Najlepszy szampon!

Tym razem opowiem trochę o szamponie. Jak wiadomo jest to preparat kosmetyczny przeznaczony do utrzymania czystości włosów i skóry głowy. Jest od dostępny w praktycznie każdym większym sklepie. Na rynku dostępne są przeróżne rodzaje szamponów w zależności od tego, jaki rodzaj włosów akurat mamy. Jeśli ktoś uczulony jest na substancje znajdujące się w szamponie, może udać się wtedy do apteki i co kupić specjalny szampon pozbawiony wszelkich dodatków zapachowych itp. Mówi się, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego dbania o higiena osobista jest jednym z najważniejszych aspektów z naszego codziennego życia. Zanim Jednak kupimy szampon, który wydaje nam się odpowiedni, powinniśmy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, unikniemy w ten sposób niepożądanych skutków ubocznych oraz zaoszczędzimy czas i pieniądze. Każdego dnia nasze włosy narażone są na działanie wszelkiego rodzaju szkodliwych czynników przede wszystkim z otaczającego nas świata. Jeśli mieszkamy w wielkim mieście to poprzez przebywanie na powietrzu, na nasze włosy osadza się kurz, brud oraz spaliny. Podczas wizyty u fryzjera w celu farbowania włosów ich głąb wnika pigment barwiący, w ten sposób nadaje inny kolor włosom, jeżeli wybierzemy się na wakacje nad morze, w słona woda ma bardzo negatywny wpływ na nasze włosy. Włosy każdego z nas są inne, dlatego każdy z nas powinien stosować indywidualną strategię ochrony włosów. Skoro możemy znaleźć różnego rodzaju szampony, ich podział występuje ze względu na rodzaj włosów, jaki posiadamy: normalne, suche, przetłuszczające się bądź zniszczone. Drugi podział, jaki możemy zaobserwować w sklepach to ze względu na ich przeznaczenie: nadające puszystości, do codziennego użytku lub przeciwłupieżowe.

Najlepszy szampon na włosy zniszczone.

Taki rodzaj szamponów stosowany jest głównie do włosów słabych i pozbawionych życia. Szampony te są bogate różnego rodzaju substancje odżywcze, mogą być domieszkowane poprzez wyciągi z roślin takich jak: skrzyp, brzoza lub nagietek, które przyspieszają regenerację włosów. Głównym celem szamponów do włosów zniszczonych jest odżywianie, wzmocnienie i odbudowa słabych oraz zniszczonych włosów.

Najlepszy szampon do włosów farbowanych.

Tak jak sama nazwa na mówi ten rodzaj szamponów, stosowany jest wyłącznie do włosów farbowanych. Włosy farbowane bardzo często są łamliwe wysuszone i porowate. Szampony do włosów farbowanych zawierają dużo substancji odżywczych oraz nawilżających. Głównym celem stosowania szamponu do włosów farbowanych jest regeneracja włosa niezbędna po procesie farbowania, odżywianie go oraz wzmocnienie koloru został nadany włosom podczas farbowania.

Najlepszy szampon do włosów przetłuszczających się.

Ten rodzaj szamponów przeznaczony jest dla osób, które mają problemy z nadmiernym wydzielaniem sebum na skórę głowy. Rodzaje szamponów unika się substancji nawilżających, natomiast szampony te bogate są w substancje, które oczyszczają skórę głowy: wyciągi z roślin takich jak: morela, jałowiec, chmiel, liść pokrzywy oraz nasturcja. Wyciągi z roślin mają również na celu, nadanie puszystości włosom. Głównym celem stosowania takich szamponów, jest ograniczenie aktywności gruczołów łojowych znajdujących się na skórze głowy.

Najlepszy szampon nawilżający.

Przeznaczony głównie dla osób, które w wyniku szkodliwego działania środowiska mają zniszczone lub wysuszone włosy. Głównym składnikiem szamponów nawilżających są oleje i syntetyczne na włoski, które działają w sposób nawilżający oraz wyciągi z roślin i witaminy między innymi, witamina C.

Najlepszy szampon leczniczy.

Są te szampony przeciwłupieżowe, przeciwgrzybicza oraz na łuszczycę. Przeznaczone są dla osób borykających się z wyżej wymienionymi chorobami skóry głowy. Poza podstawowymi składnikami, znajdującymi się w każdym szamponie, szampony lecznicze posiadają substancje lecznicze, które hamują rozwój mikroelementów, zwłaszcza drożdżaków lub nadmierny wzrost komórek naskórka. Warto zaznaczyć, że szampony lecznicze posiadają niskie pH równe około 5,5. Dzięki temu nie zaburzają równowagi kwasowej skóry głowy. Są głównie stosowane w przypadku występowania takich chorób jak łupież bądź łojowate zapalenie skóry głowy.

Jak sami widzimy, najlepszy szampon nie istnieje. Medycyna daje nam specjalne szampony, na wszystkie możliwe problemy, jakie spotykają skórę głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here