Zabieg w domu, czy salonie?

Wiele kobiet nie jest zadowolona ze swojego wyglądu, bez względu czy jest szczupła, chuda, zgrabna, ma grube nogi czy gęste włosy. To jest po prostu wpisane w kobiecość. Lubimy narzekać, a jeszcze bardziej zmieniać się. To dla nas kobiet wymyślono operacje plastyczne, solaria i farbowanie włosów. Kobieta, która ma naturalnie kręcone włosy marzy o prostych, natomiast brunetki pragną włosów w kolorze blond. Tak to już jest z nami. Ciągłe zmiany, chęć zmiany i pogoń za tym to nasza codzienność. Całe szczęście, że osiągnięcia współczesnego świata są nam w stanie to zagwarantować. Najczęstszym zabiegiem, który kobiety wprost uwielbiają jest farbowanie włosów. Zmiana koloru włosów to podstawa w stylizacji. Dzięki temu czujemy się młodziej, ładniej i modniej. Jest to tak nie wielka rzecz, a naprawdę potrafi skutecznie poprawić samopoczucie.
Farbowanie włosów, czyli koloryzacja to wprowadzenie sztucznych pigmentów w strukturę naszych włosów. Dzięki temu ulega zmianie pierwotne ich zabarwienie. Koloryzację można podzielić na:
– nietrwałą – zmywa się już po pierwszym myciu włosów, czyli efekt jest naprawdę bardzo krótki, koloranty oklejają tylko zewnętrzną powierzchnię włosa
– półtrwałą – zmywa się poprzez wypłukanie i efekt się utrzymuje około 4-6 tygodni, kolorant wnika tylko pod łuskę włosa, nie gwarantuje pokrycia siwych włosów
– trwała – jej efekt jest bardzo trwały, nie zmywa się, trzeba czekać do odrośnięcia włosów, kolor ewentualnie może tylko zblaknąć, daje gwarancje na pokrycie wszystkich siwych włosów, gdyż koloranty wgłębiają się w pigmentach włosów.
Farbowanie tylko teoretycznie wygląda na mało skomplikowane. Często przecież robimy to w domu. Jednakże nie rzadko włosy po takim domowym zabiegu są wielkim rozczarowaniem. Profesjonalni fryzjerzy uczą się kilka lat swojego fachu i naprawdę znają się na tym. Farby sklepowe nie uwzględniają pewnych warunków, które mają istotne znaczenie przy koloryzacji, takie jak porowatość włosów lub to, w jakim stopniu są np. zniszczone. Ponadto często nasze włosy nie mają jednolitego koloru. Nie wynika to tylko z wcześniejszych farbowań. W końcu włosy naturalne nigdy nie mają na całej długości tego samego koloru, zazwyczaj u nasady są nieco ciemniejsze, natomiast przy końcach jaśniejsze. Fryzjer dobiera tak kolory farb, by wyrównać kolor na całej długości włosów. My w domu, same nie mamy takiej możliwości, no bo i te farby nie dają nam tego. Największym i najczęstszym błędem w domowej koloryzacji są próby rozjaśniania włosów. Często otrzymujemy bardzo brzydkie odcienie na włosach, a w dodatku włosy są po takim zabiegu bardzo zniszczone. Czasem potrzeba kilku lat, by odbudować ich stan. Stanowczo odradzam takich eksperymentów. Włosy są wizytówką kobiety i nie jedna z nas dba o nie w największym stopniu.
Dlatego zawsze farbowanie włosów z brązu na blond u fryzjera powinno się odbywać. Włosy przed takim zabiegiem w salonie zostaną profesjonalnie przygotowane. Fryzjer sprawdza naszą naturalną barwę włosa, co jest niezwykle istotne podczas rozjaśniania. Sprawdza także kolor na całej długości włosów oraz ich stan. Ponadto po takiej diagnozie, fryzjer już wie, jak bezpiecznie rozjaśnić lub/i pofarbować włosy. Pamiętajmy, iż włosy naturalne rozjaśnia się zupełnie inaczej niż te, które już wcześniej były farbowane.
Włos, który zostanie zbyt mocno rozjaśniony, co właśnie zdarza się w domach, traci refleks kolorystyczny. Trudno potem nawet o to, by prawidłowo zakotwiczył się we włosach pigment z farby. W salonie fryzjerskim nigdy nie powinno to mieć miejsca. Choć oczywiście może się tak zdarzyć. Dlatego nigdy nie wybierajmy salonu, którego nie znamy choćby z opinii. W dobie internetu nie jest to problemem.
Fryzjerzy również używają różnych profesjonalnych produktów, które pozwolą bezpiecznie rozjaśnić nawet brązowe włosy. Niektórzy ryzykują i przeprowadzają taki zabieg w domu, chcąc zaoszczędzić na wizycie w salonie. Myślę, iż jednak nie warto i jest to mało opłacalne. Tym bardziej, że na odbudowę zniszczonych włosów zazwyczaj zapłacimy o wiele więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here