Fryzura, która podkreśla naszą osobowość

Co roku najlepsi fryzjerzy świata głowią się i prężą, aby wymyślić fryzury zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, które staną się hitem sezonu. To musi być coś oryginalnego, niepowtarzalnego i jednocześnie uniwersalnego, aby mogło być dopasowane do wielu kształtów twarzy. Oczywiście taka fryzura musi być jednocześnie manifestem wnętrza człowieka i być tożsama z jego naturą. Źle dobrana fryzura do osobowości jej właściciela może być niespójna z jego zachowaniem i sposobem ubierania się, co może stanowić dyskomfort w odbiorze jego osoby przez otoczenie. Jednak najlepsze fryzury męskie są ponadczasowe, tak jak niezmiennie modne są niektóre części ubrań, które nosiły nasze babcie, a które również idealnie prezentowałyby się na dzisiejszych ulicach. Wystarczy nadmienić tutaj o sukience zwanej małą czarną. Zaprojektowana przez Coco Chanel przeszło 90 lat temu, była i jest nadal najchętniej wybieraną sukienką przez kobiety. Projekt ten obowiązkowo musi znajdować się w szafie każdej eleganckiej kobiety.

Fryzury są podkreśleniem garderoby, jakby jej wykrzyknikiem, który pokazuje obcej osobie, że skoro mam taka świetną fryzurę, to muszę mieć również bardzo dobrze skrojone, eleganckie ubranie pod płaszczem. Zadbana fryzura świadczy również o dbałości o higienę zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Nawet najbardziej elegancko ubrany mężczyzna, jeżeli ma zaniedbane, przetłuszczone i nieuczesane albo dawno nie obcinane włosy, traci wtedy praktycznie cały swój urok i żadna część garderoby, chociaż najdroższa nie jest w stanie tego uratować. Najlepsze fryzury męskie idą wręcz krok do przodu, a mianowicie pasują zarówno do eleganckiego fraka, który ubierzemy na galę z wielkimi gwiazdami, jak i dresu, które towarzyszyć będzie nam podczas porannego biegania czy gry w tenisa. Ta sama fryzura może również pasować do jeansów i koszuli w kratę dla osób lubiących codzienną, pozamiejską wygodę.

Wbrew pozorom, że męskie fryzury są bardzo łatwe i wystarczy tylko maszynka do golenia włosów ustawiona na najmniejszą długość pozostawionego włosa i po kilku minutach mamy bardzo modną, uniwersalną i niezwykle wygodną fryzurę. Nic bardziej błędnego, ponieważ męskie fryzury wymagają od fryzjera takich samych umiejętności, jak przy strzyżeniu damskim, a często są jeszcze bardziej wymagające. Te najlepsze fryzury męskie wzorowane na dziełach sztuki, jakie noszą gwiazdy, będące idolami różnych grup wiekowych, powstają pod wielogodzinnych próbach i doskonaleniu się i tak już wprawionych i znanych fryzjerów. Zauważyć można bardzo znaczący trend, że im młodszy idol i jego fani, tym bardziej finezyjne i oryginalne fryzury są wśród nich modne. Natomiast im starsze osoby, tym szukają w swojej fryzurze wygody, aby nie przeszkadzała w codziennej gonitwie między domem a pracą i pasowała do każdego typu ubrania. Fryzura taka musi być łatwa do ułożenia, ponieważ trzydziestoletni lub czterdziestoletni mężczyzna nie ma czasu na siedzenie w łazience kilkudziesięciu minut i układaniu sobie pojedynczych włosów. Najlepiej jakby fryzura świetnie się układała po przeczesaniu jej palcami.

Najlepsze fryzury męskie nie słuchają się za wszelką cenę mody, która w ciągu jednego sezonu zanika i zmienia się często o 180 stopni. Dobierane są one bardziej do twarzy, jej kształtu i barwy skóry. Dobrze dopasowana fryzura pasuje również do koloru oczu i ich kształtu, ale również do wyglądu ust. Dobry fryzjer powinien nie tylko montować odpowiednie fryzury na głowie klienta, ale tworzyć z nich uzupełnienie do ubioru, rodzaju noszonej biżuterii i uwzględniać również rodzaj noszonego nakrycia głowy, który może przykryć lub narazić na zniszczenie misternie zrobioną fryzurę. Dobry i szanujący klientów fryzjer musi być również psychologiem, aby móc wykryć osobowość danego człowieka, aby dopasować do niej daną fryzurę lub umiejętnie przekonać klienta, że wybrana przez niego szalona fryzura całkowicie do niego nie pasuje. A to już jest sztuka, która udaje się tylko nielicznym, co widać u przewijających się ulicami fanatyków istniejącej mody, bez względu na to czy do niej pasują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here