myciach i farby półtrwałe, których efekt znika zazwyczaj po 24 myciach. Na końcu są już tylko farby trwałe, których efekt zostaje z nami na stałe i ten rodzaj koloryzacji pigment z włosów wypłukują przez co procesu nie da się odwrócić.
Zdecydowanie jeśli chodzi o blondy to do farb należy zaliczyć rozjaśniacze w kremie i w proszku, które pozbawiają w procesie utleniania naturalny pigment z włosów. Ten rodzaj farb jest najbardziej szkodliwy dla włosów, jednak zapewnia najmocniejsze rozjaśnianie i bardzo widoczne efekty.

Włosy blond i pomocny toner
Włosy blond są najbardziej podatne na zmiany koloru i żółknięcie. O ile kobiety, którym pasuje żółtawy odcień mogą być z tego faktu zadowolone o tyle Panie o chłodnym typie urody nie koniecznie więc warto co jakiś czas nałożyć na włosy toner, który zmieni ciepły odcień włosów na zimny i kolor zacznie bez niszczenia włosów i ponownego farbowania wyglądać o wiele lepiej.
Bardzo podobny efekt dają również płukanki jednak one często stosowane wysuszają włosy, a włosy blond są już i tak bardzo suche.
Jeśli kochamy blond włosy to warto do codziennej pielęgnacji włączyć przede wszystkim odżywki i maski nawilżające, a także sera, które chronią końcówki przed uszkodzeniami i wysuszeniem.
Blondynki powinny szczególnie uważać na włosy i o nie dbać. Jest to bardzo ważne więc jeśli na co dzień stylizujemy włosy np poprzez prostownicę czy lokówkę, a także suszymy włosy suszarką to przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w preparat termoochronny i najlepiej zrezygnować z ciepłego nawiewu suszarki na rzecz zimnego, a także prostownicę czy lokówkę zastąpić grubą okrągłą szczotką czy wałkami, których użycie nie wymaga wykorzystania ciepła i jak najrzadziej katować włosy wysoką temperaturą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here