Jak prostować włosy?

Wydaje się, że nigdy nie jesteśmy zadowolone, zawsze pragniemy tego, czego nie możemy mieć. Kobiety z prostymi włosami chcą fal, a osoby urodzone z kręconymi lokami, pożądają eleganckiego, prostego wyglądu.
W ostatnich latach lśniące, proste włosy były najbardziej pożądanym stylem. A kobiety mają tendencję do podążania za obowiązującymi trendami. Arsenał broni w walce z kręconymi puklami obejmuje m.in. prostownice do włosów, suszarki i wszelkiego rodzaju produkty mające ujarzmić loki. Wiele kobiet wydaje nawet tysiące złotych na fryzjerów, aby uzyskać kilka miesięcy prostych, pozbawionych skrętu włosów, dzięki takim procesom, jak keratynowe prostowanie lub japońskie prostowanie włosów. Czy te produkty i procesy mają jakąkolwiek różnicę – czy też powodują uszkodzenie włosów?
Po pierwsze, dlaczego włosy niektórych osób są kręcone lub faliste, a nie proste? Kształt i grubość włosów zależy od kształtu mieszków włosowych, z których rośnie. A kształt twoich mieszków włosowych zależy od twoich genów.
Jeśli twoje włosy są stosunkowo proste, wilgoć w powietrzu prawdopodobnie spowoduje, że włosy zaczną się kręcić. Dzieje się tak, ponieważ wilgoć z powietrza dostaje się do twoich włosów i powoduje, że białka wewnątrz puchną. Niektóre białka będą puchnąć bardziej niż inne, co powoduje tę niechlujną, nieregularną kędzierzawość.
Osoby z kręconymi włosami są bardziej podatne na codzienne skręcanie się włosów. Nadmierne szczotkowanie może rozciągnąć i naprężać białka na powierzchni włosów, powodując ich łamanie i rozdwajanie.
Dlaczego wyprostowane włosy wyglądają tak błyszcząco? Odpowiedzią na to jest cała geometria i optyka. Włosy z lokami lub falami mają wiele zakrętów i kątów, w których odbija się światło, ale proste włosy odbijają światło prostopadle i dlatego wydają się tak lśniące.
Czy suszenie uszkadza moje włosy? Twoje włosy to martwa tkanka, więc nie możesz sprawić, by stała się bardziej martwa. Ale suszenie może osłabić naskórek włosa, który chroni go przed uszkodzeniem. Całe to ciepło może także usuwać wilgoć, która chroni włosy przed pękaniem i innymi uszkodzeniami.
Suszenie jest tanim i łatwym sposobem prostowania włosów na własną rękę. Jeśli planujesz regularnie suszyć włosy, pamiętaj o regularnym kondycjonowaniu włosów. Możesz również rozważyć dodanie dyfuzora do suszarki lub eksperymentowanie z produktami chroniącymi włosy przed uszkodzeniem termicznym.
Czy prostowanie prostownicą szkodzi? Podobnie jak suszenie włosów suszarką, prostownica (poznaj ranking prostownic fryzjerskich) powoduje nagrzewanie włosów, a ciepło może powodować uszkodzenia. Zredukuj możliwość uszkodzeń za pomocą produktu chroniącego włosy przed ciepłem.
Czy brazylijski (keratynowy) proces prostowania jest bezpieczny? Kobiety, które tęskniły za prostymi, lśniącymi kosmykami, krzyczą z radości, gdy patrzą w lustro po tak zwanym brazylijskim prostowaniu włosów. To południowoamerykańskie zjawisko związane z włosami stało się niezwykle popularne – pomimo godzin spędzonych w salonie i sporej opłaty, która może cię kosztować. Formułę keratynową (twoje włosy w większości składają się z białka zwanego keratyną) nakłada się na włosy, które następnie prasuje się na gorąco aby uzyskać gładki połysk. Po kilku dniach bez mycia, włosy powinny ułożyć się w prostej pozycji, pozostając w niej przez kilka miesięcy.
Czy to brzmi zbyt dobrze, aby było prawdziwe? Cóż, niektóre preparaty – uważane za najbardziej skuteczne – zawierają formaldehyd, znany ludzki czynnik rakotwórczy. A po przyciśnięciu przez prostownicę, formaldehyd nagrzewa się i staje się trujący dla otoczenia. Mówi się, że jedna kobieta w Brazylii zmarła na skutek oparów powstałych podczas prostowania jej włosów.
Czy japoński zabieg prostowania włosów jest bezpieczny? Podobnie jak w przypadku brazylijskiego, ta metoda prostowania będzie również kosztować cię całkiem niezłą sumę. Uważa się, że metoda japońska działa w sposób podobny do chemicznych środków ondulacyjnych, rozbijając wiązania białkowe we włosach i ułatwiając ich wyprostowanie. Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here