Rzęsy po zdjęciu sztucznych rzęs

Istnieje przeświadczenie, iż rzęsy po zdjęciu sztucznych rzęs wielokrotnie są uszkodzone oraz zniszczone. Jednakże czy zawsze tak jest? Niekoniecznie. Należy powiedzieć z dużą odpowiedzialnością, iż uszkodzone oraz zniszczone częściowo rzęsy zazwyczaj są efektem niewłaściwej pracy kosmetyczki, jaka wykonała określony zabieg. Więc przed decyzją doprowadzającą do wydłużenia rzęs powinniśmy rozeznać sektor kosmetyczny oraz dobrać takiego specjalistę, jaki ma pozytywne opinie pośród naszych bliskich czy w sieci możemy odnaleźć mnóstwo pozytywnych komentarzy na temat skuteczności jego pracy zawodowej. Jest to niezwykle istotne, ponieważ dzięki temu będziemy mogli być pewni, iż idziemy do specjalistycznego profesjonalisty, jaki sprawi, iż po zakończonym zabiegu będziemy w pełni usatysfakcjonowanym człowiekiem, i straconych pieniędzy nie będziemy w żadnym przypadku żałować.

Na czym polega przedłużanie rzęs
Zabieg właściwego przedłużania rzęs, zrobionego przez osobę z doświadczeniem, bazuje na klejeniu 1 rzęsy syntetycznej do 1 prawdziwej rzęsy na całkowitej jej długości, a nie tylko u nasady. Zapewnia to niesamowity wygląd oraz lekkość rzęs, równe ułożenie włosów, ich rozdzielenie i to, iż nie będą się plątać. Gdy rzęsy można łatwo przeczesać oraz nie są sklejone, przy ich regularnym wypadaniu będzie się traciło jedynie po 1 rzęsie jednocześnie, bez zmniejszania ich prawdziwego cyklu dojrzewania oraz wychodzenia. Przed aplikacją syntetycznych rzęs należy tak wybrać ich długość do własnych włosów, żeby zbytnio ich nie obciążać, co może pogłębić ich uszkodzenie oraz zdecydowanie silniejsze wypadanie. Przy niezwykle delikatnych oraz łamliwych rzęsach wybiera się najdrobniejszą dopuszczalną grubość 0,1 mm (w salonach kosmetycznych dostępne są rzęsy do 0,3 mm grubości).

Czy rzęsy odrastają?
Naturalny cykl życia każdej rzęsy sięga najwyżej 10 tygodni. Po upływie owego momentu rzęsa sama spadnie oraz na jej miejscu zacznie rosnąć nowa. Sytuacja, kiedy jedna sztuczna rzęsa została przyklejona do paru naturalnych, włoski są posklejane lub rzęsy przymocowano wprost do powieki czy za blisko niej jest niezwykle niebezpieczna. Powieki wtedy swędzą, są podrażnione, natomiast nowe rzęsy nie mają miejsca na odrost oraz uciskają. Dotykanie, ścieranie oraz samodzielne eliminowanie części rzęs pogarsza ich stan. Włosy są miejscowo przerzedzone oraz potrzeba chociażby 2,5 miesiąca, aby wachlarz rzęs odzyskał dotychczasowy wygląd. Po zdjęciu syntetycznych rzęs zawsze odnosi się poczucie, iż włosy wyglądają znacznie gorzej, są rzadsze, słabsze oraz krótsze. Wynika to jednakże bardziej z tego, iż przez co najmniej miesiąc przyzwyczaiło się do pięknych, podkręconych rzęs, a nie do ich rzeczywistego, kiepskiego stanu.

Jak odbudować rzęsy?
Odżywki do rzęs przychodzą na ratunek. Na rynku jest ich dużo, wszelkie zapewniają poprawę jakości rzęs. Różnorodne firmy, ceny, zawartości składników, o konsystencji nie wspominając. Co więc dobrać? Na co zwrócić uwagę? Stoisz przed nie lada wyzwaniem…

Dobierz wypróbowaną odżywkę do rzęs.
Opinie użytkowniczek, wypowiedzi dermatologów, lekarzy oraz kosmetologów, zdanie Twoich znajomych – wszystko ma znaczenie. Mając już pewne namiary na właściwe kosmetyki pielęgnacyjne, zwróć uwagę na skład – im bardziej ekologiczny, tym lepiej. I nie daj się skusić na podejrzanie niską cenę, lecz z innej strony nie nabijaj kasy wytwórcom, jacy jedynie liczą na podniesienie własnych przychodów kosztem konsumentów w potrzebie. Skuteczna odżywka do rzęs doskonale odżywi włoski rzęs, spowoduje, iż staną się one zdrowsze oraz będą mniej wychodzić. Pamiętaj, iż wypadanie włosów jest mechanizmem jak najbardziej naturalnym oraz faktycznie, gdy wypada ich zbyt dużo jest to powód do zmartwień, lecz poza tym nie ma się co martwić. Dodatkowo, systematyczne używanie serum do rzęs pozwala Ci w krótkim okresie zaobserwować pierwsze rezultaty stosowania środka – znacznie dłuższe, grubsze i lśniące rzęsy. Wybrane odżywki zapewniają jeszcze jeden fajny efekt – namiętnie podkręcają rzęsy, także owe doczepiane!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here