Karnacja i kolor oczu, a odcień włosów

Dla wielu kobiet, radykalna zmiana koloru włosów, to nic trudnego. Wybierają odcień, który im się podoba i nakładają farbę, diametralnie zmieniając swój wygląd. Często wybór koloru farby jest trafiony i metamorfoza jest wspaniała. Sprawia, że kobieta czuje się o wiele lepiej i nawet bez makijażu wygląda promieniście. Niestety, jednak bardzo często zdarza się i tak, że wybrany kolor nie wygląda dobrze i zamiast dodawać uroku, postarza, daje wrażenie zmęczenia i przygnębienia. Dlatego też właściwy dobór koloru farby do włosów jest niezmiernie ważny. Zatem jak zrobić to prawidłowo?

Typ karnacji skóry, a kolor włosów

Pierwszym, bardzo istotnym krokiem, przed podjęciem decyzji dotyczącej koloru włosów, jest określenie rodzaju karnacji. Jeżeli bowiem do niego zostanie dopasowany odcień farby, można być pewnym, że uroda kobiety tylko na tym zyska. Dzięki temu bowiem doskonale zostaną podkreślone wszystkie atuty jej urody, a jednocześnie zatuszowaniu ulegną pewne jej niedoskonałości.
Jeżeli chodzi o typy karnacji wyróżnia się dwa podstawowe:

* Jasna karnacja – skóra jest blada i bardzo jasna, wręcz porcelanowa, czasem występują na niej wyraźne zaczerwienienia, trudno się opala; oczy najczęściej mają kolor niebieski.

* Ciemna karnacja – kolor skóry jest ciemniejszy o odcieniu oliwkowym, złotym lub brzoskwiniowym, łatwo się opala na złoty kolor, często pojawiają się na niej piegi; oczy są najczęściej brązowe lub zielone.

Do jasnej karnacji doskonale pasują zimne odcienie, natomiast ciepła karnacja najlepiej współgra z ciepłymi odcieniami włosów.

Kolor oczu a odcień włosów

Warto wiedzieć, że ogromne znaczenie dla doboru koloru włosów ma barwa oczu. Dobrze dobrana farba, wspaniale podkreśla kolor oczu. Dodatkowo kolor oczu wiąże się z rodzajem karnacji. Dobrany do niego powinien być więc nie tylko odcień włosów, ale również kolor ubrań, makijaż i inne elementy. Oprócz koloru oczu istotna jest także ich oprawa. Gdy do włosów użyta zostanie ciemna farba, a oprawa oczu jest jasna, warto przyciemnić też rzęsy i brwi.

* Niebieskie oczy świetnie wyglądają przy każdym kolorze włosów. W tym przypadku ważne jest tylko, aby pasował on do karnacji.
– Do jasnej cery i niebieskich oczu pasują chłodne odcienie blondu, ale też ciemne blondy. Nie poleca się natomiast odcieni ciepłych.
– W przypadku brązu, przy niebieskich oczach i jasnej cerze, warto wybierać jego chłodne odcienie. Jeżeli ktoś zdecyduje się na ciemny brąz, musi pamiętać o dostosowaniu do niego barwy brwi i rzęs.
– Niebieskie oczy wspaniale współgrają z ognistymi odcieniami rudości. Trzeba jednak wiedzieć, że rudy kolor uwidacznia niedoskonałości skóry.

* Niebieskie oczy przy śniadej cerze są raczej rzadkie. Kobiety o takiej urodzie powinny wybierać ciemne odcienie brązu lub rudości.

* Do zielonych oczu warto wybrać rudy kolor włosów: do jasnej cery – chłodny, a do śniadej – ciepły. Ładnie wyglądają też brązy o jasnych odcieniach z świetlistymi refleksami albo miedziane brązy.

* Przy brązowych oczach i brzoskwiniowej cerze doskonale prezentują się brązy, ale na pewno nie powinno się farbować włosów na jasny kolor. Dopuszczalne są średnie i ciemne blondy i rudości. Bardzo modne i efektowne są ostatnio ciepłe brązy, a wśród nich ogromną popularnością cieszy się bronde czyli połączenie brązu z kolorem blond, który daje efekt rozjaśnionych słońcem pasemek.

Włosy brąz z refleksami

Głęboki brąz z jasnymi refleksami to klasyczna wersja kolorystyczna, wybierana chętnie przez kobiety o różnych odcieniach włosów. Bardzo dobrze w tej wersji wyglądają brunetki i szatynki, które posiadają ciemną oprawę oczu. Panie te z powodzeniem mogą pozwolić sobie nie tylko na chłodne brązy, ale również włosy w kolorze czerwonego wina. Powinny tylko pamiętać, aby przy wyborze jaśniejszego odcienia brązu, koniecznie zostawić ciemne odrosty. Blondynki również mogą zwrócić się w stronę brązów, ale powinny raczej postawić na ciepły, borowikowy brąz ze złotymi refleksami. Po koloryzacji włosy powinny wyglądać naturalnie, jak po tygodniowych wakacjach na plaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here