Czym kierować się przy wyborze prostownicy do włosów?

Każda z nas chce wyglądać pięknie i nieskazitelnie, przez jak najdłuższy czas. Dwoimy się i troimy, aby wychodząc z domu czuć się zadbaną i zwracać na siebie uwagę, nie tylko płci męskiej. Co zrobić, aby wszystko przebiegło bez komplikacji?
Nie od dziś wiadomo, że wizytówką każdej kobiety są włosy. To pierwszy element, na który zwracamy uwagę. Dobrze by było, aby długo zachowywały świeżość, by zawsze były lśniące i pachnące. O tym marzy większość płci pięknej. Co w takim razie możemy uczynić?
Przede wszystkim powinnyśmy zadbać o dobrą prostownicę, która nie zniszczy włosów, a idealnie je wyprostuje.
Mogło by się wydawać, że każda prostownica jest taka sama. Nic bardziej mylnego, zatem jaka prostownica najlepsza? Dobre urządzenie nie tylko sprawi, że włosy zostaną gładkie i proste przez długi okres czasu, ale ochroni je przed działaniem wysokiej temperatury i nie pozwoli Ci się poparzyć. Zatem czym kierować się przy wyborze?
Na początku kilka dodatkowych pytań, które pozwolą podjąć odpowiednią decyzję. Masz włosy proste z natury, czy może kręcone? Potrzebujesz jedynie wygładzenia, czy chcesz ujarzmić niesforne loki? Kierujesz się ceną, czy jakością? Czy marka i renoma jest dla Ciebie ważna? Potrzebujesz dodatkowych bajerów w postaci lokówki? Odpowiedzi na powyższe pytania pozwolą skupić się na tym, czego naprawdę potrzebujesz.
Zwróć uwagę na płytki. Na rynku dostępnych jest wiele modeli z płytkami o różnej powłoce, wielkości i kształcie. Najważniejsza jest ich powłoka. To ona w głównej mierze decyduje o ochronie Twoich włosów przed wysoką temperaturą. Dodatkowo chroni łuskę włosa przed zniszczeniem, a przede wszystkim sprawia, że prostowanie jest szybkie i przyjemne.
Wyróżniamy trzy rodzaje powłok: teflonowa, tytanowa i ceramiczna. Pierwsza z nich tworzy ochronę przed wysoką temperaturą i sprawia, iż włosy nie przywierają do płytek. Ma jednak również swoje wady. Nagrzewa się nierównomiernie, co z kolei przekłada się na przypalenie włosów. Szybko się zużywa.
Tytan jak sami wiemy, to materiał trwały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Taki rodzaj powłoki szczególnie polecany jest dla osób, które natura obdarzyła grubymi lub kręconymi włosami. Coraz częściej na rynku spotkać możemy prostownice tytanowo-ceramiczne.
Powłoka ceramiczna gwarantuje równomierne nagrzewanie, przez co ryzyko przypalenia włosów zniwelowane jest do minimum. Śliska powierzchnia ułatwia prostowanie, jak i wygładza włosy. Obecnie na rynku prostownice ceramiczne są najbardziej popularne.
Producenci prześcigają się w różnych wynalazkach. Oprócz tych tutaj wymienionych, spotkać możemy również prostownice z płytkami lustrzanymi, diamentowymi i z turmalinami. Jest to wyższa półka cenowa. Drugą kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to moc prostownicy. Od niej w głównej mierze zależy, jak szybko osiągniemy pełen poziom nagrzania.
Decydując się na zakup prostownicy zwróćmy również uwagę na zakres temperatury, jaką posiada. Ważne jest, aby dobrać ją do rodzaju swoich włosów. Jeżeli jesteś posiadaczką cienkich i łamliwych włosów, nie potrzebujesz temperatury 230 stopni. W tym wypadku można wyrządzić sobie więcej szkody, niż pożytku.
Dobrze by było, by sprzęt został wyposażony w guzik, dzięki któremu w szybki sposób możemy włączyć i wyłączyć urządzenie. Okazuje się, że większość z nas zapomina o wyciągnięciu wtyczki, szybko wychodząc z domu, narażając siebie i innych na dodatkowe niebezpieczeństwo.
Przed zakupem zwróćmy jeszcze uwagę na budowę prostownicy. Obudowa powinna spełniać wszelkie zasady ergonomii, czyli posiadać opływowy kształt, dobrze leżący w dłoni, który ułatwia prostowanie.
Dostępne na rynku prostownice wyposażone są w różnego rodzaju bajery, które niekoniecznie okażą się nam przydatne. Jonizacja, wytwarzanie pary, ultradźwięki, czy prostowanie na mokro – to tylko kilka z nich. Czy aby na pewno są potrzebne?
Decydując się na zakup nowego urządzenia, warto go bardzo dokładnie przemyśleć i wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Najważniejszym kryterium jednak mimo wszystko będzie cena.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here